استخدام وزارت بهداشت

استخدام وزارت بهداشت | صدور مجوز استخدام 30 تا 55 هزار نفر

13_08_1400 0 نظرات

تمامی اخبار و اطلاعیه های “استخدام وزارت بهداشت” به محض انتشار در این صفحه اطلاع رسانی می شوند.

خبر 13 آبان 1400 : مهلت استفاده از مجوز استخدام 30 هزار نفری پرستاران فقط تا پایان سال

آرمین زارعیان گفت: حدود 5 ماه بیشتر به پایان سال باقی نمانده اما آزمون استخدامی پرستاران برای سال 1400، هنوز برگزار نشده و حتی تاریخ آزمون نیز تعیین نشده، همچنین اگر عملا این اتفاق نیفتد سهمیه سال 1400 سوخت می‌شود.
آرمین زارعیان، رئیس هیات مدیره نظام پرستاری، در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرنگار اجتماعی برنا گفت: کمک پرستار که دستیار پرستار است را از قبل هم داشتیم و موضوع جدیدی نیست.
او با بیان اینکه دبیرستان بهیاری نیز گذشته وجود داشت و آن‌ها دوران سه ساله دبیرستان خود را طی و به عنوان بهیار فعالیت می‌کردند، افزود: درحال حاضر به کارگیری بهیار بسیار محدود است و در بسیاری از مناطق  دبیرستان‌ها بسته شده است. در برخی از شهرهای سیستان و بلوچستان که نیروی بومی می‌گیرند و کمتر کسی برای خدمت به آن جا می‌رود، دبیرستان‌های بهیاری کماکان وجود دارد.
زارعیان ادامه داد: به هرحال دوره‌های بهیاری در بسیاری از مناطق کنسل شده و دوره‌های کمک پرستار، که یک ساله است، برگزار می‌شود.
رئیس هیات مدیره نظام پرستاری با اشاره به اینکه دوره‌های کمک پرستاری همان دستیار پرستار است، گفت: دستیار پرستاری یا کمک پرستار یک رده شغلی است که تحصیلات ندارد و کارهای اولیه بیمار را انجام می‌دهد.
زارعیان درباره افزایش و استخدام جدید پرستاران افزود: حدود 35 هزار نفر فرصت استخدام برای پرستاران وجود داشت که آزمون برگزار شد اما تا این لحظه آن‌ها هنوز وارد چرخه مراقبتی نشدند.
او با اشاره به مجوز استخدام 30 هزار نفری پرستاران وزارت بهداشت برای سال 1400، تصریح کرد: با اینکه 5 ماه بیشتر به پایان سال باقی نمانده مجوز آزمون استخدامی هنوز برگزار نشده و حتی تاریخ آزمون نیز تعیین نشده، همچنین اگر عملا این اتفاق نیفتد سهمیه سال 1400 سوخت می‌شود.
رئیس هیات مدیره نظام پرستاری افزود: این فرصت مناسبی برای جذب نیروی پرستاری است همچنین بسیاری از پرستاران طرحی، شرکتی و… خودشان متقاضی شرکت در آزمون و تغییر وضعیت خود هستند که بتوانند وارد بیمارستانها شوند.
او با بیان اینکه پرستاران بیکار نیستند و در نهایت به کارگیری می‌شوند اما به صورت قراردادی 89 روزه و شرکتی فعالیت می‌کنند، تأکید کرد: زمانی که پرستاری جذب نمی‌شود، او سر از کشورهای خارجی در می‌آورد.
زارعیان درباره مهاجرت پرستاران در زمان کرونا گفت: آمار دقیق این افراد وجود ندارد اما آن چیزی که عنوان می‌شود نزدیک 5 هزار پرستار در دوران کرونا مهاجرت کردند که تعداد این افراد در شرایط بیماری در کشور ما بسیار زیاد است.


خبر 19 مهر 1400: صدور مجوز استخدام 30 تا 55 هزار نفر در وزارت بهداشت 

اعضای کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی: دست وزارت بهداشت برای استخدام 55 هزار نفر باز است.  وزارت بهداشت 6 ماه فرصت دارد که از این ظرفیت استفاده کند و بهره ببرد در غیر این صورت از دست خواهد رفت.  وزارت بهداشت در این خصوص مجوز استخدام 30 تا 55 هزار نفر را دارد.


خبر 2 مرداد 1400: اعلام جزییات آزمون استخدام پیمانی وزارت بهداشت در سال 1400

آزمون استخدامی پیمانی وزارت بهداشت در قالب آزمون استخدامی فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور برگزار می‌شود.
به گزارش ایلنا، این مجوز جذب نیرو، برای استخدام تمامی رشته‌های علوم پزشکی (۶۰ درصد در بخش درمان و ۴۰ درصد در بخش بهداشت) در سراسر کشور است و این تعداد نیرو به فراخور نیاز نظام سلامت کشور با تقاضای وزارت بهداشت و با صدور مجوز توسط سازمان برنامه و بودجه انجام شده است.
آزمون استخدامی پیمانی وزارت بهداشت در قالب آزمون استخدامی فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور (آموزش و پرورش، تامین اجتماعی، نظام پزشکی، پزشکی قانونی، بهزیستی، سازمان امور زندانها، انتقال خون، اورژانس کشور و… نیز آزمون استخدامی خواهند داشت) توسط سازمان سنجش برگزار خواهد شد. 
اخبار دفترچه آزمون استخدامی جدید ظرف هفته‌های آتی منتشر می‌شود. 

(منبع: خبرگزاری ایلنا)


خبر 19 تیر 1400: اعلام نتایج نهایی آزمون استخدام پیمانی وزارت بهداشت

ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام برای یکایک شما کارجویان گرامی به اطلاع می رسانیم؛ نتايج نهایی آزمون استخدامی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سال 99 اعلام گردید.

(منبع: سایت سازمان سنجش)

جهت مشاهده نتایج نهایی آزمون اینجا کلیک نمایید


خبر 19 تیر 1400: اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص اعلام نتایج نهایی آزمون استخدام پیمانی وزارت بهداشت

پیرو اطلاعیه منتشر شده مورخ 99/12/20، به اطلاع آن دسته از متقاضیانی كه در آزمون استخدامی متمرکز ستاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی و سازمان انتقال خون کشور در تاریخ 99/11/24 شرکت نموده‌ و برای بررسی مدارک و انجام مصاحبه به مراجع ذیربط مراجعه نموده اند، می‌رساند، که كارنامه نهایی متقاضیان در مرحله اول اعلام نتایج در درگاه اطلاع رسانی سازمان ‌سنجش آموزش كشور از بعداز ظهر روز شنبه مورخ 1400/04/19 قرار می گیرد. لذا متقاضیان هریک از دانشگاه ها/ دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی و سایر موسسات وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي میبايست باتوجه به نتیجه اعلام شده مندرج درکارنامه و توضیحات ذیل این اطلاعیه اقدام نمایند.  
لازم به ذكر است كه براي تمام متقاضیانی که کارنامه قبولی صادر شده است، می بایست ازطریق مراجعه به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه ها/ دانشکده ها و سازمان مربوطه، اطلاعات مربوط به ادامه روند استخدامی را کسب نمایند. 
یادآوری ها: 
1-استخدام پذيرفته شدگان در آزمون که مراحل قانونی را طی نموده باشند، منوط به تأيید هسته گزینش دانشگاه مربوطه و توانمندي هاي جسمی، روانی، ذهنی و حرکتی افراد توسط واحد طب کار موسسه و يا کمیسیون پزشكی طبق شیوه نامه سلامت جسمانی و روانی وزارت متبوع است.
2-متقاضیانی که در زمان های مشخص شده توسط دانشگاه های علوم پزشکی، نسبت به ارائه مدارک و مستندات لازم برای شروع به کار اقدام ننمایند، از انجام مراحل بعدی محروم و حق هیچ گونه اعتراضی نخواهند داشت. در این گونه موارد با هماهنگی سازمان سنجش آموزش کشور از سایر شرکت کنندگان دارای حدنصاب و شرایط آگهی به ترتیب نمره فضلی دعوت خواهد شد.
3- نتایج تکمیل ظرفیت مشاغل باقیمانده متعاقباً بعد از بررسی مدارک و انجام مصاحبه (در مشاغل مشخص شده) ازطریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد. 
4-متقاضیانی که به نمرات مصاحبه، امتیاز بومی و امتیاز مدت زمان خدمت در شرایط کرونا اعتراض دارند لازم است به دانشگاه ها/ دانشکده ها و سازمان مربوطه که مصاحبه کننده و بررسی کننده مدارک بوده، مراجعه کنند و از مراجعه به سازمان سنجش آموزش کشور خودداری نمایند.
5-مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن آگهی و اصلاحیه بعدی آن و یا ارائه مدارک به صورت ناقص در زمان تعیین شده برعهده متقاضی خواهد بود و در هر مرحله از مراحل آزمون، مسابقه و جذب، محرز شود متقاضی به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و یا فاقد شرایط مندرج در آگهی است، از انجام مراحل بعدی محروم گردیده و در صورت صدور حکم استخدامی، حکم مزبور لغو و بلااثر میشود.

(منبع: سایت سازمان سنجش)


خبر 19 تیر 1400: نتایج نهایی آزمون استخدام پیمانی وزارت بهداشت امروز 19 تیر اعلام می شود

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت گفت: نتایج نهایی آزمون استخدامی وزارت بهداشت امروز (شنبه) اعلام می‌شود.
به گزارش ایسنا و بنابر اعلام وبدا، دکتر سید کامل تقوی نژاد معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت اظهار کرد: آزمون استخدام پیمانی وزارت بهداشت در تاریخ ۲۴ بهمن با رقابت بیش از ۲۰۰ هزار داوطلب برای جذب و بکارگیری نزدیک به ۴۰ هزار نیروی انسانی جدید برگزار شد.
وی ادامه داد: نتایج اولیه شامل لیست معرفی افراد جهت راستی آزمایی و بررسی مدارک در تاریخ ۲۳ اسفند اعلام شد که در این مرحله داوطلبان واجد شرایط بر اساس سهمیه های قانونی و نمره های کسب شده به دانشگاه های علوم پزشکی کشور معرفی شدند.
تقوی نژاد یادآور شد: روال بررسی مدارک و راستی آزمایی اطلاعات ثبت شده این افراد، از جمله بومی بودن، بررسی سهمیه های ایثارگری، شرایط سنی و تحصیلی داوطلبان معرفی شده و امتیاز ویژه کرونا مصوب ستاد ملی مبارزه با کرونا، با تشکیل جلسه های کمیته بررسی امتیاز کرونا و حضور نمایندگان سازمان برنامه و بودجه استان ها، برگزاری مصاحبه و تست آمادگی جسمانی و دعوت از افراد جدید به اتمام رسید و اطلاعات صحیح داوطلبان در پرتال آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور ثبت شد.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت در پایان از تلاش و همکاری سازمان سنجش آموزش کشور قدردانی و عنوان کرد: اطلاعات و جزئیات نحوه تحویل مدارک، گزینش و تسریع در فرآیند آغاز به کار این افراد به زودی اطلاع رسانی می‌شود.

(منبع: خبرگزاری ایسنا)


خبر 26 اردیبهشت 1400: تلاش برای صدور مجوز جذب 30 هزار نیروی پرستار در سال جاری

استخدام وزارت بهداشت : رئیس سازمان نظام پرستاری گفت: سال گذشته دنبال مجوز جذب 52 هزار و 200 نفر پرستار رفتیم و امسال نیز دنبال مجوز جذب 30 هزار نفر هستیم.
محمد میرزابیگی، رئیس سازمان نظام پرستاری در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس در خصوص «کمبود پرستار و اینکه آیا امسال جذبی دارید؟»،گفت: ما مرتب پیگیر هستیم که جذب نیروی پرستاری داشته باشیم.سال گذشته به دنبال مجوز جذب 52 هزار و 200 نفر رفتیم و امسال نیز دنبال مجوز جذب 30 هزار نفر هستیم و تا آن مرحله که به استانداردهای لازم در خصوص تعداد پرستار برسیم، موضوع را دنبال می‌کنیم.
وی ادامه داد: ما باید به ازای هر تخت بیمارستانی 2.5 نفر پرستار داشته باشیم که در حال حاضر 8 دهم نیرو داریم.در مقطعی در سال‌های 93-94 به 1.2 دهم رسید،اما تعدادی پرستار و بازنشسته شدند و تخت‌های بیمارستانی افزایش پیدا کرد؛ در نتیجه تا دو نیم عدد زیادی است و باید پیگیر موضوع باشیم.

(منبع: خبرگزاری فارس)


جزئیات اخبار استخدامی دانشگاه های علوم پزشکی استان ها

خبر 19 فروردین 1400: استخدام دانشگاه علوم پزشکی سبزوار
خبر 18 فروردین 1400: اطلاعیه زمانبندی تحویل مدارک پذیرفته شدگان آزمون استخدام دانشگاه علوم پزشکی شیراز

برای مشاهده اخبار استخدام  دانشگاه های علوم پزشکی استان ها کلیک کنید


خبر 14 فروردین 1400: برگزاری دوره‌های مهارتی ویژه پرستاران شاغل در بخش کرونا

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: با هماهنگی‌های انجام شده دوره‌های مهارتی ویژه پرستاران شاغل در بخش کرونا برگزار می شود.
قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت در گفت و گو با خبرنگارحوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به آخرین وضعیت جذب پرستاران و نیروی کادر درمان در کشور اظهار کرد: در شرایط کنونی اقدامات خوبی برای جذب نیروی پرستار و رفع کمبود همکاران در بیمارستان های سراسر کشور انجام شده است و شاهد هستیم که برای اولین بار در کشور حدود ۵۰ هزار نفر در مجموعه وزارت بهداشت جذب خواهند شد که بیشتر این نیروها را پرستاران تشکیل می دهند.
او ادامه داد: یکی از اقدامات خوب انجام گرفته شده افزایش حقوق پرستاران در سراسر کشور به خصوص در دوران شیوع بیماری کرونا در کشورمان است به طوری که تعادلی در زمینه پرداخت حقوق بین کادر درمان در کشور ایجاد خواهد شد. بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته حقوق پرستاران حدود ۲/۵ برابر در سراسر کشور افزایش پیدا می کند.
معاون درمان وزارت بهداشت بیان کرد: هرچه قدر پرستاران و کادر درمان از مهارت بیشتری برخوردار باشند درمان بیماران بهتر انجام خواهد گرفت به همین منظور دوره های آموزشی ویژه کادر درمان و به خصوص پرستاران برگزار می شود که در فاز اول اجرای این دوره های آموزشی  ۵ هزار پرستار شاغل در بخش های کرونایی شرکت خواهند کرد.
جان بابایی گفت: با توجه به محدودیت های منابع و کاهش درآمد بیمارستان ها و مراکز درمانی حقوق پرستاران در حدود هشت ماه به صورت یک جا پرداخت شده است.


خبر 1 فروردین 1400: خبر استخدام 5 هزار نفر در اورژانس کشور

استخدام وزارت بهداشت : معاون فنی و عملیات فوریتهای پزشکی و اورژانس کشور در سفر به گلستان از استخدام 5 هزار نیروی جدید و تامین بیش از 1000 دستگاه آمبولانس در کشور خبر داد.


خبر 24 اسفند 99: اطلاعیه زمانبندی مراجعه پذیرفته شدگان آزمون استخدام سازمان اورژانس کشور

با عنایت به اعلام نتایج آزمون متمرکز دستگاه های اجرایی موضوع آزمون استخدام پیمانی مورخ 24 بهمن ماه 99، ضمن عرض تبریک به پذیرفته شدگان محترم (یک برابر ظرفیت رشته های بدون مصاحبه و سه برابر ظرفیت رشته های با مصاحبه) و با عنایت به اطلاعات خوداظهاری ثبت شده شرکت کنندگان درآزمون استخدامی سازمان اورژانس کشور درپرتال سازمان سنجش آموزش کشور، به اطلاع می رساند رشته های شغلی کارشناس فناوری اطلاعات سلامت، مسئول خدمات مالی و کارشناس تجهیزات پزشکی، مدارک و تصویر آن را به شرح ذیل و اطلاعات مندرج در دفترچه آزمون از تاریخ 25 اسفند 99 لغایت 20 فروردین 1400 به اداره نیروی انسانی سازمان اورژانس کشور به نشانی تهران، بزرگراه شهید ستاری، بلوار شهید خلیل آبادی، نبش خیابان هجرت، سازمان اورژانس کشور، طبقه دوم، واحد امور اداری سازمان حضورا ارائه و رسید دریافت نمایند.
سازمان موظف است کلیه تصاویر مدارک را با اصل آنها مطابقت داده و برابر اصل نماید.
تذکر 1: فرصت ارائه مدارک برای عنوان شغلی کارشناس شبکه( سه برابر ظرفیت رشته های با مصاحبه ) ازتاریخ 25 اسفند 99 لغایت 15 فروردین 1400 می باشد. بدیهی است به مدارکی که بعد از تاریخ ذکر شده ارائه نمایند ترتیب اثر داده نشده و همچنین امتیاز کرونا از نمره کلی فرد حذف خواهد شد.
تذکر 2: پذیرفته شدگان سه برابر ظرفیت در رشته های شغلی کاردان و کارشناس فوریت های پزشکی سازمان اورژانس کشورجهت ارسال مدارک و اطلاع در خصوص زمان مصاحبه به پایگاه اطلاع رسانی مرکز اورژانس تهران مراجعه نمایند.

(منبع: سایت سازمان اورژانس کشور)

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص مدارک مورد نیاز اینجا کلیک نمایید
جهت دریافت فرم تعهدنامه آزمون استخدامی مورخ 24 بهمن 99 اینجا کلیک نمایید
جهت دریافت فرم تایید سوابق خدمتی مشمولین امتیاز ویژه فعالیت در زمینه مقابله با کرونا اینجا کلیک نمایید
جهت مشاهده راهنمای شیوه نامه اعمال امتیاز کرونا «اینجا» کلیک نمایید


خبر 24 اسفند 99: اطلاعیه مدارک معرفی‌شدگان مشاغل مربوط به ستاد وزارت آزمون استخدام پیمانی وزارت بهداشت 

با توجه به اعلام نتایج اولیه از سوی سازمان سنجش آموزش کشور جهت بررسی مدارک آزمون استخدامی مورخ 24 بهمن 1399 ، داوطلبانی که بر اساس نتیجه مندرج درکارنامه آزمون جزء معرفی‌شدگان مشاغل مربوط به ستاد وزارت می باشند جهت بررسی مدارک با در دست داشتن کلیه مدارک اشاره شده از تاریخ 24 اسفند 1399 لغایت 15 فرودین 1400به میز خدمت این وزارت واقع در لابی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، تهران شهرک غرب بلوار فرحزادی بلوار ایوانک مراجعه نمایند.
معرفی شدگان دانشگاههای علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی جهت اطلاع از نحوه ارایه مدارک به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه نمایند.
مدارک :
اصل و تصویر تمامی صفحات شناسنامه
اصل و تصویرکارت ملی
اصل و تصویر آخرین مدرک تحصیلی
نکته
داوطلبان رشته های شغلی که در شرایط احراز تحصیلی شغل آنها مدرک تحصیلی فوق لیسانس یا دکتری مشروط به داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی یا کارشناسی ارشد مرتبط ذکر شده است لازم است علاوه بر مدرک آخرین مقطع ، مدرک مقاطع قبلی خود را حسب مورد برابر مفاد آگهی نیز ارایه نمایند.
اصل و تصویر وضعیت طرح نیروی انسانی جهت رشته های مشمول طرح ( پایان طرح ، معافیت ، گواهی اشتغال به طرح ویا گواهی انصراف از طرح حسب مورد برابر مفاد آگهی)
اصل و تصویر کلیه مدارک و تاییدیه های مربوط به سهمیه های انتخابی (ایثارگری ، معلولیت و(…
پرینت کارنامه چاپ شده از سایت سازمان سنجش مبنی بر معرفی جهت بررسی مدارک
اصل و تصویر کارت پایان خدمت نظام وظیفه عمومی و یا معافیت دائم (ویژه آقایان)
اصل و تصویر اولین و آخرین قرارداد مربوط به کارکنان قراردادی و فرم خلاصه 502(جهت افزایش حداکثر سن)
اصل و تصویر گواهی اشتغال و ریز سوابق بیمه و تائیدیه برای نیروهای شرکتی( جهت افزایش حداکثر سن)
فرم تایید امتیاز کرونا (ممهور به مهر واحد محل خدمت)
تذکرات بسیار مهم
معرفی افراد از سوی سازمان سنجش آموزش کشور صرفاً بر اساس اظهارات داوطلب در ثبت نام ، به صورت مشروط بوده لذا پس از بررسی و تایید مستندات ارایه شده توسط داوطلب و ثبت اطلاعات، نتیجه نهایی متعاقباً توسط سازمان سنجش اعلام خواهد شد. لازم به ذکر است طبق مفاد آگهی منتشرشده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، اعلام نتیجه نهایی منوط به بررسی مدارک اعلامی می باشد و مسئولیت ناشی از عدم رعایت ضوابط و مقررات اعلام شده در آگهی برعهده شخص داوطلب بوده و چنانچه صحت اطلاعات اعلام شده توسط آنها در آزمون محرز نگردد، اولویت افراد کان لم یکن تلقی و از بین سایر متقاضیان به ترتیب اولویتهای مقرر قانونی مندرج در آگهی جهت بررسی مدارک دعوت بعمل خواهد آمد. لازم به ذکر است لیست نهایی جهت دعوت به جلسه مصاحبه در رشته های شغلی مربوطه متعاقباً از طریق همین سایت اعلام خواهد گردید.
بدیهی است عدم مراجعه داوطلب در زمان تعیین شده به منزله انصراف از انجام ادامه مراحل استخدامی تلقی و طبق مقررات از سایر افراد به جایگزینی ایشان دعوت بعمل خواهد آمد.

(منبع: سایت وزارت بهداشت)


خبر 23 اسفند 99: اعلام نتایج اولیه آزمون استخدام پیمانی وزارت بهداشت

 ضمن آرزوی موفقیت وب سایت کانون استخدام ایران برای کلیه شما کارجویان گرامی به اطلاع می رسانیم؛ نتایج اولیه آزمون استخدام پیمانی وزارت بهداشت اعلام گردید.

برای سفارش کتاب آزمون های مصاحبه حضوری اینجا کلیک نمایید

جهت مشاهده نتایج آزمون اینجا کلیک نمایید

خبر 20 اسفند 99: اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص اعلام نتایج اولیه آزمون استخدام پیمانی وزارت بهداشت 

به اطلاع شرکت کنندگان در آزمون استخدامی متمرکز دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کشور؛ سازمان انتقال خون و مرکز آموزشی، تحقیقاتی و درمانی قلب شهید رجایی در تاریخ 99/11/24 می‌رساند که نتايج اولیه آزمون مذکور، تا ساعت 20:00 روز شنبه مورخ 99/12/23 بر روي درگاه اطلاع رسانی سازمان ‌سنجش آموزش كشور قرار خواهد گرفت. لذا متقاضیان هریک از دستگاه های مذکور پس از دریافت نتیجه آزمون، درصورتی که براساس نتیجه مندرج درکارنامه آزمون جزء معرفی‌شدگان براي بررسي مدارک باشند، باید برای اقدامات بعدی به آدرس درگاه اینترنتی دستگاه موردنظر به شرح جدول ذیل، مراجعه و براساس توضيحات مندرج در درگاه، اقدام نمایند.
توجه: به اطلاع متقاضیان معرفی شده در مشاغل دارای مصاحبه تخصصی (کارشناس شبکه،کارشناس تحلیلگر سیستم، مددکار بهداشتی درمانی، کارشناس بالینی فوریت­های پزشکی، ‌کاردان بالینی فوریت های پزشکی و کارشناس تریاژ تلفنی) می رساند پس از بررسي مدارك و درصورت واجد شرایط بودن، جهت اطلاع از زمان برگزاری مصاحبه می بایست مجدداً به درگاه اینترنتی دستگاه موردنظر مراجعه نمایند.

نام دانشگاه آدرس سايت
دانشكده علوم پزشكي آبادان http://abadanums.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي اراك http://www.arakmu.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي اردبيل http://www.arums.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي اروميه http://www.umsu.ac.ir
دانشكده علوم پزشكي اسفراين http://esfrums.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي اصفهان http://www.mui.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي اهواز http://www.ajums.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي ايران http://www.iums.ac.ir/
دانشكده علوم پزشكي ايرانشهر http://www.irshums.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي ايلام http://www.medilam.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي بابل http://www.mubabol.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي بجنورد http://www.nkums.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي بم http://www.mubam.ac.ir/
دانشكده علوم پزشكي بهبهان http://www.behums.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي بوشهر http://www.bpums.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي بيرجند http://www.bums.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي تبريز http://www.tbzmed.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي تربت حيدريه http://www.thums.ac.ir/
دانشكده علوم پزشكي تربت جام http://www.trjums.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي تهران http://www.tums.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي جيرفت http://www.jmu.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي جهرم http://www.jums.ac.ir/
دانشكده علوم پزشكي خلخال http://khalums.ac.ir/fa
دانشكده علوم پزشكي خمين http://khomeinums.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي خوي https://khoyfaculty.umsu.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي دزفول http://www.dums.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي رفسنجان http://www.rums.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي زابل http://www.zbmu.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي زاهدان http://www.zaums.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي زنجان http://www.zums.ac.ir/
دانشكده علوم پزشكي ساوه http://savehums.ac.ir
دانشگاه علوم پزشكي سبزوار http://www.medsab.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي سمنان http://www.semums.ac.ir/
دانشكده علوم پزشكي سيرجان http://sirums.ac.ir/index.php/fa/
دانشگاه علوم پزشكي شاهرود http://www.shmu.ac.ir/
دانشكده علوم پزشكي شوشتر http://shoushtarums.ac.ir/fa/
دانشگاه علوم پزشكي شهركرد http://www.skums.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي شهيدبهشتي http://www.sbmu.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي شيراز http://www.sums.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي فسا http://www.Fums.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي قزوين http://www.qums.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي قم http://www.muq.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي كاشان http://www.kaums.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي كرج (البرز) http://www.abzums.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي كردستان http://www.muk.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي كرمان http://www.kmu.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي كرمانشاه http://www.kums.ac.ir/
دانشكده علوم پزشكي گراش http://gerums.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي گلستان http://www.goums.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي گناباد http://www.gmu.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي گيلان http://www.gums.ac.ir/
دانشكده علوم پزشكي لارستان http://larnurse.sums.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي لرستان http://www.lums.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي مازندران http://www.mazums.ac.ir/
دانشكده علوم پزشكي مراغه http://mrgums.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي مشهد http://www.mums.ac.ir/
دانشكده علوم پزشكي نيشابور http://www.nums.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي هرمزگان http://www.hums.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي همدان http://www.umsha.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي ياسوج http://www.yums.ac.ir/
دانشگاه علوم پزشكي يزد http://www.ssu.ac.ir/
دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي http://www.uswr.ac.ir/
 مرکز قلب شهید رجایی http://www.rhc.ac.ir
سازمان انتقال خون کشور http://www.ibto.ir/

خبر 19 اسفند 99: اعلام نتایج نهایی آزمون استخدام قراردادی دانشگاه‌های علوم پزشکی (منبع: سایت سنجش پزشکی)

بدين وسيله به اطلاع آن دسته از داوطلباني كه در آزمون استخدام قراردادي متمركز دانشگاهها و دانشكدههاي علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني كشور در تاريخ 24/ 7/ 99 شركت نموده و جهت بررسي مدارك و انجام مصاحبه به دانشگاههاي ذيربط مراجعه نموده اند ميرساند كه كارنامه نهايي داوطلبان در سايت مركز سنجش آموزش پزشكي قرار گرفته است.
لازم به ذكر است كه براي كليه داوطلباني كه كارنامه قبولي صادر شده است مي بايست از طريق مراجعه به سايت دانشگاه مربوطه اطلاعات مربوط به ادامه روند استخدامي را كسب نمايند.
توجه :
– استخدام پذيرفته شدگان در آزمون كه مراحل قانوني را طي نموده باشند، منوط به تأييد هسته گزينش دانشگاه مربوطه و توانمنديهاي جسمي، رواني، ذهني و حركتي افراد توسط واحد طب كار موسسه و يا كميسيون پزشكي طبق شيوه نامه سلامت جسماني و رواني وزارت متبوع است.
– داوطلباني كه در زمان هاي مشخص شده توسط دانشگاههاي علوم پزشكي، نسبت به ارائه مدارك و مستندات لازم جهت شروع بكار اقدام ننمايند از انجام مراحل بعدي محروم و حق هيچگونه اعتراضي نخواهند داشت. بديهي است در اينگونه موارد باهماهنگي با اداره كل منابع انساني وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي از ساير شركت كنندگان داراي حدنصاب و شرايط آگهي به ترتيب نمره فضلي دعوت خواهدشد .
– مسئوليت ناشي از عدم رعايت دقيق ضوابط و شرايط اعلام شده در متن آگهي و اصلاحيه بعدي آن و يا ارائه مدارك به صورت ناقص در زمان تعيين شده برعهده داوطلب خواهد بود و در هر مرحله از مراحل آزمون، مسابقه و جذب، محرز شود داوطلب به اشتباه يا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و يا فاقد شرايط مندرج در آگهي است، از انجام مراحل بعدي محروم گرديده و در صورت صدور حكم استخدامي، حكم مزبور لغو و بلااثر ميشود.

جهت دانلود متن اطلاعیه اینجا کلیک نمایید

جهت مشاهده نتایج نهایی اینجا کلیک نمایید

خبر 18 اسفند 99: زمان اعلام نتایج اولیه آزمون استخدام پیمانی وزارت بهداشت 23 اسفند 

استخدام وزارت بهداشت : معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته، تعامل و همکاری مناسب سازمان سنجش آموزش کشور، نتایج اولیه آزمون استخدامی پیمانی، روز شنبه 23 اسفند اعلام می شود.
به گزارش وبدا، سیدکامل تقوی نژاد افزود: معرفی افراد در مشاغل بدون مصاحبه، به میزان یک برابر ظرفیت اعلام شده و در مشاغل دارای مصاحبه شامل کارشناس شبکه، کارشناس تحلیلگر سیستم، مددکار بهداشتی درمانی، کارشناس بالینی فوریت های پزشکی، ‌کاردان بالینی فوریتهای پزشکی و کارشناس تریاژ تلفنی به میزان سه برابر ظرفیت، اعلام خواهد شد.
وی با بیان اینکه، افراد معرفی شده در این مرحله، بر اساس برنامه زمان بندی اعلام شده در پایگاه اطلاع رسانی هر دانشگاه، نسبت به انجام مراحل بعدی، اقدام کنند، یادآور شد: پیش بینی می شود افراد پذیرفته شده تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده در مراکز تحت پوشش وزارت بهداشت شروع بکار نمایند و با اضافه شدن این افراد کسری نیروی تخصصی این وزارت تا حد مطلوبی مرتفع می شود.
تقوی نژاد، همچنین با اشاره به آزمون استخدام قراردادی برگزار شده در تاریخ 24 مهرماه سال جاری، با هدف جذب و بکارگیری تعداد 2 هزار و 283 مجوز در قالب قراردادکار معین برای 56 دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی و زمان اعلام نتیجه نهایی آن گفت: با توجه به انجام آخرین مراحل بررسی مدارک داوطلبان، انتظار می رود نتایج نهایی آزمون قراردادکار معین در هفته جاری نهایی و از طریق سایت سنجش آموزش پزشکی کشور اعلام شود.

(منبع: سایت وزارت بهداشت)


خبر 12 اسفند 99: استخدام 30 هزار نیروی جدید در وزارت بهداشت در سال آینده

رئیس کل سازمان نظام پرستاری از استخدام 30 هزار نیروی دیگر در وزارت بهداشت در سال آینده علاوه بر 52 هزار نفر استخدام شده تاکنون خبر داد و گفت: خبر خوش دیگر اینکه مقدمات تصویب پرستاری به عنوان مشاغل حاکمیتی فراهم شده که با تصویب نهایی آن دولت موظف به تامین نیروی بیمارستانها می شود و متعاقب آن پرسنل شرکتی تغییر وضعیت داده می شوند.
اهداف ویژه سازمان نظام پرستاری در سال آینده با رویکردهای مختلف اعم از رویکرد مردمی، نظام سلامت، نهادهای هویتی و سمن ها و تشکل های مردمی به انحای مختلف دنبال خواهد شد.
استخدام نیرو بیش از وعده سازمان محقق شد
وی با اشاره به پیگیری های صورت گرفته در خصوص رفع مشکل کمبود نیرو در حوزه پرستاری گفت: در این زمینه قول هایی داده بودیم که به لطف خدا به بیش از آنچه وعده کرده بودیم، رسیده ایم. قولی که داده بودیم جذب سالانه 10هزار نیرو بود که با توفیق پروردگار در یکسال و نیم گذشته مجوز استخدام 52 هزار و 200 نیرو گرفته شد که 40 تا 45 درصد آن به گروه پرستاری تعلق دارد و با احتساب نیروهای فوریت های پزشکی این رقم به حدود 55 درصد می رسد که این رقم 2.5 برابر وعده ای است که داده شده بود.
خبر خوش دیگری که در همین راستا داریم این است که به احتمال زیاد، مجوز استخدام دیگری با بیش از 30 هزار استخدام برای سال آینده نیز تکرار خواهد شد
رئیس کل سازمان نظام پرستاری افزود: با جدیت تمام پیگیر تغییروضعیت نیروهای شرکتی وسایرمطالبات آنهاهستیم.


نظر سنجی داوطلبان شرکت کننده در آزمون استخدامی وزارت بهداشت – دانشگاههای علوم پزشکی سال 99

ضمن آرزوی موفقیت وب سایت کانون استخدام ایران برای کلیه شما کارجویان گرامی به اطلاع می رسانیم؛ لینک نظرسنجی از داوطلبان شرکت کننده در آزمون استخامی وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی فعال گردید.

نظر سنجی داوطلبان شرکت کننده در آزمون استخدامی دانشگاههای علوم پزشکی سال 1399 – ویژه داوطلبان معلول

نظر سنجی داوطلبان شرکت کننده در آزمون استخدامی دانشگاههای علوم پزشکی سال 1399 – ویژه داوطلبان عادی


خبر 24 بهمن 99: زمان اعلام نتایج آزمون استخدام وزارت بهداشت – دانشگاه‌های علوم پزشکی 

آزمون استخدامی وزارت بهداشت امروز در ۱۹۳ شهرستان و ۲۸۳ حوزه امتحانی برگزار شد و از ۲۲۰هزار شرکت کننده این آزمون، ۳۸ هزار و ۹۰۰ نفر استخدام می شوند.
به گزارش ایرنا از وبدا، سید کامل تقوی نژاد، معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت روز جمعه گفت: برای تقویت نظام بهداشت و درمان کشور و تکمیل پست های سازمانی به ویژه برای مهار بهتر بیماری کووید۱۹، با تاکید مقام معظم رهبری، دستور رئیس جمهوری و همکاری سازمان های اداری و استخدامی و برنامه و بودجه، امروز آزمون بزرگ استخدامی وزارت بهداشت در سراسر کشور برگزار شد.
وی در حاشیه بازدید از یکی از محل های آزمون استخدامی وزارت بهداشت در دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران، اظهار داشت: آزمون استخدامی وزارت بهداشت در ۳۱ استان، ۱۹۳ شهرستان و ۲۸۳ حوزه امتحانی برگزار می شود. ۲۲۰ هزار نفر در این آزمون شرکت کرده اند و ۳۸ هزار و ۹۰۰ نفر از آنها، جذب و استخدام می شوند.
وی افزود: از هر ۵ نفر، یک نفر در صورت کسب حداقل نمره آزمون، می تواند استخدام شود. از سال گذشته تا کنون موفق شدیم مجوز استخدام بیش از ۵۲ هزار را دریافت کنیم که ۱۵ هزار از آنها بلافاصله در ماه های اولیه شیوع بیماری کووید۱۹ کار خودشان را آغاز کردند. داوطلبانی که امروز در آزمون استخدامی حضور دارند، در یک شرایط کاملا عادلانه با همدیگر رقابت خواهند کرد با این پیش فرض و این شرط که کسانی که در وزارت بهداشت به عنوان نیروی شرکتی، قراردادی یا سایر روش ها در بخش های مبارزه با کرونا، حضور داشتند، به ازای هر ماه فعالیت، دو امتیاز برای آنها لحاظ می شود.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: تاکید مقام معظم رهبری بر تقویت شبکه بهداشت کشور است که در صف اول مبارزه با بیماری کووید۱۹ قرار دارند و می توانند بسیاری از نیازهای مناطق روستایی، شهرها و حاشیه شهرها را برطرف کنند. در رسته پرستاری حدود ۴۵ هزار نفر برای احراز ۱۵ هزار پست سازمانی با همدیگر رقابت می کنند.
تقوی نژاد یادآور شد: در برخی از مشاغل مانند فوریت های پزشکی از هر دو نفر، یک نفر و در مشاغل عمومی مانند رسته های مالی، IT و مهندسی از هر ۱۵ نفر، یک نفر استخدام می شوند و خوشبختانه تلاش کردیم که به موازات ایجاد زیرساخت های فیزیکی در سراسر کشور و بهره برداری از مراکز بهداشتی و درمانی، نیروی انسانی مورد نیاز آنها را تامین کنیم.
وی گفت: دیروز بیمارستان شهر قدس را افتتاح کردیم و وقتی از بخش های داخلی آن بازدید کردیم، نیروهایی که در آنجا حضور داشتند افرادی بودند که در آبان ماه سال گذشته در آزمون استخدامی وزارت بهداشت شرکت کرده بودند بنابراین فعالیت های وزارت بهداشت را به موازات هم دنبال می کنیم یعنی علاوه بر توسعه زیرساخت ها، نیروی انسانی مورد نیاز را تامین می کنیم.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت تصریح کرد: در برخی از رشته ها افراد به محض کسب حداقل نمره در آزمون استخدامی بکارگیری می شوند اما در برخی از رشته ها مانند فوریت های پزشکی و IT افراد بعد از مصاحبه جذب می شوند.
تقوی نژاد یادآور شد: با سازمان سنجش هماهنگی های لازم انجام شده که در کمتر از یک ماه، نتیجه آزمون استخدامی وزارت بهداشت اعلام شود و افرادی که حداقل نمره قابل قبول را کسب می کنند، باید مراحل دیگری را مانند تطبیق مدارک، مشخص شدن وضعیت نظام وظیفه و شاهد و ایثارگر بودن آنها طی کنند و سعی ما بر این است که این مراحل را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهیم و برخی از این مراحل را انجام ندهیم و بعد از آن هم مرحله گزینش است.
وی افزود: از اختیارات هیات عالی گزینش استفاده کردیم و افرادی که در این آزمون انتخاب می شوند، بدون طی مرحله گزینش در مرحله اول به صورت نیروهای ۸۹ روز به کار گرفته می شوند و ظرف این مدت، تکلیف آنها از نظر گزینش مشخص می شود یعنی در اولین روزهای سال ۱۴۰۰، بخشی از این نیروها را در مراکز بهداشتی و درمانی استخدام خواهیم کرد.

(منبع: خبرگزاری ایرنا)


خبر 19 بهمن 99: خبر استخدام 15 هزار پرستار پس از آزمون استخدامی وزارت بهداشت 

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آزمون استخدامی وزارت بهداشت ۲۴ بهمن برگزار و از هر پنج نفر یک نفر استخدام می‌شود که حدود ۱۵ هزار نفر مربوط به پرستاران و ۵۶۰۰ نفر مربوط به مشاغل بهداشتی است.

(منبع: خبرگزاری ایرنا)

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 18 بهمن 99: ارائه درخواست تعویق آزمون استخدامی وزارت بهداشت 

در حالی قرار است آزمون استخدامی وزارت بهداشت روز جمعه هفته جاری برگزار شود که بسیاری از شرکت کنندگان نسبت به زمان این آزمون اعتراض دارند.

(منبع: خبرگزاری آنا)

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درباره‌ تاريخ پرينت كارت و زمان‌ برگزاري آزمون استخدامی دانشگاه هاي علوم پزشکي و خدمات بهداشتی درمانی کشور در سال 1399

به اطلاع شركت کنندگان در آزمون استخدامی دانشگاه­هاي علوم پزشکي و خدمات بهداشتی درمانی کشور در سال 1399 مي‌رساند كه آزمون صبح روز جمعه مورخ 99/11/24 در 195 شهرستان كشور به شرح جدول شماره 1 (مندرج در ذیل این اطلاعیه) برگزار مي‌شود. فرآيند برگزاري آزمون صبح از ساعت 8:30 آغاز و درهاي ورود به جلسه امتحان نيم­ساعت قبل از شروع فرآيند بسته خواهد شد، لذا متقاضیان مي‌بايست قبل از بسته شدن درهاي ورودي در محل حوزه امتحاني خود حاضر باشند.

الف‌ – نحوه‌ و زمان پرينت كارت شركت در آزمون

كارت‌ شركت در‌ آزمون‌ از روز سه­ شنبه 99/11/21 براي مشاهده و پرينت بر روي درگاه اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش كشور قرار خواهد گرفت. لذا متقاضیان‌ آزمون‌، براي شركت در جلسه امتحان بايد در تاريخ تعيين شده به شرح فوق به درگاه اطلاع رساني مذكور مراجعه و با وارد نمودن اطلاعات شناسنامه‌اي (نام ، نام خانوادگی ، کد ملي ، سال تولد و…) و يا اطلاعات ثبت‌نامي (شماره پرونده ، شماره سريال و كد پيگيري و …) از كارت شركت در آزمون خود يك نسخه پرينت تهيه و براساس آدرس و زمان تعيين شده بر روي كارت شركت در آزمون، به حوزه امتحاني مربوط مراجعه نمايند. براي شركت در جلسه آزمون همراه داشتن پرينت كارت شركت در آزمون و هم چنين اصل كارت ملي و يا اصل شناسنامه عكسدار و ارائه آن الزامي است.

چنانچه متقاضی به دليل در اختيار نداشتن اطلاعات مربوط به شماره داوطلبي، پرونده و يا كد پيگيري مورد نياز، موفق به پرينت كارت شركت در آزمون خود نمي‌شود، لازم است با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی این سازمان و ورود به سيستم پاسخگويي و انتخاب نام آزمون و تعيين موضوع پيگيري نسبت به دريافت اطلاعات مربوط به شماره پرونده، داوطلبي و يا كد پيگيري ثبت‌نام اقدام نمايد. لازم به ذكر است اين امكان براي متقاضیاني فراهم مي‌باشد كه در سيستم پاسخگويي عضويت داشته باشند. لذا ضرورت دارد متقاضیاني كه اطلاعات فوق را مفقود نموده اند با عضويت در اين سيستم نسبت به بازيابي اين اطلاعات اقدام نمايند.

ب‌ – درخصوص مندرجات کارت شرکت در آزمون چنانچه مغايرتي مشاهده شد، متقاضیان لازم است به شرح زير اقدام نمايند:

1ـ با توجه به اطلاعات مندرج بر روي كارت شركت در آزمون، چنانچه متقاضیان مغايرتي در اطلاعات مندرج در بندهاي 1، 2، 3، 4، 5، 6، 7، 10، 11، 12، 14، 15، 16، 18، 19، 20 (شامل نام خانوادگي، نام، تاريخ تولد، شماره شناسنامه، كد ملي، دين، سهميه 25 درصد ايثارگران، سهميه 5 درصد ايثارگران، شاغل قراردادي (نام دستگاه)، عنوان رشته تحصيلي، تاريخ فارغ‌التحصيلي، معدل آخرين مدرك تحصيلي، اولويت انتخابي (شغل محل)، بومي و شاغل مراکز درماني در مقابله با ويروس کرونا) كارت شركت در آزمون مشاهده نمودند، لازم است براي اصلاح مورد يا موارد مذكور حداكثر تا تاريخ 99/11/24 منحصراً به درگاه اطلاع رساني اين سازمان مراجعه و با ورود به قسمت ويرايش اطلاعات نسبت به اصلاح موارد اقدام نمايند و در صورتي كه نسبت به بندهاي 3، 8 و 9 (جنسیت، معلوليت، نيازمند منشي) تفاوتي مشاهده نمودند ضروري است مطابق ساعت و تاريخ اعلام شده در بند «ج» به نماينده سازمان سنجش آموزش كشور مستقر در باجه‌ي رفع نقص حوزه مربوطه (به شرح جدول شماره 2) مراجعه نمايند. لازم به تاکید است تغییر رشته شغلی در این آزمون امکان پذیر نمی‌باشد.

2- چنانچه كارت شركت در آزمون متقاضی فاقد عكس مي باشد و يا چنانچه عكس روي كارت وي داراي اشكالاتي از جمله: فاقد مُهر، واضح نبودن عكس و يا اشتباه عكس مي باشد ضروري است ضمن همراه داشتن پرينت كارت شركت در آزمون، 2 قطعه عكس 4 ×3 و كارت ملي يا شناسنامه عكسدار مطابق ساعت و تاريخ اعلام شده در بند «ج» به نماينده سازمان سنجش آموزش كشور مستقر در باجه‌ي رفع نقص حوزه مربوطه تا روز قبل از برگزاري آزمون مراجعه نمايند و موضوع را پيگيري نموده تا مشكل برطرف گردد. در غير اين صورت فرد به عنوان متخلف تلقي مي‌گردد. ضمناً ساير اطلاعات مندرج بر روي كارت شركت در آزمون هر متقاضی براساس اطلاعات مندرج در تقاضانامه ثبت‌نام كه توسط خود متقاضی تكميل گرديده، در نظر گرفته شده است.

ج – آدرس و محل‌ رفع نقص كارت شركت در آزمون

نماينده اين سازمان در روزهاي چهارشنبه مورخ 99/11/22 و پنجشنبه مورخ 99/11/23 صبح ها از ساعت 8:30 الي 12:00 و بعدازظهرها از ساعت 14:00 الي 17:00 در باجه‌ي رفع نقص حوزه مربوطه مستقر خواهد شد. براي اطلاع آن دسته از متقاضیاني كه براساس توضيحات بند «ب» ملزم به مراجعه به نماينده رفع نقص كارت سازمان مي‌گردند، شهرستانهاي محل برگزاري آزمون به شرح جدول شماره 1 (مندرج در ذيل اين اطلاعيه) مي باشد كه آدرس و محل تشكيل باجه رفع نقص كارت شركت در ‌آزمون هر شهرستان در جدول شماره 2 (مندرج در ذيل اين اطلاعيه) مشخص گرديده است.

د‍ – یادآوری های مهم‌

1- در زمان حضور در جلسه آزمون، همراه داشتن پرينت كارت شركت در آزمون‌، اصل كارت ملي و يا اصل شناسنامه عكسدار الزامي است.

2- فرآيند برگزاري آزمون از ساعت‌ 8:30 (هشت و سي دقيقه‌) مي‌باشد.

3- در ورودي ِحوزه هاي امتحاني رأس‌ ساعت‌ 8:00 (هشت) بسته خواهد شد، لذا متقاضیان لازم است قبل از بسته شدن درهاي ورود به جلسه آزمون در حوزه امتحاني حاضر باشند.

4- هر متقاضی براي حضور در جلسه آزمون بايد چند مداد سياه نرم پررنگ، مدادتراش، مداد پاكن و يك سنجاق و يا سوزن به همراه داشته باشد. رد و بدل کردن این موارد در جلسه آزمون تخلف محسوب می شود.

5- متقاضیان بايد از آوردن وسايل اضافي از جمله پيجر، تلفن همراه، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، انگشتر هوشمند، جزوه، كتاب، ماشين‌حساب، هرگونه نُت و يادداشت و نظاير آن به جلسه آزمون اكيداً خودداري نمايند. به همراه داشتن هر كدام از وسايل مندرج در اين بند به عنوان تقلب و تخلف تلقي و با متقاضیان ذيربط براساس قانون رسيدگي به تخلفات و جرايم در آزمونهاي سراسري كه بخشي از آن در بند «ه‍» آمده است، رفتار خواهد شد.

6- به همراه داشتن تلفن همراه حتی بصورت خاموش در جلسه آزمون موجب محرومیت از گزینش در آزمون خواهد شد.

7- برای بازرسی بدنی و تطبیق عکس با فرد متولی همکاری لازم را بعمل آورید.

8- حوزه های آزمون از تحویل گرفتن هرگونه وسایل اضافي از جمله تلفن همراه، ماشين حساب، كيف دستي، ساك دستي، كتاب، جزوه و … معذور می باشند، بنابراین اکیدا توصیه می شود به غیر از موارد اعلام شده در اطلاعیه پرینت کارت و برگ راهنمای شرکت در آزمون و اوراق تشخیص هویتی از همراه داشتن سایر وسایل جداً خودداری شود.

9- متقاضیان در صورت بوجود آمدن هرگونه مشكل در فرآيند برگزاري براي آنها لازم است، حداكثر تا تاريخ 99/11/30 از طريق سيستم پاسخگويي اينترنتي با اين سازمان مكاتبه نمايند. بديهي است درخواست هاي واصله بعد از تاريخ فوق قابل بررسي و پيگيري نخواهد بود.

10- متقاضیان براي آگاهي بيشتر از ضوابط آزمون از برگ راهنماي شركت در آزمون كه بر روي درگاه اين سازمان قرار دارد پرينت تهيه و نسبت به مطالعه دقيق آن اقدام نمايند.

هـ : اصلاحیه نحوه محاسبه امتیاز برای کارکنانی که مستقیم در مقابله با ویروس کرونا مواجه هستند:

به نمره مکتسبه کارکنان قرارداد کار معین، کارگری، شرکتی و متعهدین که در راستای وظایف و ماموریتهای محوله مستقیماً در مقابله با ویروس کرونا و درمان بیماری کرونا (کووید19) از تاریخ 1/12/98 در مراکز درمانی و بهداشتی زیرمجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، انستیتو پاستور و فوریتهای پزشکی خدمت نموده اند، صرفاً در صورت برخورداری از شرایط مندرج در آگهی ، به ازاء هر ماه سابقه خدمت، دو (2) درصد و حداکثر تا بیست (20) درصد نمره کل آزمون به نمره اولیه فرد اضافه خواهد شد.

و- دستورالعمل بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و الزامات بهداشتی

براساس آخرین اطلاعات درباره راه‌های انتشار ویروس کرونا و مخاطرات احتمالي آن در حوزه هاي برگزاري آزمون، انتظار می رود موارد زیر را مدنظر قرار داده و برای حفظ سلامتی خود، سایر متقاضیان و خانواده های محترم خود، آن را رعایت کنید:

1- زمان مناسب منزل تا حوزه امتحانی را برآورد و به موقع در محل آزمون حضور یابید. حوزه برگزاری آزمون از ساعت 7:00 صبح روز برگزاری آزمون آماده حضور شما خواهد بود.

2- برای پیشگیری از تجمع، حضور خود را به دقایق پایانی موکول ننمایید.

3- از تردد بی مورد در محل آزمون جداً خودداری نمایید.

4- هنگام ورود و خروج به حوزه با دیگر متقاضیان فاصله مناسب (حداقل یک متر) را حفظ نمایید.

5- همراه داشتن ماسک 3 لایه معمولی (بدون فیلتر) و استفاده صحیح از آن (از بالای بینی تا زیر چانه)، از ابتدای ورود به حوزه برگزاری آزمون تا پایان برگزاری آزمون و خروج از حوزه امتحانی الزامی می‌باشد.

6- در زمان استقرار در محل صندلی از صحبت کردن با سایر متقاضیان مجاور جداً خودداری نمایید.

7- از تماس دست ها با چشم، دهان و بینی در حین آزمون جداً خودداری نمایید.

8- هنگام عطسه یا سرفه کردن از دستمال کاغذی استفاده نمایید. درصورتیکه دستمال وجود نداشت از قسمت داخلی آرنج استفاده کنید.

9- در صورت داشتن سوال ضروری از عوامل اجرایی در طول برگزاری آزمون حتما با رعایت فاصله مناسب و داشتن ماسک اقدام به صحبت نمایید.

10- در پايان آزمون تا زمان اعلام خروج از سالن توسط عوامل اجرايي همچنان بر صندلي خود مستقر باشيد. به پیامهایی که حاوی نکات اجرایی و بهداشتی است و درجلسه آزمون از بلندگو پخش می شود با دقت گوش کرده و به آن عمل کنید.

11- سعی کنید از تماس دست با سطوحی که اغلب لمس مي شود نظير صندلی ها، دستگيره درب ها و شیرآلات سرويس بهداشتي و… خودداری نموده و از دستمال کاغذی استفاده کنید.

ز- تکمیل فرم خوداظهاری:

1- تکمیل فرم خوداظهاری ویژه متقاضیان مبتلا به بیماری کرونا:

به منظور ارائه خدمات به آن دسته از متقاضیان این آزمون که دچار بیماری کرونا شده‌اند (اعم از بیمارانی که در بیمارستان بستری و یا در منزل قرنطینه هستند) این سازمان با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدابیر ویژه‌ای اتخاذ نموده است. بر این اساس متقاضیانی که علائم بیماری آنها از تاریخ 99/11/11 بصورت قطعی تایید گردیده، لازم است از روز جمعه مورخ 99/11/17 لغایت شنبه مورخ 99/11/18 با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی این سازمان (بخش سایر آزمون‌های استخدامی) فرم خوداظهاری را تکمیل نموده و گواهی مبنی بر داشتن بیماری کرونا (تاییدیه بیمارستان و یا نتیجه تست یا آزمایش مبنی بر مثبت بودن به ویروس کرونا) را در بخش مورد نظر بارگذاری نمایند. متقاضیانی كه اين فرم را تكميل نمايند براساس دستورالعمل‌هاي وزارت بهداشت از ساير متقاضیان جدا شده و آزمون آنها در یکی از بیمارستانهای تعیین شده صرفاً در شهرهای محل آزمون به همراه سایر متقاضیان مبتلا به بیماری کرونا برگزار خواهد شد.
2- تکمیل فرم خوداظهاری ویژه همه متقاضیان آزمون:

همه متقاضیان این آزمون لازم است از روز سه‌شنبه مورخ 99/11/21 به سامانه خوداظهاری بیماری کرونا به آدرس https://salamat.gov.ir مراجعه نموده و نسبت به تکمیل فرم خوداظهاری، اقدام نمایند. بدیهی است اطلاعات متقاضیان تکمیل کننده فرم مذکور نزد وزارت بهداشت محفوظ است.

ح– قانون رسيدگي به تخلفات و جرايم در آزمونهاي سراسري

ماده 5- تخلفات و جرايم در اين قانون مشتمل بر موارد زير است:

الف- ارتكاب هرگونه عملي كه موجب بي‌نظمي در برگزاري آزمون گردد يا همراه داشتن هرگونه وسيله غيرمجاز از قبيل وسايل ارتباط الكترونيكي و دستگاه هاي حافظه‌دار.

ب- ارتكاب هرگونه عمل خلاف مقررات كه آزمون متقاضی را از نظر علمي خدشه دار سازد از قبيل:

1- ارائه مدرك يا گواهي مجعول يا تصوير گواهي مجعول براي شركت در آزمون.

2- تباني با متقاضیان يا افراد خارج از حوزه امتحاني يا دست‌اندركاران آزمون از قبيل عوامل اجرايي و طراحان سئوال براي تخلف در آزمون.

3- ثبت‌نام در آزمون با هويت مجعول يا شركت در جلسه آزمون به جاي متقاضی اصلي.

ج- استفاده از هرگونه وسيله غيرمجاز از قبيل وسايل ارتباط الكترونيكي و دستگاه هاي حافظه‌دار.

د- كمك به متقاضی خارج از ضوابط برگزاري آزمون براي پاسخ به سئوالات.

ه‍- دسترسي غيرمجاز به اطلاعات مربوط به متقاضیان يا استفاده غير مجاز از آنها.

و- هرگونه تغيير غيرمجاز سئوالات، اوراق و پاسخنامه‌هاي متقاضیان يا ساير مدارك و دفاتر مربوط به آزمون.

ز- افشاي سئوالات آزمون يا تلاش در جهت دستيابي و افشاي آن يا شركت يا معاونت دراين امر قبل ياحين برگزاري آزمون به هرنحو.

ح- خريد يا فروش سئوالات آزمون يا پاسخ آنها يا شركت يا معاونت در اين امر قبل يا حين برگزاري آزمون اعم از اينكه سئوالات يا پاسخ آنها واقعي يا غيرواقعي باشد.

ماده 6- هيأت‌هاي رسيدگي به تخلفات، صلاحيت صدور حكم به مجازات هاي زير را درباره متخلفان دارند:

الف- در مورد مشمولان بند (الف) ماده (5): اخطار كتبي با درج در پرونده متقاضی و اعلام به مراجع ذي ربط يا محروميت از گزينش در آزمون همان سال.

ب- در مورد مشمولان بند (ب) يا بند (ج) ماده (5): محروميت از گزينش علمي در آزمون همان سال و ابطال قبولي متقاضی در همان سال و محروميت از شركت در آزمون از يك تا ده سال بعد.

تبصره- آراي هيأت‌هاي بدوي جز در مورد مشمولان بند (الف) ماده (6) اين قانون قابل تجديد نظر خواهي در هيأت تجديد نظر رسيدگي به تخلفات در آزمون‌ها مي‌باشد.

ماده 7- در مورد مشمولان بندهاي (د)، (ه‍)، (و) (ز) و (ح) ماده (5) هيأت‌هاي رسيدگي متهم را براي رسيدگي و اعمال جزاي نقدي از ده ميليون (10.000.000) ريال تا يك ميليارد (1.000.000.000) ريال يا حبس از يك تا پنج سال يا هر دو مجازات به محاكم دادگستري معرفي مي‌نمايند.

ماده 8– ارتكاب هر يك از اعمال موضوع ماده (5) چنانچه در قالب عضويت در يك گروه يا شبكه باشد، موجب تشديد مجازات مي‌شود و تشكيل دهنده و سركرده گروه يا شبكه به حداكثر مجازات محكوم مي‌گردد. مجازات هر يك از اعضاء كه در ارتكاب تخلفات و جرايم فوق دخالتي نداشته باشند حسب مورد حداقل مجازات ذكر شده براي مرتكب مي‌باشد.

ماده 9- رسيدگي در هيأت‌هاي رسيدگي به تخلفات در آزمون‌ها مانع از رسيدگي برابر ساير قوانين جزايي يا رسيدگي در هيأت‌هاي رسيدگي به تخلفات اداري يا هيأت‌هاي انتظامي اعضاي هيأت علمي يا كميته‌هاي انضباطي دانشجويان نيست و مرتكب علاوه بر مجازات مندرج در مواد (6) و (7) اين قانون به مجازات مقرر در ساير قوانين و مقررات محكوم مي‌گردد.

ماده 10- در صورت محكوميت قطعي فردي به يكي از مجازات هاي مندرج در اين قانون، به استثناي مجازات مندرج در بند (الف) ماده (6)، هيات رسيدگي به تخلفات در آزمون‌ها، قبولي وي در آزمون را ابطال مي‌نمايد. در اين صورت مؤسسه آموزشي مربوط از صدور و اعطاي هرگونه گواهي يا مدرك به وي خودداري خواهد نمود، و چنانچه گواهي فارغ‌التحصيلي به وي اعطاء شده باشد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري يا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي يا وزارت آموزش و پرورش يا دانشگاه آزاد اسلامي ملزم به ابطال آن گواهي هستند.

ماده 11- چنانچه با بررسي‌هاي فني و علمي، بين نمرات و رتبه اكتسابي متقاضی و سوابق تحصيلي وي مغايرت هاي غيرمتعارف مشهود و اساسي از قبيل عدم تطابق معدل ديپلم و دوره پيش‌دانشگاهي با رتبه و نمره اكتسابي در آزمون وجود داشته باشد، با تأييد هيأت‌هاي بدوي رسيدگي به تخلفات در آزمون‌ها از متقاضی در يك يا چند درس عمومي و اختصاصي امتحان مجدد به عمل مي‌آيد. تعيين وضعيت نهايي آزمون اين متقاضی، بر اساس نتايج حاصل از امتحان مجدد بر عهده هيأت بدوي است.

ماده 12- هر مؤسسه يا آموزشگاه علمي و آموزشي كه براي افزايش آمادگي متقاضیان شركت در آزمون‌هاي مورد بحث اين قانون فعاليت مي‌كند، چنانچه در تخلفات ماده (5) مشاركت داشته باشد، مجوز تأسيس آن لغو مي‌شود و مديران مسؤول آنها، علاوه بر محروميت دائمي از تأسيس و اداره اين گونه مراكز، به مجازات‌هاي پيش‌بيني شده در اين قانون و ساير قوانين محكوم مي‌شوند، و چنانچه مؤسسه يا آموزشگاه فاقد مجوز باشد، مجازات مديران مسؤول آنها حداكثر مجازات مندرج در ماده (6) است.

تبصره- در مورد آموزشگاه هايي كه فاقد مجوز باشند علاوه بر اقدام مراجع قانوني ذي ربط مدعي‌العلوم نيز مي‌تواند رأساً نسبت به اعلام جرم و پيگيري تخلفات آنان اقدام نمايد.

ط- نحوه اعلام گزارش تقلب و تخلفات

نظر به حساسیت آزمون استخدامی دانشگاه­هاي علوم پزشکي و خدمات بهداشتی درمانی کشور در سال 1399، مقتضی است تمامی اخبار و اطلاعات مرتبط با تخلف و تقلب در این آزمون را با مراجعه به درگاه سازمان سنجش آموزش کشور (قسمت گزارش تخلف در آزمون ها) و یا صندوق پست الکترونیکی (ایمیل) به نشانی Hefazatazmon@sanjesh.org و یا با شماره تلفن های 02636182151 و 02636182152 به اداره کل حراست و حفاظت آزمون های این سازمان منعکس نمایید.

ی – نحوه تماس و ارتباط با سازمان سنجش آموزش و كشور

باتوجه به عدم پذیرش حضوری متقاضیان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و در جهت تسریع در بررسی و ثبت درخواستها به صورت الکترونیکی، متقاضیان می توانند به سیستم پیشخوان خدمات الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس: http://darkhast.sanjesh.org مراجعه و درخواست خود را به همراه مستندات لازم ثبت نمایند. پس از ثبت درخواست، برای متقاضی شماره نامه و کدرهگیری از طریق پیام کوتاه ارسال می شود. متقاضیان می توانند پس از دریافت شماره و کدرهگیری از طریق پیام کوتاه، به پورتال رهگیری الکترونیکی مکاتبات به آدرس: http://rahgiri.sanjesh.org وارد و از آخرین وضعیت درخواست خود مطلع شوند.

در خاتمه اضافه مي‌نمايد كه متقاضیان درصورت لزوم مي‌توانند سئوال يا سئوالات خود را در اين خصوص از اين تاريخ لغايت روز پنجشنبه 99/11/23 همه روزه صبح از ساعت 8:00 الي‌ 12:00 و بعد از ظهر از ساعت‌ 14:00 ‌الي‌ 16:00 با بخش پاسخگويي اينترنتي اين سازمان و يا شماره ‌تلفن ‌42163 با پيش شماره 021 در ميان بگذارند.

دانلود جدول شماره 1 – شهرستان‌ محل‌ برگزاري آزمون استخدامي وزارت بهداشت سال‌ 1399
دانلود جدول‌ شماره‌ 2- نشاني باجه‌هاي رفع نقص احتمالي كارتهاي شركت در آزمون استخدامي وزارت بهداشت – سال‌ 1399

خبر 13 بهمن 99: اصلاحیه مواد امتحانی شغل پزشک متخصص آزمون استخدامی دانشگاههای علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کشور سال 99 

پيرو انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام مورخ 99/10/16، اطلاعیه اصلاحیه مورخ 99/10/21، اطلاعیه اصلاحیه مورخ 99/10/22، اطلاعیه اصلاحیه مورخ 99/10/24 و اطلاعیه اصلاحیه مورخ 99/10/25، به اطلاع متقاضیان ثبت نام کننده در کدشغلی 13022 (پزشک متخصص زنان و زایمان) در آزمون استخدامی دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کشور سال 1399 می‌رساند مواد امتحانی این شغل در دفترچه راهنمای ثبت نام به شرح ذیل اصلاح می گردد:

عنوان شغل

مواد آزمون

پزشک متخصص (زنان و زایمان) ـ کد شغلی 13022

Williams Obstetrics/ 25 edition/ MC. Graw Hill/ 2018

Telinde’s (operative gynecology)/ 12th edition/ Williams and Wilkins/
2020

Clinical Gynecology Endocrinology and Infertility (Sperrof)/
Williams & Wilkins/ 2020

Berek & Novak’s Gynecology/ 16th edition/ Williams and Wilkins/ 2019

(منبع: سایت سازمان سنجش)


خبر 9 بهمن 99: جذب ۲۰ هزار نیرو در حوزه بهداشت و درمان کشور

نایب رئیس اول مجلس گفت: برای سال آینده ۲۰ هزار نیروی مورد نیاز در بخش‌های مختلف بهداشت و درمان کشور استخدام می‌شوند.
قاضی زاده هاشمی در نشست با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی یزد و جمعی از مسئولان شهرستان مهریز گفت: به دلیل مشکلات جدی که در بخش درمان وجود دارد برای جذب نیرو، تامین منابع انجام شده و آزمون طبق مقررات برگزار و نیروی مورد نیاز انسانی جذب می‌شود.

وی از جذب و تبدیل وضعیت نیرو‌ها در سال جدید خبر داد و افزود: اعتبارات حوزه بهداشت و درمان ۴۷ درصد افزایش یافته است. رشد اعتبارات وزارت بهداشت در سال ۱۴۰۰، ۴۷ درصد و در بخش بهداشت و سلامت با توجه به شرایط کرونا بیش از ۷۰ درصد است.

نایب رئیس اول مجلس با اشاره به تصویب این موضوع در کمیسیون تلفیق ابراز امیدواری کرد که در صحن مجلس نیز به تصویب برسد.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: توسعه بیمارستان مهریز با همکاری خیران از سال‌های قبل آغاز شده و برای تامین بودجه و تجهیز آن پیگیری‌های لازم صورت می‌گیرد.

وی ساخت کلینیک تامین اجتماعی در مهریز به عنوان مطالبه جدی مردم را بسیار مهم خواند و تأکید کرد که عملیات اجرایی ساخت این کلینیک در دهه فجر امسال آغاز می‌شود.

(منبع: پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر)


خبر 8 بهمن 99: آزمون استخدامی وزارت بهداشت 24 بهمن برگزار می شود 

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت گفت: آزمون استخدامی وزارت بهداشت ۲۴ بهمن ماه برگزار می شود و کلیه مراحل آزمون طبق برنامه زمان بندی، در حال انجام است.
به گزارش وبدا، سید کامل تقوی نژاد با بیان این مطلب، اظهار داشت: برای تصدی ۳۸ هزار و ۹۵۳ پست در آزمون بهمن ماه، ۲۱۹ هزار نفر ثبت نام کرده اند به عبارت دیگر از هر ۵ نفر ثبت نام کننده، یک نفر استخدام می شود. در مشاغل درمانی که قرار است ۱۹ هزار و ۲۳۹ نفر استخدام شوند، ۷۸ هزار نفر و ۵۰۰ ثبت نام کرده اند.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: در بخش فوریت های پزشکی ۵ هزار و ۲۰۰ نفر استخدام می شوند که در این بخش، حدود ۱۰ هزار نفر شرکت کرده اند. برای مشاغل بهداشتی که قرار است ۱۱ هزار و ۶۵۶ نفر بکارگیری شوند، ۸۴ هزار نفر شرکت کرده اند.
تقوی نژاد یادآور شد: ۲۰۰ نفر در سازمان انتقال خون استخدام می شوند که در این بخش یک هزار و ۲۰۰ نفر ثبت نام کرده اند. همچنین برای مشاغل عمومی که دو هزار و ۹۷۸ نفر استخدام می شوند، نزدیک به ۴۶ هزار نفر نام نویسی کرده اند.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت افزود: با مسئولان سازمان سنجش تفاهم کردیم که نتایج این آزمون حداکثر یک ماه بعد از برگزاری آزمون، اعلام شود و پس از آن مراحل اداری در کوتاه ترین زمان ممکن انجام خواهد شد و به یاری خداوند در اولین ماه های سال آینده، حدود ۴۰ هزار نیروی تازه نفس در حوزه سلامت مشغول بکار می شوند.

(منبع: سایت وزارت بهداشت)


خبر 30 دی 99: شانس قبولی یک نفر از هر 5 و نیم نفر در آزمون استخدامی وزارت بهداشت 

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت گفت: با جذب پرستارهای جدید در آزمون استخدامی بهمن ماه، نسبت پرستار به تختهای فعال بیمارستانی از ۹دهم به ازای هر تخت به یک و یک دهم(۱/۱) افزایش پیدا می کند که نشانگر رشد نزدیک به۲۰درصدی نسبت پرستار به تخت های فعال بیمارستانی است.

(منبع: خبرگزاری ایسنا)

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 27 دی 99: اطلاعیه امکان ویرایش شغل محل انتخابی آزمون استخدام وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی 

بدین وسیله به اطلاع متقاضیانی که در زمان مقرر (از 99/10/16 لغایت 99/10/26) برای ثبت نام در آزمون استخدامی دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کشور سال 1399 اقدام نموده‌ا‌ند، می‌رساند که با توجه به تعدد اصلاحیه های دفترچه راهنمای ثبت نام درخصوص تغییر ظرفیت، اصلاح شرایط احراز رشته های شغلی و ایجاد شغل محل های جدید، درصورتی که با توجه به اطلاعیه های اصلاحی دفترچه راهنمای مذکور (مندرج در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور) تمایل به تغییر کدشغل محل انتخابی دارید ترتیبی اتخاذ گردیده است که در زمان مشاهده و پرینت کارت شرکت در آزمون (از تاریخ 99/11/21 لغایت 99/11/24) از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان با ورود به قسمت ویرایش اطلاعات منحصراً نسبت به ويرايش شغل محل انتخابی خود اقدام نمایید. 

(منبع: سایت سازمان سنجش)


خبر 25 دی 99: اصلاحیه چهارم دفترچه آزمون استخدام وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی 

پيرو انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام مورخ 99/10/16، اطلاعیه‌های اصلاحی مورخ 99/10/21، 99/10/22 و 99/10/24 با توجه به اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اصلاحات جدید مربوط به دفترچه راهنمای مذکور،به شرح ذیل اعلام می‌گردد.
به اطلاع متقاضیان این آزمون می‌رساند به منظور فراهم نمودن تسهیلات بیشتر برای آن دسته از متقاضیانی که تا این تاریخ (99/10/25) برای ثبت‌نام اقدام ننموده اند، ترتیبی اتخاذ گردیده است که بتوانند تا پایان روز جمعه مورخ 99/10/26 نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند. ضمناً باتوجه به اصلاحات اعلام شده مقررگرديد امکان ويرايش اطلاعات برای متقاضیانی که قبلا نسبت به ثبت‌نام اقدام نموده اند، ایجاد گردد. لذا متقاضیان، ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت‌نام و مندرجات اطلاعیه های فوق و همچنین این اطلاعیه، در صورت تمایل تا مهلت در نظر گرفته شده (99/10/26)، به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه، و نسبت به ویرایش اقدام نمایند. لازم به تاکید است مهلت اعلام شده به هیچ وجه قابل تمدید نمی باشد. لذا ضرورت دارد متقاضیان در زمان تعیین شده نسبت به ثبت نام و یا ویرایش اقدام نمایند.

(منبع: سایت سازمان سنجش)

 

جهت دانلود اصلاحات سری چهارم دفترچه راهنمای آزمون اینحا کلیک نمایید

خبر 25 دی 99: تمدید مهلت ثبت نام آزمون استخدام وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی 

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت گفت: با توجه به استقبال داوطلبان و با هماهنگی سازمان سنجش آموزش کشور، زمان ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت تا روز جمعه تمدید می شود.
سیدکامل تقوی نژاد، افزود: تا پایان روز چهارشنبه 150هزار نفر در این آزمون نام نویسی کردند که در پی استقبال صورت گرفته و درخواست های واصله، زمان ثبت نام تمدید می گردد.
تقوی نژاد، تعداد شاغلین دانشگاه های علوم پزشکی کشور را بیش از 522هزار نفر عنوان و تصریح کرد: در مجموع 579 هزار و 174 پست سازمانی مصوب در دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور وجود دارد که از این تعداد 220هزار و 629 پست با تصدی و 358 هزار و 545پست بلاتصدی است و بقیه شاغلین به صورت تبصره ای، طرحی و شرکتی با این وزارتخانه همکاری دارند.
تقوی نژاد، تاکید کرد: بر اساس بررسی و نیازسنجی صورت گرفته در حوزه سلامت کشور بالغ بر 185 هزار نیرو نیاز است که انتظار داریم همکاری لازم در زمینه صدور مجوز جذب و بکارگیری نیروی انسانی برای رفع این چالش مهم هم چنان تداوم داشته باشد.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، با اشاره به دستاوردهای مهم دولت تدبیر و امید در زمینه افتتاح و راه اندازی پروژه های عمرانی و بیمارستانی حوزه سلامت کشور، عنوان کرد: در سال های اخیر تعداد زیادی بیمارستان، مرکز بهداشتی درمانی، پایگاه اورژانس 115، بلوک زایمانی و اورژانس بیمارستانی، راه اندازی شد که این مراکز و بیمارستان ها، نیازمند تامین هرچه سریع تر نیروی انسانی برای خدمت رسانی مطلوب تر به مردم هستند.

(منبع: سایت وزارت بهداشت)


خبر 24 دی 99: اصلاحیه سوم دفترچه آزمون استخدام وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی 

پيرو انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام مورخ 99/10/16، اطلاعیه اصلاحیه مورخ 99/10/21 و اطلاعیه اصلاحیه مورخ 99/10/22، با توجه به اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اصلاحات جدید مربوط به دفترچه راهنمای مذکور، به شرح ذیل اعلام می‌گردد. متقاضیان، ضرورت دارد در صورت تمایل تا مهلت در نظر گرفته شده (99/10/25)، پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام و مندرجات اطلاعیه های فوق و این اطلاعیه، به درگاه اطلاع رسانی اين سازمان مراجعه، و نسبت به ویرایش اقدام نمایند.
لازم به تاکید است مهلت اعلام شده به هیچ وجه قابل تمدید نمی باشد. لذا ضرورت دارد متقاضیان در زمان تعیین شده نسبت به ثبت نام و یا ویرایش اقدام نمایند.

(منبع: سایت سازمان سنجش)

 

جهت مشاهده اصلاحیه سری سوم دفترچه راهنمای آزمون اینجا کلیک نمایید


خبر 24 دی 99: خبر استخدام نیرو‌های 89 روزه شاغل در بخش‌های کرونایی 

معاون دفتر توانمندسازی معاونت پرستاری وزارت بهداشت گفت: نیرو‌های ۸۹ روزه مانند سایر مشاغل فعال در بخش‌های کرونایی استخدام می‌شوند. براساس برنامه ریزی انجام گرفته و طبق اعلام سازمان سنجش، آزمون استخدامی وزارت بهداشت در تاریخ ۲۴ بهمن برگزار می‌شود.

(منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

 

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 22 دی 99: اصلاحیه دوم دفترچه آزمون استخدام وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی

پيرو انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام در تاریخ 99/10/16 و اطلاعیه اصلاحی مورخ 99/10/21، ضمن اعلام شغل محلهای جدید (به شرح ذیل)، علاوه بر شغل محلهای درج شده در دفترچه راهنماي ثبت‌نام آزمون استخدامی دانشگاههای علوم پزشکی و خدمات بهداشتی – درمانی کشور سال 1399، بدین وسیله به اطلاع متقاضیان این آزمون می‌رساند به منظور فراهم نمودن تسهیلات بیشتر برای آن دسته از متقاضیانی که هنوز موفق به ثبت نام نشده اند ترتیبی اتخاذ گردیده است که بتوانند تا پایان روز پنج‌شنبه مورخ 99/10/25 نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند. لذا متقاضیان، ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت‌نام، مندرجات اطلاعیه مورخ 99/10/21 و همچنین این اطلاعیه، به درگاه اطلاع رسانی اين سازمان مراجعه و نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.
ضمناً آن دسته از متقاضیانی که قبلا نسبت به ثبت نام اقدام نموده اند، می‌توانند در صورت تمایل تا تاریخ فوق، نسبت به ویرایش کد رشته محل انتخابی خود اقدام نمایند.
لازم به تاکید است مهلت اعلام شده به هیچ وجه قابل تمدید نمی‌باشد. لذا ضرورت دارد متقاضیان در زمان تعیین شده نسبت به ثبت نام و یا ویرایش اقدام نمایند.
مواد امتحانی رشته کارشناسانتقال خون به عنوان رشته شغلی جدید مربوط به سازمان انتقال خون به شرح ذیل می‌باشد:

عنوان شغل مواد امتحانی
کارشناس انتقال خون«کد شغل 13621» 1- بیوشیمی
2- فیزیولوژی
3- میکروب (باکتری- انگل- قارچ- ویروس)
4- هماتولوژی
5- ایمونولوژی و سرولوژی
6- بانک خون
7- انتقال خون و فراورده ها

 

دانلود فایل جدول حاوي شغل محلهايي جديد آزمون استخدامي وزارت بهداشت ضميمه اصلاحيه سري دوم در قالب PDF


خبر 21 دی 99: تمدید مهلت ثبت نام و اصلاحیه دفترچه آزمون استخدام وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی 

پيرو انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام در تاریخ 99/10/16، با توجه به اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر اصلاحات و شغل محلهای جدید مربوط به دفترچه راهنمای مذکور (به شرح ذیل)، بدین وسیله به اطلاع متقاضیان این آزمون می‌رساند به منظور فراهم نمودن تسهیلات بیشتر برای آن دسته از متقاضیانی که تا این تاریخ (99/10/21) برای ثبت نام اقدام ننموده اند، ترتیبی اتخاذ گردیده است که بتوانند تا پایان روز پنج‌شنبه مورخ 99/10/25 نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند. لذا متقاضیان، ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت‌نام و مندرجات این اطلاعیه، به درگاه اطلاع رسانی اين سازمان مراجعه و نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.
ضمناً باتوجه به اصلاحات اعلام شده مقررگرديد امکان ويرايش اطلاعات براي متقاضيان ايجاد گردد. آن دسته از متقاضیانی که قبلا نسبت به ثبت نام اقدام نموده اند، می توانند در صورت تمایل تا تاریخ فوق، نسبت به ویرایش کد رشته محل انتخابی خود اقدام نمایند.
لازم به تاکید است مهلت اعلام شده به هیچ وجه قابل تمدید نمی‌باشد. لذا ضرورت دارد متقاضیان در زمان تعیین شده نسبت به ثبت نام و یا ویرایش اقدام نمایند.
1- اصلاحات مربوط به شرایط اختصاصی شغل محل ها:
شرایط اختصاصی شغل محل های 13012و 13013: این شغل جهت تصدی پست سازمانی منشی بخش می‌باشد.
شرایط اختصاصی شغل محل 13015 به شرح ذیل اصلاح می‌گردد:
– پذيرش مدارك ارشد اعلام شده مشروط به دارا بودن مدرك كارشناسي در يكي از رشته‌هاي مدارك پزشكي، فناوري اطلاعات سلامت و كتابداري در شاخه پزشكي مي‌باشد. این شغل جهت تصدی پست سازمانی پذیرش می‌باشد.
– شرایط اختصاصی شغل محل 15455 مربوط به شغل كارشناس امور فوق برنامه دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي – درماني مازندران حذف می‌گردد.
2- عنوان محل خدمت شغل محل های 15305 و 15336 به شرح ذیل اصلاح می‌گردد:

کد شغل محل شغل محل خدمت تعداد آزاد ایثارگر 25 درصد ایثارگر 5 درصد معلول
جنسیت تعداد جنسیت تعداد جنسیت تعداد جنسیت تعداد
15305 كارشناس باليني فوريتهاي پزشكي لرستان-بروجرد – مركز فوريت هاي پزشكي بروجرد 1 مرد 1
15336 كارشناس بهداشت محيط لرستان-نور اباد (دلفان)- مركز جامع خدمات سلامت شهري روستايي شهيد رجايي 1 زن/مرد 1

3- متن بند (1) تبصره شرایط سنی به شرح ذیل اصلاح می گردد:
-جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان و فرزندان آزادگان یک سال اسارت و بالاتر، از شرط حداکثر سن معاف می‌باشند.
4- جداول حاوی اطلاعات مربوط به شغل محل های جدید، (علاوه بر شغل محلهای درج شده در دفترچه راهنما) طی اطلاعیه‌ای در روز دوشنبه مورخ 99/10/22 از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان منتشر خواهد شد.
5- ظرفیت برخی شغل محل های دفترچه راهنمای ثبت نام به شرح ذیل اصلاح گرديده است:

جهت دانلود فایل جدول حاوي شغل محلهایی كه ظرفيت آنها اصلاح گرديده است در قالب PDF اینجا کلیک نمایید

(منبع: سایت سازمان سنجش)


خبر 17 دی 99: اعلام ظرفیت های جدید آزمون استخدامی وزارت بهداشت از هفته آینده

مدیر کل منابع انسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه ثبت نام آزمون استخدامی دانشگاه های علوم پزشکی از روز دوشنبه آغاز شده است، گفت: متقاضیان استخدام در دانشگاههای علوم پزشکی می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور برای شرکت در آزمون مربوطه ثبت نام نمایند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، کامبیز نوروزی افزود: در این مرحله از آزمون ۹هزار و ۷۴۶ مجوز برای جذب نیروهای جدید در مراکز بهداشتی و درمانی کشور از محل مجوزهای صادره سازمان اداری و استخدامی کشور اعلام شده است.
وی تاکید کرد: با تلاش شبانه روزی همکاران دانشگاه های علوم پزشکی و اداره کل منابع انسانی و همچنین هماهنگی های صورت گرفته با سازمان اداری و استخدامی و سازمان سنجش آموزش کشور از روز یکشنبه هفته آینده، ظرفیت های جدیدی در دفترچه راهنمای آزمون، اضافه می شود که با این افزایش، جمع مجوزهای فراخوان شده به بیش از ۳۹ هزار مجوز می رسد.
نوروزی در پایان تصریح کرد: آزمون در تاریخ ۲۴ بهمن سال جاری و در رشته های شغلی مورد نیاز دانشگاه های علوم پزشکی و موسسات وابسته به وزارت بهداشت برگزار و تلاش می شود پذیرفته شدگان نهایی آن در اسرع وقت شروع بکار نمایند.


خبر 16 دی 99: افزایش سهمیه جذب نیروی پرستار در آزمون استخدامی اصفهان

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از افزایش سهمیه جذب نیروی پرستار در آزمون استخدامی که مقرر است تا پایان امسال در استان برگزار شود خبر داد و گفت: نزدیک به ۴۰۰ نیروی پرستار در مراکز درمانی این منطقه استخدام می‌شود.

(منبع: خبرگزاری ایرنا)

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


15 دی 99: شروع ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی

دانشگاه ها/دانشكده های علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی و ساير موسسات تابعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی سراسر کشور در نظر دارند برای تامين نيروهای مورد نياز خود از محل مجوز استخدامی شماره 275960 مورخ 99/5/29 سازمان اداری و استخدامی كشور، افراد واجد شرايط را به استناد ماده 33 آئين نامه اداری، استخدامی كاركنان غير هيات علمی دانشگاه/دانشكده های علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و دستورالعمل اجرايی برگزاری آزمون های استخدامی مصوب دور دوم هيات امنا سال 1397 از طريق آزمون كتبی در حيطه های عمومی و تخصصی (و حسب مورد مصاحبه استخدامی) به صورت پيمانی با شرايط و ضوابط ذيل استخدام نمايند.
“مهلت ثبت نام تا 21 دی 99 می باشد.”

* تعاریف

مفاهيم برخی از اصطلاحات بكار رفته در اين دفترچه به شرح زير است:
1. موسسه: به دانشگاه ها يا دانشكده های علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی و ساير موسسات تابعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی اطلاق ميشود كه با توجه به اهداف و برنامه های آتی خود نسبت به رفع نيازهای نيروی انسانی مراكز بهداشتی، مراكز درمانی و بيمارستان ها و ساير واحدهای تابعه، اقدام به استخدام مي نمايند.
2. دستگاه اجرايی: كليه وزارتخانه ها، مؤسسات دولت ، مؤسسات يا نهادهاي عمومی غيردولتی ، شركتهای دولتی و كليه دستگاههايی كه مشمول قانون بر آنها مستلزم ذكر و يا تصريح نام است از قبيل شركت ملي نفت ايران، سازمان گسترش و نوسازی صنايع ايران، بانک مركزی، بانكها و بيمه های دولتی، (كليه دستگاه های موضوع ماده (5) قانون مديريت خدمات كشوری) دستگاه اجرايی ناميده ميشوند.
3. آيين نامه اداری استخدامی: منظور، آيين نامه اداری استخدامی كاركنان غير هيات علمی مصوب هيات امناء دانشگاه های علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی كشور می باشد كه به استناد ماده يك قانون احكام دائمی توسعه كشور تدوين گرديده است.
4. داوطلب قراردادی كار معين: به شخصی اطلاق ميشود كه به صورت قانونی در يكی از دانشگاه های علوم پزشكی كشور يا ساير موسسات تابعه وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشكی در قالب قرارداد انجام كار معين (موضوع تبصره 5 ماده 31 آيين نامه اداری استخدامی كاركنان غير هيات علمی دانشگاه های علوم پزشكی كشور) اشتغال داشته باشد.
5. داوطلب قراردادی پزشک خانواده: فردی كه براساس مفاد تبصره 6 ماده 31 آيين نامه و از طريق قرارداد طرح پزشک خانواده در حال انجام وظيفه در مراكز بهداشت تابعه دانشگاه/دانشكده می باشد.
6. داوطلب قرارداد مشاغل كارگری: به شخصی اطلاق ميشود كه به صورت قانونی در يكی از دانشگاه های علوم پزشكی كشور يا
ساير موسسات تابعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در قالب قرارداد مشاغل كارگری (موضوع ماده 32 آيين نامه مذكور) اشتغال داشته باشد.
7. داوطلب شركتی: به شخصی اطلاق ميشود كه به صورت قانونی از طريق يكی از شركت های تامين نيرو طرف قرارداد دانشگاه های علوم پزشكی كشور يا ساير موسسات تابعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی به صورت خريد خدمت از بخش خصوصی (موضوع تبصره ماده 22 آيين نامه مذكور) اشتغال داشته باشد.
8. داوطلب ايثارگر: ايثارگران شامل موارد زير هستند:

الف) ايثارگران سهميه بيست و پنج (25) درصد شامل:

سهمیه 25 درصد
جانبازان
آزادگان
همسر و فرزندان شهدا
همسر و فرزندان جانبازان بيست و پنج درصد و بالاتر
همسر و فرزندان آزادگان دارای یک سال و بالای يک سال اسارت
پدر، مادر، خواهر و برادر شهيد

 

ب) ايثارگران سهميه پنج (5) درصد شامل:

سهمیه 5 درصد
رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها
همسر و فرزندان رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها
فرزندان جانبازان زير بيست و پنج درصد
فرزندان آزادگان كمتر از يك سال اسارت

 

تذكر: مراجع تأييد مدت حضور داوطلبانه در جبه ها عبارتند از:

معاونت نيروی انساني هر يک از رده های نيروهای مسلح در مورد رزمندگان متبوع خود

معاونت نيروی انسانی سازمان بسيج مستضعفان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مورد بسيجيان و نيروهای مردمی اعم از مستخدمين دولت و صاحبان مشاغل و صنوف آزاد و افراد فاقد شغل

معاونت توسعه و منابع انسانی وزارت جهاد كشاورزی در مورد جهادگران

9. داوطلب معلول: به معلولی اطلاق می شود كه با ارائه معرفي نامه از سازمان بهزيستي مشمول استفاده از 3 درصد سهميه استخدامی قانون حمايت از حقوق معلولان مي باشد.
10. داوطلب آزاد: به شخصي اطلاق ميشود كه در زمان ثبت نام، مشمول سهميه ايثارگران و سهميه معلولين نباشد.

* شرایط عمومی داوطلبان

1-1. داشتن تابعيت ايران
2-1. اعتقاد به دين مبين اسلام يا يكي از اديان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ايران
3-1. التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ايران
4-1. انجام خدمت دوره ضرورت يا معافيت قانونی برای مردان
5-1. داشتن سلامت جسماني و رواني و توانايي براي انجام كاري كه استخدام ميشوند (به تشخيص شوراي طب كار يا كميسيون پزشكي موسسه).
6-1. عدم اعتياد به دخانيات و مواد مخدر
7-1. نداشتن سابقه محكوميت جزايي موثر
8-1. عدم وجود هرگونه ممنوعيت استخدام در دستگاههاي اجرايي توسط آراء مراجع قضايي و ذيصلاح.
9-1. داوطلبان استخدام نبايد جزء نيروهای بازخريد خدمت و همچنين بازنشسته دستگاههای اجرايی باشند

تذكرات مهم در خصوص شرايط عمومی
افرادي كه مجاز به شركت در اين آزمون استخدامي نيستند عبارتند از:
1- مستخدمين رسمی و پيمانی و افراد بازنشسته و بازخريد خدمت دستگاههای اجرایی
2- انفصال شدگان دائم از خدمت و يا اخراج شدگان توسط واحدهاي تابعه وزارت بهداشت
3- افرادي كه به موجب آراء مراجع قضائي و ذيصلاح، از خدمات دولتي منع شده باشند.
4- افرادي كه تعهد انجام كار به ساير موسسات و يا دستگاههاي اجرايي دارند.
5- دارندگان مدارک تحصيلي معادل در رشته تحصيلي آگهي شده.
6- دارندگان مدارك تحصيلي مرتبط بالاتر از مقاطع اعلام شده در شرايط احراز مندرج در آگهی (ملاک مرتبط بودن يا نبودن مقطع و رشته تحصيلي، طرح طبقه بندي مشاغل مورد عمل دانشگاه مي باشد)
تبصره: در صورتيكه داوطلب در بدو استخدام داراي مقطع تحصيلي بالاتر غيرمرتبط با شرايط احراز طرح طبقه بندي مشاغل و مدرک تحصيلی مندرج در آگهی باشد، ملزم به ارائه تعهد نامه محضري مبني بر عدم درخواست اعمال مدرک تحصيلی مربوطه پس از صدور حكم استخدامی خواهد بود.
داوطلبان داراي مقاطع تحصيلي بالاتر از مقاطع اعلام شده مي بايست قبل از ثبت نام، از مرتبط يا غير مرتبط بودن مقطع تحصيلی خود با شرايط احراز مندرج در آگهي اطلاع حاصل كرده و سپس نسبت به انتخاب شغل محل خود اقدام نمايند.
7- ضوابط شركت داوطلبان شاغل در رشته هاي داراي طرح اجباري مطابق با تبصره 1 بند (ب) شرايط اختصاصي استخدام (صفحه 3) خواهد بود.

* شرایط اختصاصی استخدام

الف) شرايط سنی داوطلبان:
داشتن حداقل 20 سال و حداكثر 40 سال تمام (متولد شدگان از 15/ 10/ 1359 تا 15/ 10/ 1379 (براي دارندگان مدرک تحصيلی كاردانی، كارشناسی و كارشناسی ارشد و داشتن حداكثر 45 سال تمام براي دارندگان مدارک تحصيلی دكتری و بالاتر (متولد شدگان از 15/ 10/ 1354 به بعد) تا اولين روز ثبت نام.
تبصره: موارد ذيل به شرط ارائه تأييديه هاي معتبر، به حداكثر سن مقرر اضافه خواهد شد:
1- جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان بيست و پنج درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان یک سال اسارت و بالاتر، از شرط حداكثر سن معاف مي باشند
2- ساير مشمولين سهميه 25 درصد و 5 درصد در صورت ثبت نام در آزمون، مكلف به رعايت حداكثر سنهاي اعلام شده در ذيل ميباشند، در غيراين صورت از ادامه فرايند استخدام حذف خواهند شد.
– پدر و مادر و همسر و برادر و خواهر شهيد به ميزان پنج سال
– داوطلباني كه در جبهه ها به طور داوطلبانه خدمت نموده اند به ميزان حضور در جبهه و همچنين مدت زمان بستري شدن و يا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثر مجروحيت در جبهه ها
3- سابقه خدمت كارمندان تمام وقت دولتي حداكثر به ميزان 5 سال
4- سنوات قراردادی داوطلبان قراردادي شاغل در موسسات تابعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي (اعم از قراردادكار معين و پزشک خانواده و قرارداد مشاغل كارگری) حداكثر به ميزان 15 سال (طبق سابقه بيمه قابل قبول).
5- سنوات شركتی داوطلبان شركتي شاغل كه به صورت غيرمستقيم و از طريق شركتهای پيمانكاری طرف قرارداد با موسسات تابعه وزارت بهداشت ، به خدمت اشتغال دارند، حداكثر به ميزان 15 سال(طبق سابقه بيمه قابل قبول)
6- سنوات قراردادي يا شركتی داوطلبانی كه در سالهاي گذشته به صورت قرارداد تمام وقت (اعم از قراردادكار معين و پزشک خانواده و قرارداد مشاغل كارگری) در موسسات تابعه وزارت بهداشت و يا شركتهاي پيمانكاري طرف قرارداد آنها به خدمت اشتغال داشته اند و با موسسه قطع همكاري نموده اند حداكثر به ميزان 5 سال (طبق سابقه بيمه قابل قبول)
نكته: در صورتيكه افراد در يكي از حالات شركتي يا قرادادي شاغل بوده و براساس دستورالعمل هاي مربوطه به حالت اشتغال ديگري تبديل وضع شده اند(اشتغال بصورت مستمر)، مي توانند حداكثر از 15 سال ارفاق سن بهرمند گردند.
7- داوطلباني كه طرح خدمت نيروي انساني موظف(اجباري يا اختياري و يا در قالب تمديد طرح) را به استناد قانون خدمت پزشكان و پيراپزشكان انجام داده اند، به ميزان انجام خدمت فوق.
8- مدت خدمت سربازي انجام شده. نكته: مجموع سنوات اضافه شده به سن داوطلبان در هر حال از 15 سال بيشتر نخواهد بود.
ب) ضوابط و مقررات پذيرش مشمولين قانون خدمت پزشكان و پيراپزشكان:
1- مشمولين قانون خدمت پزشكان و پيراپزشكان در رشته های داراي طرح «اجباری» مي بايست داراي معافيت يا گواهي پايان انجام طرح خدمت مربوطه باشند.
تبصره 1: مشمولين قانون خدمت پزشكان و پيراپزشكان رشته هاي اجباري كه در حين انجام خدمت قانوني در واحدهاي تابعه يک موسسه ميباشند، ميتوانند صرفاً در آزمون هاي استخدامی همان موسسه شركت نمايند. بديهي است در صورت قبولي صدور ابلاغ استخدامی و حكم حقوقی بصورت پيمانی حين طرح امكان پذير خواهد بود.
تبصره 2: در خصوص داوطلبانی كه نسبت به تمديد طرح آنان اقدام شده است، نيازي به ارائه گواهي «پايان طرح» نيست و گواهي «اشتغال به طرح» براي اينگونه افراد كفايت مينمايد. ضمناً مشمولين مذكور ميتوانند با ارائه گواهي مربوطه در آزمون ساير دانشگاههاي علوم پزشكي نيز شركت نمايند.
نكته: داوطلبان داراي تعهد خدمت خاص به موسسات تابعه وزارت بهداشت صرفا مجاز به شركت درآزمون استخدامي همان موسسه يا منطقه مورد تعهد مي باشند. لازم به ذكر است در صورت پذيرش نهايي، تعيين محل خدمت اين داوطلبان در مدت و منطقه مورد تعهد با توجه به مفاد سند تعهد اخذ شده بر عهده موسسه خواهد بود.
تبصره 3: داوطلبان رشته های شغلی پزشک متخصص داراي تعهد خدمت عام به وزارت بهداشت در صورتي مجاز به ثبت نام در آزمون (در هر شغل- محل) می باشند كه از ميزان تعهدات آنان حداكثر 3 ماه باقي مانده باشد (ملاک عمل براي محاسبه حداكثر سه ‹ 3 ‹ماه، از تاريخ آخرين روز ثبت نام ميباشد). بديهي است صدور ابلاغ پذيرفته شدگان نهايي اين بند منوط به ارائه گواهي پايان خدمات مورد تعهد پزشكان در مقطع تخصص مي باشد.
2- مشمولين قانون خدمت پزشكان و پيراپزشكان در رشته هاي داراي طرح «اختياري» كه طرح خود را در ساير موسسات تابعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي ميگذرانند در صورت قبولي ملزم به ارائه گواهي موافقت با انصراف از طرح در صورت پذيرش نهايي از دانشگاه محل انجام طرح خود در هنگام بررسی مدارک مي باشند.
پ) شرايط اختصاصی و ضوابط پذيرش مشاغل مربوط به حيطه فوريت های پزشكی:
درخصوص مشاغل كارشناس بالينی فوريتهای پزشکی، كاردان بالينی فوريتهای پزشكی و كارشناس ترياژ تلفني فوريت هاي پزشكي علاوه بر شرايط فوق الذكر، داشتن سلامت كامل جسمانی و روانی با تاييد طب كار مورد تائيد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي نيز الزامي مي باشد.
در خصوص مشاغل «كارشناس بالينی فوريتهای پزشكي» و «كاردان باليني فوريتهاي پزشكي» علاوه بر شرايط مندرج در بندهاي قبلي، برخورداري از شرايط ذيل نيز الزامي ميباشد:
1- داراي قد 165 سانتي متر و بالاتر
2- داراي شاخص توده بدني (BMI (Body Mass Index كمتر از 30 و بيشتر از 19
تبصره: افرادي كه “BMI“ آنها در محدوده تعيين شده نبوده و نسبت به موضوع معترض باشند طبق دستورالعمل اجرايي مربوطه براي انجام “تست بيو الكتريك امپدانس” معرفي مي شوند و تصميم گيري نهايي در خصوص آنها براساس نتايج تست مربوطه صورت مي گيرد.
تذكر: اندازه گيري “قد” و “BMI “در زمان بررسي مدارک انجام خواهد گرفت و در صورتي كه داوطلب هر یک از اين شرايط را احراز ننمايد، از ساير مراحل استخدام از جمله مصاحبه حذف خواهد شد و حق اعتراض نخواهد داشت.
3- دارا بودن گواهينامه رانندگي با آمبولانس ( ب2 يا پايه دوم)
تبصره: داوطلبان داراي گواهينامه (ب1) در صورت قبولي در آزمون، بايستي تعهد محضري مبني بر ارائه اصل گواهينامه (ب2) يا پايه دوم را تا پايان يك سال پس از تاريخ برگزاري آزمون استخدامي ارائه نمايند. بديهي است در صورت عدم ارائه اصل گواهينامه در مدت تعيين شده استخدام فرد كان لم يكن خواهد شد. (لازم به ذكر است افراد زير 24 سال چنانچه فاقد گواهينامه مربوطه باشند، در صورت قبولي در آزمون بايستي تعهد محضري مبني بر اخذ گواهينامه ب 2 تا پايان 24 سالگي ارائه نمايند و در صورت عدم ارائه گواهينامه در زمان مقرر قبولي آنها كان لم يكن خواهد شد)
4- داشتن آمادگي جسماني و مهارت هاي بدني براي امدادرساني سريع و صحيح (بدين منظور از داوطلبان واجد شرايط، آزمون آمادگي جسماني به عمل خواهد آمد).
نكته: ساير شرايط اختصاصي مشاغل مختلف بنا به ضرورت در جداول رشته هاي شغلي هر موسسه درج گرديده است.

* مواد آزمون

به هر یک از داوطلبان، يك دفترچه سوال عمومي و یک دفترچه سوال اختصاصي داده خواهد شد.
كليه دروس آزمون عمومي و اختصاصي به صورت چهارگزينهاي با ضريب یک (1) براي سوالات حيطه عمومي و ضريب دو (2) براي سوالات حيطه تخصصي طراحي خواهد شد. ضمنا به ازاي هر سه پاسخ غلط، يك پاسخ صحيح حذف خواهد شد.
الف) مواد آزمون عمومی:
به شرح زير تعيين ميشود:
فنّاوري اطلاعات (مهارت هاي هفتگانه ICDL)
رياضي و آمار مقدماتی
زبان و ادبيات فارسی
معارف اسلامی
زبان انگليسي – عمومی
اطلاعات عمومی
دانش اجتماعی و حقوق اساسی هوش و توانمندی های عمومی
تبصره: اقليت های دينی مصرح در قانون اساسي جمهوري اسلامی ايران، از پاسخگویی به سؤالات معارف اسلامي معاف بوده و در اينصورت، نمره مكتسبه اين داوطلبان، براساس مجموع ترازشده ساير سؤالهای آزمون عمومی محاسبه خواهد شد.
ب) مواد آزمون تخصصی
سوالهای حيطه های تخصصی آزمون با توجه به دانش و مهارتهاي تخصصي متناسب با رشته های شغلی، بر اساس مواد آزمون مندرج در جدول شماره 1 صفحات 12 تا 23 مشخص شده است.

* امتیازات و سهمیه های قانونی

استخراج نتايج آزمون به ترتيب ذيل خواهد بود:
الف) سهميه ايثارگران:
بر اساس هماهنگي هاي بهعمل آمده با بنياد شهيد و امور ايثارگران، جذب ايثارگران از محل سهميه هاي استخدامی از طريق شركت در آزمون استخدامی موسسات، رقابت بين كليه داوطلبان ايثارگر در هر يك از سهميه های 25 درصد و 5 درصد (در هر یک از مجوزهای كلی سازمان اداري و استخدامي كشور به دستگاه اجرایی) بر اساس نمره مكتسبه در آزمون استخدامي موسسات به ميزان حداكثر سه برابر ظرفيت در شغل محل هاي داراي مصاحبه جهت معرفي به مصاحبه استخدامي و یک برابر ظرفيت در شغل محل هاي بدون مصاحبه با رعايت ساز و كارهاي ذيل صورت ميپذيرد:
1 -در فرآيند جذب و استخدام مشمولين سهميه 25 درصد ايثارگران، استخدام آنان مطابق ضوابط و مقررات جاري و با هماهنگي بنياد شهيد و امور ايثارگران صورت مي پذيرد.
2 -با هماهنگي هاي بهعمل آمده با بنياد شهيد و امور ايثارگران، سهميه استخدامي مربوط به مشمولين سهميه 25 درصد ايثارگران در دفترچه آزمون استخدامي موسسات مشخص و از سهميه ساير داوطلبان مجزا گرديده است و داوطلبان ايثارگر تأييد شده مشمول اين سهميه، براي اعمال سهميه مذكور صرفاً بايد شغل محل های مشخص شده در سهميه ايثارگران 25 درصد را انتخاب نمايند.
3 -ايثارگران متقاضي بهره مندي از سهميه استخدامي حداقل 25 درصد موضوع ماده (21) قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران براي ثبت نام و بهره مندی از سهميه مزبور، لازم است ابتدا اطلاعات خود را در سيستم سجايا (سيستم جامع اطلاعات يكپارچه ايثارگران) ثبت نموده و توسط بنياد شهيد و امور ايثارگران تاييد گردد و در صورت عدم تاييد بنياد مذكور مجاز به انتخاب شغل محلهاي مشخص شده براي سهميه ياد شده نمي باشند.
4 -مشمولين سهميه 25 درصد ايثارگران، مجاز به بهره مندی از سهميه استخدامي 5 درصد ساير ايثارگران نمي باشند. به عبارت ديگر هر داوطلب ايثارگر ميتواند در صورت مشمول بودن، صرفاً از يكي از سهميه هاd مشخص شده بر اساس ضوابط مربوطه، استفاده نمايد. بنابراين مشمولين سهميه 25 درصد ايثارگران، جهت استفاده از سهميه اختصاصي خود، صرفاً بايد مشاغل مشخص شده براي آنان را در دفترچه انتخاب نمايند.
5 -جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان بيست و پنج درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان d; سال اسارت و بالاتر از شرط حداقل معدل و حداكثر سن معاف می باشند.
6 -كسب حد نصاب نمره آزمون استخدامی موسسات براي مشمولين سهميه 25 درصد ايثارگران تا سقف سهميه (25 درصد) الزامی نمی باشد. بديهی است در صورتي كه ايثارگران موضوع اين سهميه در شغل محل هاي سهميه آزاد شركت نمايند كسب حد نصاب نمره امتحان در شغل مربوط الزامي است.
7 -آن دسته از فرزندان شاهد، جانبازان از كار افتاده كلي، آزادگان از كار افتاده كلي و فرزندان آنان كه با كسب حد نصاب قبولي و رعايت ترتيب نمرات مكتسبه در سهميه آزاد آزمون استخدامي پذيرفته ميشوند، ميتوانند همانند ساير فرزندان شاهد، جانبازان و آزادگان از شرط معافيت حداقل معدل و حداكثر سن بهره مند گردند.
8 -ايثارگران مشمول سهميه استخدامي 5درصد جهت استفاده از سهميه اختصاص يافته به خود، بايد در زمان انتخاب شغل محل (از بين شغل محل هاي سهميه آزاد)، شغل محل هايي را انتخاب نمايند كه ظرفيت مورد نياز آن شغل محل ها بيش از يك نفر باشد و همچنين جزء مشاغل مشخص شده براي سهميه 25درصد ايثارگران نباشد. بديهي است استفاده از سهميه ايثارگران 5درصد صرفا در مشاغلي اعمال مي گردد كه ظرفيت پذيرش آنها بيش از يك نفر باشد (در مشاغل با يك نفر ظرفيت، سهميه مذكور لحاظ نشده و انتخاب افراد صرفا بر اساس نمرات مكتسبه صورت خواهد پذيرفت).
9 -كسب حد نصاب نمره آزمون استخدامی موسسات براي مشمولين سهميه 5 درصد ايثارگران تا سقف سهميه (پنج درصد) الزامي نمی باشد.
10-استخدام مازاد بر سهميه استخدامي 5 درصد ايثارگران در صورت كسب حد نصاب آزمون از طريق رقابت با ساير داوطلبان آزاد در همان شغل محل صورت می پذيرد.
ب) سهميه معلولين:
جذب معلولين با ارائه معرفي نامه از اداره كل بهزيستي استان از محل سهميه استخدامی (3 درصد قانون جامع حمايت از معلولان) صرفاً از طريق شركت در آزمون استخدامي موسسات ، كسب حد نصاب نمره لازم و رقابت بين كليه داوطلبان معلول بر اساس نمره مكتسبه در آزمون استخدامي موسسات (به ميزان حداكثر دو برابر ظرفيت جهت معرفي به مصاحبه استخدامي) و با رعايت ساز و كارهاي ذيل صورت ميپذيرد:
1 -معلولين مشمول سهميه 3 درصد جهت استفاده از سهميه اختصاص يافته به خود، بايد در زمان انتخاب شغل محل (از بين شغل محل هاي سهميه آزاد)، شغل محل هايي را انتخاب نمايند كه ظرفيت مورد نياز آن شغل محل ها بيش از يك نفر باشد. در مشاغل با يك نفر ظرفيت، سهميه مذكور لحاظ نشده و انتخاب افراد صرفا بر اساس نمرات مكتسبه صورت خواهد پذيرفت. بديهي است انتخاب افراد برتر جهت استفاده از سهميه ياد شده از طريق رقابت بين جامعه معلولين صورت خواهد پذيرفت.
2 -معلولين بايد توانايي لازم براي انجام كاري كه جهت آن استخدام ميشوند را داشته باشند.
3 -بر اساس ماده(5) آيين نامه شماره 88384/ 44178 مورخ 22/ 04/ 1389 وزيران عضو كميسيون امور اجتماعي و دولت الكترونیک، استخدام معلولان به شرط آنكه به تشخيص سازمان بهزيستي كشور، معلوليت آنان مانع از مأموريت كاری آنها نباشد، بلامانع می باشد.
پ) ساير سهميه ها:
كليه سهميه استخدامی هر موسسه پس از كسر سهميه های استخدامی ايثارگران (مندرج در بند الف) و معلولين عادي (مندرج در بند ب)، به ساير داوطلبان آزاد درصورت برخورداري از مفاد مندرج در آگهي و كسب حدنصاب نمره، به ترتيب نمره فضلي، بشرح ذيل اختصاص خواهد يافت:
1 -با توجه به بخشنامه شماره 369488 مورخ 27/ 7/ 99 سازمان اداري و استخدامي كشور و به استناد قانون اصلاح ماده 44 قانون مديريت خدمات كشوری مصوب 16/ 6/ 99 مجلس شوراي اسلامي نمره مكتسبه داوطلبان بومي بجز شهرستان تهران و مراكز استانها با تعاريف ذيل با ضريب یک و چهاردهم (1/4)محاسبه و ملاک عمل قرار مي گيرد.
الف- شهرستان محل تولد مندرج در شناسنامه داوطلب با شهرستان مورد تقاضا يكي باشد.
ب- سكونت داوطلب به مدت حداقل ده سال با ارائه استشهاد محلي (براساس فرم پيوست مندرج در صفحه 496) ممهور به مهر نيروی انتظامی (پاسگاه يا كلانتری محل) احراز گردد.
ج- داشتن سوابق تحصيلي در مقاطع ابتدايي، راهنمايي يا دبيرستان در شهرستان مورد تقاضا با تاييد اداره آموزش و پرورش شهرستان مربوطه مي تواند به عنوان تمام يا قسمتي از سابقه ده سال سكونت به شرط استشهاد محلي مبني بر تاييد ساكن بودن ملاك عمل قرار گيرد.
د- در صورت وجود ابهام درخصوص شهرستان محل تولد نظر اداره كل ثبت احوال استان ملاک عمل خواهد بود.
و- تقسيمات كشوري در اولين روز ثبت نام ملاك عمل براي تعيين بومي بودن خواهد بود.
2 -به نمره مكتسبه كاركنان قرارداد كار معين، كارگري، شركتي و متعهدين كه در راستاي وظايف و ماموريتهاي محوله مستقيما در مقابله با ويروس كرونا و درمان بيماري كرونا(كوويد19) از تاريخ 1/ 12/ 98 در مراكز درماني و بهداشتي زير مجموعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي، انستيتو پاستور و فوريتهاي پزشكي خدمت نموده اند صرفاً در صورت برخورداري از شرايط مندرج در آگهي، به ازاء هر ماه سابقه خدمت، دو (2) درصد و حداكثر تا بيست (20) درصد نمره كل اوليه فرد اضافه خواهد شد.
نكته: داوطلبان مي بايست در انتخاب شغل محل مورد تقاضاي خود نهايت دقت را بعمل آوردند زيرا تغيير محل خدمت تعيين شده در زمان ثبت نام تا پايان مدت تعهدات بدو استخدام (ذكر شده در شرايط اختصاصي هر دانشگاه) به هيچ عنوان امكان پذير نمي باشد.
تذكر بسيار مهم در خصوص تغيير اطلاعات ثبت نامی:
با توجه به اينكه اعلام نتيجه اوليه (معرفی افراد براي بررسی مـدارک) بـر اسـاس اطلاعات ثبت نامی (خوداظهاری) داوطلبـان و سهميه های قانوني انتخاب شده توسط آنان صورت مي گيرد، به دليل اينكه در هنگام بررسي مدارک، هرگونه تغيير در اطلاعات وارد شده به نحوی كه منجر به بهره مندي داوطلب از اولويت يا امتياز مربوطه گردد، كل فرايند اعلام نتيجه را با اختلال مواجه مي سازد، لذا لازمست ورود اطلاعات مذكور در فرم تقاضانامه ثبت نام (به خصوص اگر در كافی نت صورت می گیرد) بـا دقـت و صداقت صورت گيرد چراكه با توجه به مشكلات به وجود آمده در آزمون هاي قبلـي، اصـلاح اطلاعـات مـذكور در هنگـام بررسی مدارک به هيچ وجه امكانپذير نميباشد و داوطلب حق هيچ گونه اعتراضي نخواهد داشت. لازم به ذكر است آخرين فرصت ويرايش مشخصات ثبت نامي افراد (به جز شغل محل انتخابي) در زمان پرينت كارت ورود به جلسه خواهد بود. بديهي است در صورت عدم ارائه مدارك و مستندات لازم در زمان بررسی مدارک، امتيازات و سهميه هاي انتخاب شده توسط داوطلبان از آنان سلب خواهد گرديد.

* مراحل ثبت نام

داوطلب متقاضي استخدام در آزمون استخدامي بايد در زمان ثبت نام، شرايط عمومي و اختصاصي مندرج در اين دفترچه را داشته باشد.
الف) تهيه فايل عكس اسكن شده:
داوطلب بايد یک قطعه عكس پرسنلی خود را با مشخصات زير، اسكن نموده و فايل آن را براي ارسال از طريق برنامه ثبت نام اينترنتي آماده نمايد:
عكس 4* 3 كه در سال جاري گرفته شده باشد (عكس تمام رخ) فقط بايد با فرمت JPG باشد. اندازه عكس اسكن شده بايد حداقل 300 * 200 پيكسل و حداكثر 400 * 300 باشد. تصوير داوطلب بايد واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لكه باشد. حجم فايل ذخيره شده عكس نبايد از 70 كيلوبايت بيشتر باشد. حاشيه هاي زايد عكس اسكن شده بايد حذف شده باشد. حتي الامكان عكس رنگي و داراي زمينه سفيد باشد.
تذكر (1): اسكن عكس از روي كارت هاي شناسايي (كارت ملي، شناسنامه و …) قابل قبول نمي باشد و داوطلبان لازم است از اصل عكس و مطابق با توضيحات فوق، اقدام به اسكن نمايند.
تذكر (2): عكس خواهران بايد با حجاب و صورت كامل آنان مشخص باشد.
تذكر (3): با توجه به مشكلات به وجود آمده در آزمون های قبلی، در خصوص اشتباه در ارسال عكس داوطلبان، كه اين موضوع اكثراً براي داوطلبانی كه ثبت نام آنان توسط ديگران انجام ميشود رخ داده است. تاكيد ميگردد كه علاوه بر كنترل اطلاعات ثبتنامي، حتما نسبت به كنترل عكس ارسالي دقت نماييد تا اشتباهاً عكس داوطلب ديگري به جاي عكس شما الصاق نگردد. بديهي است كه در صورت ارسال عكس اشتباهي از طرف متقاضي، فرد به عنوان متخلف تلقي و مطابق مقررات با وي رفتار خواهد شد.
ب) پرداخت وجه:
ثبت نام به صورت اينترنتي از روز دوشنبه 15/ 10/ 1399 لغايت روز يكشنبه مورخ 21/ 10/ 1399 انجام خواهد پذيرفت. مدت ثبت نام به هيچ وجه قابل تمديد نخواهد بود.
متقاضيان واجد شرايط بايد به سايت سازمان سنجش آموزش كشور مراجعه و پس از پرداخت مبلغ 610/000 (ششصد و ده هزار) ريال به صورت الكترونيكي و با كارت های بانکی متصل به شبكه شتاب نسبت به تكميل فرم ثبت نام و ارائه اطلاعات مورد نياز اقدام نمايند. با توجه به اينكه مقرر گرديده در مراحل مختلف فرآيند اين آزمون خدماتي از طريق ارسال پيام كوتاه به داوطلبان ارائه شود، داوطلباني كه تمايل به استفاده از خدمات پيام كوتاه دارند با انتخاب گزينه مربوط و پرداخت مبلغ 6/000 (شش هزار ريال) به عنوان هزينه استفاده از خدمات پيام كوتاه ميتوانند از اين خدمات استفاده نمايند.
موكداً تاكيد ميگردد مدت زمان تعيين شده براي ثبت نام در امتحان مشترک فراگير تمديد نمي گردد و متقاضيان بايد در مدت زمان فوق نسبت به ثبت نام اقدام نموده و از موكول نمودن آن به روزهاي پاياني خودداري نمايند. متقاضيان شركت در امتحان مشترك فراگير بايد پس از پايان ثبت نام كد رهگيري خود را يادداشت نموده و تا پايان مراحل استخدام نزد خود نگهداري نمايند. به ثبت نام هاي ناقص ترتيب اثر داده نخواهد شد و وجوه پرداختي به هيچ وجه مسترد نميگردد.
ج) تكميل تقاضانامه ثبت نام:
– در رديف هاي 1 ،2 و 3 ،داوطلب بايد در محل مورد نظر نام خانوادگی (فاميلی)، نام و نام پدر خود را مطابق با شناسنامه بطوركامل وارد نمايد (از بكاربردن مد، تشديد، الف محذوف يا همزه خودداری شود)
– در رديف 4 ،داوطلب بايد كد ملي خود را كه ده رقم مي باشد از چپ به راست در محل مربوط درج نمايد و از درج مميز و يا خط تيره خودداري نمايد. ضمنا داوطلباني كه تاكنون موفق به اخذ كارت ملي نشده اند براي اطلاع از شماره كد ملي خود با شماره تلفن گوياي 66707131-021 تماس حاصل نمايند.
– در رديف 5 ،داوطلب بايد برحسب اينكه زن يا مرد مي باشد منحصراً مربع مربوط را علامتگذاري نمايد.
– در رديف 6 ،داوطلب بايد ازسمت چپ به راست فقط شماره شناسنامه خود را در محل مربوطه درج نمايد و ازدرج حروف، مميز و يا خط تيره كه در بعضي شناسنامه ها درج گرديده خودداري نمايد.
– در رديف 7 ،داوطلب بايد تاريخ تولد خود را به صورت سال، ماه و روز درمحل مربوط درج نمايد.
– در رديف 8 ،داوطلب بايد بر حسب اينكه مجرد يا متاهل مي باشد مربع مربوط را علامتگذاري نمايد.
– در رديف 9 ،داوطلب بايد كد استان و شهرستان محل تولد خود را با توجهبه جدول شماره 2 مندرج درصفحه 25 مشخص و در اين محل درج نمايد.
– در رديف 10 ،داوطلب بايد با علامتگذاري در يكي از مربع ها، دين خود را مشخص نمايد.
– در رديف 11 ،داوطلبان مرد بايد وضعيت نظام وظيفه خود را با علامتگذاري در مربع مربوطه مشخص نمايند.
– در رديف 12 ،داوطلبان چپ دست بايد اين بند را علامتگذاري نمايند.
– در رديف 13 ،داوطلب متقاضی استفاده از سهميه ايثارگران وضعيت ايثارگري خود را بر اساس سهميه 25 درصد و 5 درصد در اين بند تكميل نمايد.
– در رديف 14 ،داوطلبان داراي سابقه غير رسمي در دستگاههای اجرایی (جهت مقررات مربوط به حداكثر سن) مي بايست موارد خواسته شده در اين بند را با درج سابقه خدمت تكميل نمايند.
– در رديف 15 ،داوطلب معلول بايد نوع معلوليت خود را در يكي از مربع ها علامتگذاري نمايد.
– در رديف 15-1 ،داوطلب معلول چنانچه نيازمند منشي مي باشد بايد اين قسمت را علامتگذاري نمايد.
– در رديف 16 ،داوطلب بايد آخرين مقطع تحصيلي خود را در اين بند علامتگذاري نمايد ( براساس ضوابط مندرج در دفترچه راهنما)
– در رديف 17 ،داوطلب بايد عنوان رشته تحصيلي خود را مشخص و در اين محل درج نمايد.
– در رديف 18 ،داوطلب بايد دانشگاه يا موسسه محل اخذ مدرك تحصيل خود را درج نمايد.
– در رديف 19 ،داوطلب بايد تاريخ فارغ التحصيلي آخرين مقطع تحصيلي خود را به سال و ماه و روز در اين قسمت درج نمايد.
– در رديف 20 ، داوطلب بايد معدل آخرين مدرك تحصيلي خود را درج نمايد.
– در رديف 21 ، داوطلب بايد وضعيت بومي بودن خود را در اين بند تكميل نمايد.
– در رديف 22 ،داوطلب بايد كد و نام استان و شهرستان محل اقامت خود را جهت تعيين حوزه امتحاني با توجه به جدول شماره 2 مندرج در صفحه 25 مشخص و در اين محل درج نمايد .همچنين آدرس دقيق پستي و كدپستي دقيق خود را كه يك عدد ده رقمي مي باشد در محل مربوط درج نمايد و از درج مميز و يا خط تيره خودداري نمايد.
– در رديف 23 ،داوطلب بايد كد پستي ده رقمي خود را درج نمايد.
– در رديف 24 ،داوطلب شماره تلفن ثابت با كد شهر خود را در محل مربوط درج نمايد.
– در رديف 25 ،داوطلب شماره تلفن همراه خود را در محل مربوط درج نمايد.
– در رديف 26 ،داوطلب متقاضي مي تواند آدرس پست الكترونيكي خود را درج نمايد.
– در رديف 27 ،داوطلب ميبايست آدرس محل سكونت خود را در اين محل درج نمايد.
– در رديف 28 ،داوطلب بايد عنوان شغل و شغل محل انتخابي خود را كه شامل نام دستگاه، شغل و محل مورد تقاضا است، در اين قسمت مشخص نمايد. (براساس ضوابط مندرج در دفترچه راهنما)
تذكر مهم: داوطلبان بايد در انتخاب كد شغل محل به نام شغل، محل خدمت، جنس و ظرفيت پذيرش، كد شرايط احراز توجه نمايند.

* زمان برگزاری آزمون استخدامي دانشگاههای علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی كشور

کارت شركت در امتحان مذكور از روز سه شنبه 21/ 11/ 1399 براي مشاهده و پرينت بر روي سايت سازمان سنجش آموزش كشور قرار خواهد گرفت. آزمون مذكور در روز جمعه 24/ 11/ 1399 در تهران و با توجه به آمار شركت كنندگان، حسب مورد در مراكز استانها و برخي شهرستانها برگزار خواهد شد و ملاک تعيين حوزه امتحاني داوطلبان شهرستان محل اقامت فعلي ميباشد كه در تقاضانامه درج خواهند نمود. ساعت شروع و محل برگزاري امتحان مشترك فراگير بر روي كارت شركت در امتحان مشترك فراگير درج و به هنگام پرينت كارت به آگاهي داوطلبان خواهد رسيد. لازم به ذكر است صدور كارت شركت در آزمون به منزله تاييد اطلاعات ارسالي از سوي داوطلبان نبوده و مدارك داوطلبان پس از اجراي آزمون توسط مؤسسه مربوط مورد بررسي قرار خواهد گرفت.

* نحوه پذيرش داوطلبان و اعلام نتيجه

اعلام نتيجه، تعيين حد نصاب و انتخاب افراددر هر یک از كد شغل محلهاي آزمون استخدامي موسسه به ترتيب زير صورت مي پذيرد:
1 .محاسبه نمره كل اوليه داوطلبان براساس ضرايب دروس عمومی و اختصاصی.
2 .اين نمره كل ملاک تعيين حدنصاب خواهد بود
3 .تعيين حدنصاب نمره علمي لازم: شرط لازم (و نه كافی) برای معلولين و داوطلبان آزاد جهت معرفي به موسسه به منظور بررسي مدارک، بر مبناي كسب حداقل 50 درصد ميانگين امتياز (مجموع نمره عمومي و تخصصي آزمون كتبي با اعمال ضرايب مربوطه) سه نفر اول داراي بالاترين امتياز آزمون كتبي در هر یک از مشاغل هر موسسه مي باشد كه به روش زير تعيين ميگردد:

حدنصاب =50% × ميانگين نمره كل اوليه سه نفر داراي بالاترين امتياز در هر شغل هر موسسه

تبصره: كاهش حد نصاب نمره آزمون در صورت عدم تامين نيروهاي مورد نياز در هر رشته شغلي به عهده معاونت توسعه وزارت متبوع خواهد بود.
4 .ارائه كارنامه اوليه به كليه داوطلبان توسط سازمان سنجش آموزش كشور صرفا جهت اطلاع از وضعيت نمرهها و معرفي يا عدم معرفي به موسسه مربوطه براي بررسي مدارك و تطبيق شرايط با خوداظهاري افراد
5 .اعمال سهميه های قانونی توسط سازمان سنجش آموزش كشور و محاسبه نمره كل نهايي و اعلام فهرست معرفي شدگان مرحله اول بر اساس نمره فضلی از طريق وب سايت سازمان مذكور
6 .اعلام نتيجه با توجه به ظرفيت پذيرش در كد شغل محل انتخابي با رعايت موارد ذيل:
الف) دعوت از مشمولين بند 5 همين صفحه جهت بررسي مدارك و مستندات استخدامي در زمان مقرر توسط موسسه مربوطه به شيوه ذيل:
– براي رشته های شغلي كه پذيرش آنها «بدون انجام مصاحبه» است صرفا بر اساس نمره كل نهايي به ميزان یک برابر ظرفيت (صرفا جهت بررسی مدارک)
– براي رشته های شغلی كه شيوه پذيرش آنها «با انجام مصاحبه» است به ميزان سه برابر ظرفيت (صرفا جهت بررسي مدارک)
انطباق سوابق و مدارك و مستندات ارائه شده با خود اظهاري داوطلب در تقاضانامه ثبت نام كه به تاييد( امضا و اثر انگشت) داوطلب رسيده باشد و تاييد آن از سوي موسسه مربوطه
7 .اعمال تغييرات و سهميه هاي تاييد شده (بر اساس مدارك و مستندات مثبته) توسط سازمان سنجش آموزش كشور و اعلام نتيجه
8 .معرفي افراد به تعداد يك برابر ظرفيت پذيرش، به ترتيب نمره كل نهايي(در مشاغل داراي مصاحبه بر اساس وزن 70 درصد نمره كل به آزمون كتبي و 30 درصد نمره كل به مصاحبه) به هسته گزينش موسسه

* مصاحبه شغلی

1 -در مشاغل مربوط به حيطه فوريتهاي پزشكي، مددكار بهداشتي درماني، كارشناس شبكه و كارشناس تحليلگر سيستم از داوطلبان پذيرفته شده مرحله اول مصاحبه بعمل خواهد آمد. پذيرش مدارک تحصيلي كارشناسی ناپيوسته مددكاري مشروط به دارا بودن مدرک تحصيلی كادانی مددكاری می باشد.
2 -از داوطلبان شغل محل هاي داراي مصاحبه پس از اعلام نتايج اوليه آزمون كتبي، به ميزان چند برابر ظرفيت هر شغل محل، به ترتيب نمره فضلي (پس از اعمال سهميه های قانونی) برای بررسی مدارک دعوت به عمل خواهد آمد و در صورت تاييد مدارک از سه برابر ظرفيت، براي انجام مصاحبه اقدام خواهد شد.
3 -مصاحبه برای مشاغل مربوط به حيطه فوريت های پزشکی به شرح زير خواهد بود:
الف) رشته های شغلی كاردان و كارشناس بالينی فوريتهای پزشكی
1 -سنجش قد و BMI (شاخص توده بدني): ارزيابی شرايط فيزيكي افراد از لحاظ قد و تناسب قد و وزن (در زمان بررسي مدارک)
2 -سنجش وضعيت آمادگی جسمانی: ارزيابی قدرت بدنی و چابكی و توانایی، مديريت زمان داوطلبان)
ب) كارشناس ترياژ تلفني فوريت هاي پزشکی
1 -ارزيابی دانش تخصصی، اطلاعات شهرشناسی، و سرعت عمل و مهارت در تايپ
2 -تسلط به زبان و لهجه رايج منطقه

* تذکرات و توصیه های کلی

1 -داوطلبان صرفاً در صورتي ميتوانند در امتحانات موسسات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي ثبت نام نمايند كه مدرک تحصیلی (مقطع، رشته و گرايش تحصيلی) آنان مطابق با عناوين مدرك تحصيلي (مقطع، رشته و گرايش تحصيلی) مندرج در شرايط احراز مشاغل قيد شده در آگهي استخدامی يكسان بوده و همچنين عنوان مدرک تحصيلي ثبت نامي (مقطع، رشته و گرايش تحصيلی) داوطلب، در متن گواهينامه موقت يا دانشنامه وي درج گرديده باشد.
2 -در صورتي كه براي برخي از رشته هاي تحصيلي در آگهي استخدامي منتشره، گرايش خاصي ذكر شده باشد، صرفاً فارغ التحصيلان همان رشته و گرايش تحصيلي مي توانند در آزمون ثبت نام نمايند. اما در صورتي كه هر يك از رشتههاي تحصيلي بدون ذكر گرايش در آگهي درج شده باشد، فارغ التحصيلان كليه گرايش هاي آن رشته تحصيلی در مقطع مورد نظر، مي توانند در آزمون استخدامی ثبت نام نمايند.
3 -ارائه هرگونه گواهي از مراجع مختلف مبني بر تطابق رشته ها و يا گرايشهای تحصيلی با رشته يا گرايش هاي تحصيلي عنوان شده در آگهی استخدامی جهت ادامه فرايند استخدام موضوعيت نداشته و صرفاً عين عنوان رشته ها و يا گرايش های تحصيلي مندرج در آگهي استخدامی ملاک عمل مي باشد. از اين رو داوطلباني كه در مرحله بررسي مدارک، از لحاظ شرايط احراز اعلام شده در آگهي استخدامی منتشره، غير واجد شرايط تشخيص داده شوند از ادامه فرايند استخدام حذف و معرفي آنان در اين مرحله، كان لم يكن تلقي گرديده و هيچگونه حق و امتيازي براي داوطلب ايجاد نكرده و متقاضي حق هيچگونه اعتراضی ندارد.
4 -داوطلبان استخدام می بايست سلامت جسماني و روانی و توانایی براي انجام كاری كه استخدام ميشوند را داشته باشند. در صورت عدم تأييد توانايي داوطلبان استخدام توسط دستگاه مربوطه در مرحله مصاحبه استخدامي و معاينه پزشکی، مرجع رسيدگي به اعتراض داوطلبان، شوراي پزشكي دانشگاه علوم پزشکی استان مربوطه می باشد.
5 -مسئوليت ناشی از عدم رعايت دقيق ضوابط و شرايط اعلام شده در متن آگهي و يا ارائه مدارك به صورت ناقص در زمان تعيين شده و يا هرگونه مغايرت بين اطلاعاتي كه داوطلب در زمان تكميل تقاضانامه ثبت نام به سازمان سنجش اعلام مينمايد با مستنداتي كه در اعلام نتيجه اوليه و بررسي مدارك ارائه خواهد شد برعهده داوطلب خواهد بود و در صورتي كه مدارك داوطلبان از جمله مدارك تحصيلي، پايان خدمت يا معافيت دائم، سن، ايثارگري، امتياز ويژه كرونا، معلوليت و سابقه اشتغال غيررسمي در دستگاه های اجرايي (براي محاسبه حداكثر سن) و همچنين اطلاعات خود اظهاري داوطلب در تقاضانامه ثبت نامي، مغاير با شرايط مندرج در اين آگهي باشد، هيچگونه حقي و امتيازي براي متقاضي ايجاد نخواهد كرد و در هر مرحله از آزمون استخدامي موسسات (اعلام نتايج اوليه، مصاحبه استخدامي، گزينش و حتي در صورت پذيرش نهايي و يا صدور حكم استخدامی) امتياز يا اولويت مربوطه از داوطلب سلب و حق هيچگونه اعتراضي ندارد.
6 -اسامي پذيرفته شدگان پس از تأييد مراجع ذيصلاح از طريق درگاه سامانه امتحانات يا مسابقات استخدامی (سایت سازمان سنجش) به اطلاع داوطلبان خواهد رسيد.
7 -داوطلبان بايستي به مبناي تاريخهاي اشاره شده در آگهي توجه كافي داشته باشند. لازم به ذكر است ملاک عمل براي تاريخ گواهي فراغت از تحصيل، معافيت دائم و پايان خدمت نظام وظيفه، تاريخ شروع به طرح (جهت افرادي كه در دوران طرح اجباري ميباشند)، تاريخ پايان طرح (جهت متقاضيان استخدام در ساير دانشگاهها) و… آخرين روز ثبت نام و ملاك محاسبه سن، اولين روز ثبت نام ميباشد.
8 -استخراج فهرست افراد داراي حدنصاب صرفاً بر اساس نمره كل اوليه خواهد بود. كارنامه اوليه صادر شده از سوي سازمان سنجش آموزش كشور، صرفا جهت اطلاع داوطلبان شركت كننده در آزمون از وضعيت علمي (نمرات مكتسبه) آنان ميباشد و فاقد هرگونه ارزش قانونی ديگری از جمله استخدام می باشد.
9 -داوطلبانی كه در زمان هاي مشخص شده توسط موسسات، نسبت به ارائه مدارك و مستندات لازم اقدام ننمايند از انجام مراحل بعدي محروم و حق هيچگونه اعتراضي نخواهند داشت. بديهي است موسسات در اينگونه موارد با هماهنگي با سازمان سنجش آموزش كشور از ساير شركت كنندگان به ترتيب نمره فضلی دعوت خواهند نمود.


خبر 15 دی 99: اطلاعیه‌ سازمان‌ سنجش‌ در خصوص زمان‌ ثبت‌نام‌ آزمون استخدامی جدید وزارت بهداشت در سال 99

بدين‌وسيله‌ به ‌اطلاع‌ متقاضيان‌ ثبت‌نام‌ و شركت‌ در آزمون استخدامي دانشگاه هاي علوم پزشکي و خدمات بهداشتي – درماني سال 1399 مي‌رساند كه ثبت‌نام براي شركت در این آزمون به صورت اينترنتي از روز دوشنبه مورخ 99/10/15 از طريق درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان آغاز و در روز يکشنبه مورخ 99/10/21 پايان مي‌پذيرد. متقاضیان مي‌توانند در مهلت مقرر براي شركت در آزمون مذکور ثبت‌نام نمايند. دفترچه راهنمای ثبت‌نام در آزمون مذکور همزمان با شروع ثبت‌نام از طريق درگاه اطلاع رساني اين سازمان قابل دسترس خواهد بود.
ضمناً لازم به توضيح است با توجه به مجوزهای اخذ شده از سوی وزارت بهداشت درخصوص افزايش ظرفيت استخدامی، اطلاعیه اصلاحی درخصوص اصلاح ظرفیت در برخي از شغل محل‌ها و اضافه شدن شغل محل هاي جديد تا قبل از پايان مهلت ثبت‌نام (99/10/21) در درگاه اطلاع رسانی اين سازمان منتشر خواهد شد. لذا تمامی متقاضيان ضرورت دارد به مندرجات اطلاعيه اي که در اين خصوص منتشر خواهد شد توجه نمایند.


اطلاعیه های آزمون استخدام دانشگاه های علوم پزشکی

استخدام وزارت بهداشت – اطلاعیه های استانی

اطلاعیه زمانبندی تحویل مدارک پذیرفته شدگان آزمون استخدام دانشگاه علوم پزشکی لرستان (11 دی 99)

اطلاعیه زمانبندی تحویل مدارک پذیرفته شدگان آزمون استخدام دانشگاه علوم پزشکی بابل (10 دی 99)

اطلاعیه زمانبندی تحویل مدارک پذیرفته شدگان آزمون استخدام دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی (10 دی 99)

اطلاعیه زمانبندی تحویل مدارک پذیرفته شدگان آزمون استخدام دانشکده علوم پزشکی تربت جام (10 دی 99)

اطلاعیه زمانبندی تحویل مدارک پذیرفته شدگان آزمون استخدام دانشگاه علوم پزشکی شاهرود (10 دی 99)

اطلاعیه زمانبندی تحویل مدارک پذیرفته شدگان آزمون استخدام دانشگاه علوم پزشکی گناباد (10 دی 99)

اطلاعیه زمانبندی تحویل مدارک پذیرفته شدگان آزمون استخدام دانشگاه علوم پزشکی شوشتر (10 دی 99)

اطلاعیه زمانبندی تحویل مدارک پذیرفته شدگان آزمون استخدام دانشگاه علوم پزشکی اصفهان (10 دی 99)

اطلاعیه زمانبندی تحویل مدارک پذیرفته شدگان آزمون استخدام دانشگاه علوم پزشکی مشهد (10 دی 99)

اطلاعیه زمانبندی تحویل مدارک پذیرفته شدگان آزمون استخدام دانشگاه علوم پزشکی کردستان (10 دی 99)

اطلاعیه زمانبندی تحویل مدارک پذیرفته شدگان آزمون استخدام دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد (10 دی 99)

اطلاعیه زمانبندی تحویل مدارک پذیرفته شدگان آزمون استخدام دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر (10 دی 99)

اطلاعیه زمانبندی تحویل مدارک پذیرفته شدگان آزمون استخدام دانشگاه علوم پزشکی آبادان (10 دی 99)

اطلاعیه زمانبندی تحویل مدارک پذیرفته شدگان آزمون استخدام دانشکده علوم پزشکی گراش (10 دی 99)

اطلاعیه زمانبندی تحویل مدارک پذیرفته شدگان آزمون استخدام دانشگاه علوم پزشکی کرمان (10 دی 99)

اطلاعیه زمانبندی تحویل مدارک پذیرفته شدگان آزمون استخدام دانشگاه علوم پزشکی ارومیه (10 دی 99)

اطلاعیه زمانبندی تحویل مدارک پذیرفته شدگان آزمون استخدام دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی (9 دی 99)

اطلاعیه زمانبندی تحویل مدارک پذیرفته شدگان آزمون استخدام دانشکده علوم پزشکی خلخال (9 دی 99)

اطلاعیه زمانبندی تحویل مدارک پذیرفته شدگان آزمون استخدام دانشگاه علوم پزشکی جیرفت (9 دی 99)

اطلاعیه زمانبندی تحویل مدارک پذیرفته شدگان آزمون استخدام دانشگاه علوم پزشکی زاهدان (9 دی 99)

اطلاعیه زمانبندی تحویل مدارک پذیرفته شدگان آزمون استخدام دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ( 9 دی 99)

اطلاعیه زمانبندی تحویل مدارک پذیرفته شدگان آزمون استخدام دانشگاه علوم پزشکی ایران ( 9 دی 99)

اطلاعیه زمانبندی تحویل مدارک پذیرفته شدگان آزمون استخدام مرکز آموزشی و درمانی قلب و عروق شهید رجایی (9 دی 99)

اطلاعیه زمانبندی تحویل مدارک پذیرفته شدگان آزمون استخدام دانشگاه علوم پزشکی گیلان (9 دی 99)

اطلاعیه زمانبندی تحویل مدارک پذیرفته شدگان آزمون استخدام دانشکده علوم پزشکی اسدآباد (8 دی 99)

اطلاعیه زمانبندی تحویل مدارک پذیرفته شدگان آزمون استخدام دانشگاه علوم پزشکی ایلام (8 دی 99)

اطلاعیه زمانبندی تحویل مدارک پذیرفته شدگان آزمون استخدام دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (8 دی 99)

اطلاعیه زمانبندی تحویل مدارک پذیرفته شدگان آزمون استخدام دانشگاه علوم پزشکی یاسوج (8 دی 99)

اطلاعیه زمانبندی تحویل مدارک پذیرفته شدگان آزمون استخدام دانشگاه علوم پزشکی سمنان (8 دی 99)

اطلاعیه زمانبندی تحویل مدارک پذیرفته شدگان آزمون استخدام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل (8 دی 99)

اطلاعیه زمانبندی تحویل مدارک پذیرفته شدگان آزمون استخدام دانشگاه علوم پزشکی خمین (8 دی 99)

اطلاعیه زمانبندی تحویل مدارک پذیرفته شدگان آزمون استخدام دانشگاه علوم پزشکی البرز (8 دی 99)

اطلاعیه زمانبندی تحویل مدارک پذیرفته شدگان آزمون استخدام دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان (8 دی 99)

اطلاعیه زمانبندی تحویل مدارک پذیرفته شدگان آزمون استخدام دانشگاه علوم پزشکی سیرجان (8 دی 99)

اطلاعیه زمانبندی تحویل مدارک پذیرفته شدگان آزمون استخدام دانشگاه علوم پزشکی بهبهان (8 دی 99)

اطلاعیه زمانبندی تحویل مدارک پذیرفته شدگان آزمون استخدام دانشگاه علوم پزشکی مراغه (8 دی 99)

اطلاعیه زمانبندی تحویل مدارک پذیرفته شدگان آزمون استخدام دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان (8 دی 99)

اطلاعیه زمانبندی تحویل مدارک پذیرفته شدگان آزمون استخدام دانشگاه علوم پزشکی سبزوار (8 دی 99)

اطلاعیه زمانبندی تحویل مدارک پذیرفته شدگان آزمون استخدام دانشگاه علوم پزشکی تبریز (7 دی 99)

اطلاعیه زمانبندی تحویل مدارک پذیرفته شدگان آزمون استخدام دانشکده علوم پزشکی سراب (7 دی 99)

اطلاعیه زمانبندی تحویل مدارک پذیرفته شدگان آزمون استخدامی دانشگاه علوم پزشکی اراک (6 آذر 99)

اطلاعیه پذیرفته شدگان آزمون استخدام دانشگاه علوم پزشکی قزوین (7 دی 99)

اطلاعیه پذیرفته شدگان آزمون استخدام دانشگاه علوم پزشکی بم (6 دی 99)

جهت مشاهده آرشیو اطلاعیه های آزمون استخدام دانشگاه های علوم پزشکی اینجا کلیک نماییدخبر 13 دی 99: خبر استخدام 37 هزار نیروی جدید در کادر درمان وزارت بهداشت 

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت از بکارگیری ۳۷هزار نیروی جدید سال آینده در کادر درمان کشور خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت در حاشیه بازدید از زیرساخت‌های درمانی و بهداشتی شهرستان‌های نوشهر و چالوس گفت: مجاهدان عرصه سلامت حدود یکساله‌ای است تلاش مجاهدانه و شبانه روزی داشته اند و برای تامین نیروی انسانی در کادر درمان از پارسال تاکنون مجوز جذب ۵۲هزار نیرو جدید صادر شد.
دکتر سیدکامل تقوی نژاد افزود: تا کنون ١٥هزار نفر از این افراد مشغول بکار شدند و زمینه بکارگیری حدود ٣٧هزار نفر از آن‌ها نیز فراهم شده است.
او گفت: آزمون استخدامی جذب نیرو در بخش بهداشت و درمان با اعلام آمادگی سازمان سنجش، تا پایان امسال برگزار می‌شود.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت افزود: پس از برگزاری آزمون استخدامی ماه‌های نخست سال۱۴۰۰، سی و هفت هزار نیروی جدید در نظام بهداشت و درمان کشور بکارگیری خواهند شد.

(منبع: شبکه خبر)


خبر 11 دی 99: ارائه درخواست تغییر وضعیت استخدامی نیروهای شرکتی وزارت بهداشت 

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران، برای تبدیل وضعیت استخدامی نیروهای شرکتی و نیروهای شاغل در واحدهای برونسپاری در شبکه‌ها و مراکز بهداشت، از وزارت بهداشت درخواست مساعدت کرد.
به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا، دکتر علیرضا زالی طی مکاتبه‌ای با دکتر کامل تقوی نژاد معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت درخواست کرد که نسبت به تغییر وضعیت استخدامی نیروهای فنی و تخصصی شرکتی و نیز نیروهای شاغل در واحدهای برونسپاری در شبکه‌ها و مراکز بهداشت تابعه و نیروهای به کارگیری شده از طریق قرارداد با شرکت بخش خصوصی، مساعدت و همکاری لازم انجام شود.

(منبع: خبرگزاری تسنیم)


خبر 7 دی 99: تا پایان امسال 37 هزار نیرو در وزارت بهداشت استخدام خواهند شد

دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: با پیگیری‌های مجلس یازدهم ۳۷ هزار نفر در حوزه سلامت استخدام می‌شوند.

محسن فتحی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در سنندج با اشاره به برگزاری جلسه امروز کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با حضور مسئولین سازمان نظام پرستاری، سازمان امور اداری و استخدامی، سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت، اظهار داشت: استخدام نیرو در حوزه سلامت تا پایان امسال به ۳۷ هزار نفر خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: در این آزمون همه رشته‌های علوم پزشکی پذیرش خواهند داشت.

وی گفت: با توجه به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در روز پرستار و تاکید ایشان مبنی بر لزوم اجرای تعرفه خدمات پرستاری، وزارت بهداشت برای اجرای این قانون موظف شد در اسرع وقت در این خصوص اقدام کند.

فتحی بیان کرد: اعضای کمیسیون بهداشت مجلس همچنین با پیشنهاد دولت مبنی بر اختصاص ۲ درصد سهمیه به ازای هرماه خدمت در دوران کرونا برای شرکت کنندگان آزمون استخدامی امسال موافقت کردند.

وی در پایان هم گفت: از سوی سازمان برنامه و بودجه هم اعتباری برای شهدای سلامت اختصاص پیدا کرده است.

(منبع: خبرگزاری فارس)


خبر 6 دی 99: بکارگیری پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی وزارت بهداشت در کمتر از یک ماه

مدیر کل منابع انسانی وزارت بهداشت گفت: پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی این وزارتخانه در کمتر از یک ماه مشغول به کار می‌شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، کامبیز نوروزی مدیر کل منابع انسانی وزارت بهداشت در گفتگو با بخش پیگیری شبکه خبر درباره آزمون استخدامی نیرو‌های قراردادکار معین وزارت بهداشت گفت: آزمون استخدامی وزارت بهداشت برای پذیرش ۲۲۸۴ نفر کارمند قراردادی انجام کار معین بود که در تاریخ ۲۴ آبان برگزار شد.

وی افزود: ۴۳ هزار و ۳۷۵ نفر برای شرکت در این آزمون ثبت نام کرده بودند که ۳۲ هزار و ۵۷۰ نفر در جلسه آزمون شرکت کردند و از این افراد ۱۴ هزار و ۵۱۳ نفر توانستند حدنصاب آزمون را برای راهیابی به مرحله بعد کسب کنند.

نوروزی تصریح کرد: ما از طریق این آزمون توانستیم برای ۸۶ شغل که مورد نیازمان بود نیرو جذب کنیم.

وی ادامه داد: تدابیری اندیشیده ایم که پذیرفته شدگان در کمتر از یک ماه مشغول به کار شوند لذا مراحل گزینش بر اساس قانون طی خواهد شد و قرارداد موقت را با این افراد منعقد می‌کنیم.

نوروزی در پاسخ به سوالی درباره برگزاری آزمون دیگری برای جذب نیرو در وزارت بهداشت نیز گفت: برای جذب حدود ۷ هزار نفر مجوز جدید کسب کرده ایم که امور مربوط به برگزاری آزمون انجام شده است، همچنین ۲ هزار و ۷۴۶ نفر هم از باقیمانده مجوز‌های قبلی بوده و لذا ۹ هزار و ۷۴۶ نفر پذیرش جدید خواهیم داشت که در ۹۸ شغل و ۵ هزار و ۸۹۶ شغل‌محل مشغول به کار خواهند شد.

وی در خصوص برنامه آینده وزارت بهداشت برای تامین نیروی انسانی مورد نیازش نیز تصریح کرد: هماهنگی‌هایی با سازمان ادارای و استخدامی انجام شده که بتوانیم به همان نسبت خروجی و بازنشستگان، ورودی داشته باشیم تا کمبود چندانی در تامین نیروی انسانی نداشته باشیم.

(منبع: شبکه خبر)


خبر 6 دی 99: تامین اعتبار استخدام 30 هزار نفر در وزارت بهداشت 

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مجوز استخدام ۳۰ هزار نفر در وزارت بهداشت صادر و اعتبار آن هم تامین شده و انتظار می رود ۶۰ تا ۷۰ درصد از این ظرفیت به استخدام نیروی پرستار اختصاص داده شود.
سیما سادات لاری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا درباره اقدامات وزارت بهداشت برای پرستاران افزود: مجوز استخدام ۳۰ هزار نیرو به وزارت بهداشت داده شده و اعتبار آن هم توسط معاونت توسعه وزارت بهداشت تامین شده است. انتظار معاونت پرستاری با توجه به کمبود نیروی پرستار این است که حداقل بین ۶۰ تا ۷۰ درصد این استخدامی‌ها به نیروهای پرستار اختصاص داده شود. زیرا با کمبود شدید نیروی پرستار در بخش‌های بیمارستانی مواجه هستیم.
وی گفت: همچنین پرداخت تشویقی و تقدیر کتبی از هزار پرستار نمونه کشوری در سراسر کشور توسط وزیر بهداشت انجام شده است.
سخنگوی وزارت بهداشت افزود: زحمات همه کادر بهداشت و درمان در ماه‌های اخیر قابل قدردانی است و به خصوص پرستاران که یکی از اصلی‌ترین ستون‌های مبارزه با بیماری کووید۱۹ بوده و هستند.
وی ادامه داد: تلاش گروه پرستاری در همه ایام سال برای مراقبت از بیماران بر کسی پوشیده نیست و در دوران شیوع ویروس کرونا نیز این تلاش‌ها بیشتر از همیشه پیش چشم جامعه قرار گرفته است.
لاری گفت: یکی از آخرین اقدامات مهم انجام شده برای پرستاران، پرداخت فوق العاده ویژه برای کارکنان نظام سلامت است. معاونت توسعه وزارت بهداشت اعلام کرده که از اول دی ماه پرداخت فوق العاده ویژه به کارکنان نظام سلامت از جمله پرستاران انجام شود.
سید کامل تقوی، معاون توسعه وزارت بهداشت در مراسم روز پرستار اعلام کرد که فوق العاده ویژه کارکنان بالینی نظام سلامت از اول دی ماه در احکام این نیروها در وزارت بهداشت اعمال می شود و با اجرای آن حدود ۵۰ درصد به حقوق این نیروها اضافه می شود.
به گفته وی، از اسفند سال ۹۷، با اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری ۵۰ درصد به حقوق پرستاران و همه کارکنان رسمی و پیمانی نظام سلامت اضافه شده و اعمال افزایش ۵۰ درصدی حقوق با اجرای فوق العاده ویژه حقوق این نیروها به دو برابر نسبت به اسفند ۹۷ افزایش می یابد.
به گفته رئیس سازمان نظام پرستاری حدود ۱۴۰ هزار پرستار در بیماستانهای کشور شاغل هستند. حدود ۶۰ هزار پرستار به کرونا مبتلا شده و حدود ۱۰۰ پرستار تاکنون بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

(منبع: خبرگزاری ایرنا)


خبر 3 دی 99: اعلام نتایج آزمون استخدام قراردادی دانشگاه‌ های علوم پزشکی

ضمن آرزوی موفقیت وب سایت کانون استخدام ایران برای یکایک شما کارجویان گرامی به اطلاع میرسانیم؛ نتایج اولیه آزمون استخدام قراردادی دانشگاه‌های علوم پزشکی در سال 99 اعلام گردید. به اطلاع داوطلبان شركت كننده در مشاغل دارای مصاحبه تخصصي كه در جدول مشاغل آگهي مشخص شده اند (فوريتهای پزشكی و نگهبان) می رساند پس از بررسی مدارک، واجدين شرايط برای اطلاع از تاريخ شركت در مصاحبه می بايست مجددا به سايت اینترنتی دستگاه مربوطه مراجعه نمايند .

(منبع: سایت سنجش پزشکی)

جهت مشاهده متن اطلاعیه اینجا کلیک نمایید

جهت مشاهده نتایج آزمون اینجا کلیک نمایید


خبر 30 آذر 99: صدور مجوز تامین اعتبار برای استخدام 30 هزار نفر پرستار

سخنگوی دولت گفت‌ مجوز تامین اعتبار برای استخدام ۳۰ هزار نفر پرستار در نظر گرفته شده و زمان آزمون آن اعلام خواهد شد.

(منبع: خبرگزاری پانا)

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید 


خبر 25 آذر 99: زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی قراردادی دانشگاه‌های علوم پزشکی 

رئیس سنجش آموزش پزشکی از زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی قراردادی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ۱۳۹۹ خبر داد.
سعید هاشمی نظری رئیس سنجش آموزش پزشکی در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، از زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی وزارت بهداشت خبر داد و گفت: نتایج آزمون استخدامی قراردادی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ۱۳۹۹ هفته آینده (اوایل دیماه) از طریق سایت مرکز سنجش پزشکی اعلام خواهد شد.
هاشمی نظری با اشاره به تغییر زمان برگزاری آزمون استخدامی وزارت بهداشت اظهار کرد: به دلیل تعداد زیاد ثبت نام کنندگان و رشته‌های شغلی و ضرورت رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا برگزاری آزمون استخدامی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به تعویق افتاده بود.
هاشمی نظری ادامه داد: افزون بر این در برخی از شهرستان‌ها تعداد داوطلبان ثبت نامی برای آزمون استخدامی دانشگاه‌های علوم پزشکی بیش از انتظار بود و باتوجه به شیوع بیماری کرونا در کشور باید در این شهرستان‌ها حوزه امتحانی تعیین می‌شد، به همین دلیل امکان ویرایش حوزه امتحانی برای داوطلبان آزمون استخدامی فراهم شد.

(منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)


خبر 12 آذر 99: خبر زمان برگزاری و انتشار دفترچه آزمون استخدام وزارت بهداشت

سیدکامل تقوی نژاد، معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت گفت: یکی از مهمترین اولویت های مورد نظر در دو سال اخیر، رفع کمبودهای موجود و تامین نیروی انسانی فعال بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و درمانی راه اندازی شده در کشور بوده است.
او تصریح کرد: با تامین مالی مجوز جذب 30 هزار نیروی انسانی جدید که بخش عمده‌ای از آنها در بیمارستان ها، مراکز بهداشتی درمانی و پایگاه های اورژانس شروع به کار خواهند کرد، می توان انتظار داشت که از «بارکاری» بسیار بالای کادر پرتلاش و خستگی ناپذیر دانشگاه های علوم پزشکی و مدافعان سلامت کشور کاسته شود.
تقوی نژاد تاکید کرد: با بکارگیری این نیروها، تعداد افرادی که در 2 سال اخیر جذب وزارت بهداشت می شوند به بیش از 50هزار نفر خواهد رسید که انشاءالله شاهد تحول عظیم و تاثیرگذار در حوزه منابع دانشگاه های علوم پزشکی کشور خواهیم بود.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت همچنین یادآور شد: دفترچه آزمون برای بکارگیری تعداد7هزار نفر از محل مجوزهای قبلی در دی ماه سال جاری منتشر و آزمون استخدامی نیز در هفته آخر بهمن ماه برگزار می شود.

(منبع: خبرگزاری برنا)


خبر 10 آذر 99: موافقت با استخدام 30 هزار نفر در وزارت بهداشت

درپی درخواست وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، محمدباقر نوبخت،رئیس سازمان برنامه و بودجه  با ارسال نامه‌ای خطاب به او نوشت: در خصوص تامین نیروی انسانی مورد نیاز آن وزارتخانه جهت راه‌اندازی طرح‌های قابل بهره‌برداری تا پایان دولت دوازدهم، به استحضار می‌رساند که با استناد به توضیحات ذیل جدول شماره ٧ قانون بودجه سال ١٣٩٩ کل کشور و ماده ١٨ ضوابط اجرایی آن، جذب و بکارگیری تعداد ٣٠ هزارنفر نیروی انسانی مورد نیاز واحدهای بهداشتی درمانی با اولویت تقویت شبکه بهداشت و اورژانس پیش بیمارستانی با رعایت قوانین و مقررات مربوط بلامانع است.


خبر 21 آبان 99: تلاش برای اخذ مجوز استخدام 30 هزار نفر در وزارت بهداشت

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در مورد کمبود نیروی انسانی خوشبختانه امسال مجوز استخدام 22 هزار را گرفتیم و با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، مجوز استخدام 30 هزار نفر دیگر را داریم می گیریم و سعی می کنیم که در استانهایی مانند کرمانشاه، حداکثر کمک را کنیم.

 (منبع: سایت وزارت بهداشت)


خبر 9 آبان 99: معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مجوز جذب هفت هزار پرستار از طرف معاون توسعه منابع و مدیریت وزارت بهداشت اخذ شده است.
به گزارش ایلنا، دکتر مریم حضرتی معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر به شهرستان مهاباد گفت .هفت هزار و ۶۵۰ نیروی جدید پرستاری از ابتدای سال ۹۸ تاکنون به صورت پیمانی و قراردادی برای بهبود خدمات‌رسانی به بیماران، جذب مراکز درمانی کشور شده‌اند.
حضرتی اظهار داشت: مجوز جذب هفت هزار نیروی دیگر نیز از طرف معاون توسعه منابع و مدیریت وزارت بهداشت اخذ شده . که تلاش می‌کنیم حداقل ۵۰ درصد آنها را تا پایان سال جاری به سیستم کادر درمانی کشور با توجه به شرایط موجود اضافه کنیم.

وی با بیان اینکه میانگین تعداد پرستاران آذربایجان‌غربی کمتر از نرم کشوری آن نیست، ادامه داد.( ساماندهی و مدیریت پرستاران در سطح استان نیاز به بازنگری دارد، چون بعضی از شهر‌ها با کمبود شدید نیروی پرستاری روبه‌رو هستند.)

معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت. وزارت بهداشت در جهت حفظ ارزش و حرمت پرستاران و همچنین جلوگیری از کار فرسایشی آنان در تلاش است با اجرای طرح‌های مختلف، روحیه و انگیزه پرسنل را افزایش داده و مزایای آنان را نسبت به خدمات ارایه شده ارتقا دهد.

حضرتی با بیان اینکه ۷۵ درصد پرستاران کشور را بانوان تشکیل می‌دهند، اضافه کرد: جامعه پرستاری به ویژه بانوان با وجود فشار‌های ناشی از کمبود نیرو، در بحران کووید-۱۹ بسیار خوش درخشید و بار دیگر مسئولیت‌پذیری و ایثارگری خود را در شرایط سخت نشان داد که زبان ما برای قدرانی از این تلاش‌ها قاصر است.

برای دریافت اخرین اخبار استخدامی اینجا کلیک کنید.


خبر 15 مهر 99: خبر اولویت جذب نیروهای درگیر با کرونا در آزمون‌‌های استخدامی وزارت بهداشت

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی وزارت بهداشت گفت: برای مدافعان سلامت در آزمون‌‌های به کارگیری و استخدام دانشگاه‌‌های علوم پزشکی تا سقف ۲۰ امتیاز در نظر گرفته می‌‌شود.
به گزارش گروه بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا؛ سید کامل تقوی‌نژاد اظهار کرد: بر اساس پیشنهاد مشترک وزارت بهداشت و سازمان اداری و استخدامی و تصویب شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی کشور، برای مدافعان سلامت در آزمون‌‌های به کارگیری و استخدام دانشگاه‌‌های علوم پزشکی تا سقف 20 امتیاز، در نظر گرفته می‌‌شود.

تقوی‌نژاد افزود: کارکنان قراردادکار معین، کارگری، شرکتی، طرح پزشکان و پیراپزشکان و متعهدین خدمت که در راستای وظایف و ماموریت‌‌های محوله به صورت مستقیم. در مقابله با ویروس کرونا و درمان بیماری کووید19در مراکز بهداشتی و درمانی زیر مجموعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، انستیتو پاستور و فوریت‌های پزشکی خدمت کرده اند، مشمول استفاده از امتیازهای این دستورالعمل می‌‌شوند.

وی ادامه داد: بازه زمانی محاسبه سوابق برای اعطای امتیازات این تصویب نامه از اول اسفند ماه سال 1398 تا زمان اعلام خاتمه فراگیری بیماری کرونا از طریق ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا است.

فعالیت با بیماری کرونا

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت یادآور شد: به ازای هر ماه فعالیت مستقیم کارکنان یاد شده با بیماری کرونا در بازه زمانی تعیین شده، 2درصد امتیاز کل به امتیاز کسب کرده فرد در مرحله آزمون کتبی و حداکثر تا 20 درصد امتیاز، در آزمون‌‌های به کارگیری و استخدام وزارت بهداشت و زیرمجموعه‌‌های آن افزوده خواهد شد. همچنین امتیاز فعالیت مستقیم پرسنل صرفا برای یک مرحله تغییر نوع قرارداد (شرکتی به قراردادی و یا قراردادی به پیمانی) قابل احتساب است.

تقوی‌نژاد یادآور شد: به منظور اجرای دقیق مفاد این دستورالعمل در هر دانشگاه کمیته‌‌ای با مسئولیت رییس دانشگاه، دبیری معاون توسعه مدیریت ومنابع و عضویت مدیر حراست، مدیر بازرسی و رسیدگی به شکایات دانشگاه و نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تشکیل می‌‌شود.

تقوی‌نژاد یکی از برنامه‌‌های اصلی این کمیته را تعیین واحد های بهداشتی و درمانی، فوریت‌‌های پزشکی و واحدهای زیر مجموعه دانشگاه که در بازه زمانی فراگیری کرونا به عنوان واحد درگیر مستقیم شناخته می‌‌شوند. عنوان کرد. وی گفت: در صورتی که هر یک از واحدهای مذکور در بخشی از بازه زمانی، درگیر مستقیم بوده باشند، صرفا زمان درگیری مستقیم برای آن واحد لحاظ خواهد شد.

و در آخر…

وی در پایان بررسی و تعیین افراد مشمول برای استفاده از امتیازات، بررسی و تایید مستندات مربوط به افراد مشمول دستورالعمل و تعیین سابقه خدمت آنان در واحدهای مزبور .تایید فرم مربوط به سابقه خدمت افراد مشمول بر اساس مستندات، بررسی گزارش‌‌های واصله به کمیته و رسیدگی به شکایات افراد متقاضی و بهرمندی از امتیازات را از دیگر اهداف تشکیل این کمیته عنوان و تصریح کرد. این امتیازها در آزمون پیش روی وزارت بهداشت برای مدافعان سلامت در نظر گرفته می‌‌شود.