استخدام شهرداری های کشور

استخدام شهرداری های کشور | خبر جدید

20_11_1399 0 نظرات

استخدام شهرداری های کشور


خبر 20 بهمن 99: مجوز استخدام شهرداری های کشور صادر شد

استخدام شهرداری های کشور : معاون عمران و توسعه امور شهری و روستائی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: در آستانه سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی مجوز بکارگیری ۱۲ هزار و ۴۰۰ نفر نیروی قرارداد کار معین در شهرداریهای سراسر کشور توسط سازمان امور اداری و استخدامی کشور صادر شد.
به گزارش ایسنا، مهدی جمالی نژاد با بیان خبر فوق افزود: این اقدام از برنامه های وزارت کشور و سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور به منظور پاسخگوئی به نیازهای نیروی انسانی قراردادی در شهرداریها صورت پذیرفته است.
وی افزود: با توجه به اینکه در حال حاضر در شهرداریهای کشور، به استثنای شهرداری تهران ۱۲۵ هزار پست سازمانی وجود دارد، به منظور ایجاد انگیزش و ساماندهی نیروهای انسانی فعال و توانمند در شهرداریها، جلسات متعددی در سطوح مدیریتی و کارشناسی با سازمان اداری و استخدامی کشور، تشکیل که در نهایت پس از سالها انتظار مجوز بکارگیری نیروی قراردادی در شهرداریهای کشور صادر شد.
وی خاطر نشان کرد: در سال ۱۳۹۸ نحوه بکارگیری نیروی قراردادی در شهرداریها توسط وزیر محترم کشور ابلاغ گردید که هیات تخصصی دیوان عدالت اداری نیز بخشنامه یاد شده را در بصورت اخذ مجوز سازمان اداری استخدامی تایید نمودند، لذا ان شاءالله اقدامات لازم بر اساس مفاد بخشنامه ابلاغی و دستورالعمل های سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور به مرور و مرحله به مرحله انجام خواهد شد.
بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور ، جمالی نژاد همچنین گفت: ضمنا افزایش حقوق و مزایای کارکنان شهرداریها که در دو نوبت در سالهای ۹۸ و۹۹ پس از ۱۳ سال انجام شده است از اقدامات اساسی دیگری می باشد که در راستای حمایت از خدمات ارزشمند نیروی انسانی شهرداریها صورت پذیرفته است.
رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اضافه کرد: شیوه نامه پرداخت حقوق و مزایای کارکنان قراردادی فعلی نیز به سازمان اداری و استخدامی پیشنهاد شده است که پس از تایید مراتب به کلیه شهرداریهای کشور ابلاغ خواهد شد.


خبر 7 بهمن 99: بکارگیری دستیاران در معاونت خدمات شهری شهرداری تهران

دستیاران منتخب مدیران در حوزه خدمات شهری و محیط زیست آغاز به کار کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران در جلسه معارفه و آغاز به کار دستیاران مدیران شهری گفت: روال استخدام و بکارگیری دستیار مدیران از طریق برگزاری آزمون، ارزیابی صلاحیت سنجی و نیز مصاحبه‌های تخصصی صورت گرفته است که در نتیجه آن، از بین جوانان توانمند و تحصیل کرده که اشتیاق فراوانی جهت همکاری با مجموعه شهرداری دارند، در نهایت تعدادی از آنها برای همکاری در معاونت خدمات شهری انتخاب شدند.

معاون شهردار تهران تهران با بیان اینکه امکان بهره گیری از توان تخصصی و ظرفیت علمی دستیاران در بخش‌های مختلف این معاونت وجود دارد، اظهار داشت: باتوجه به اینکه دستیاران به تازگی وارد شهرداری تهران شده اند، به دنبال آن هستیم که با ارائه یکسری آموزش‌های تخصصی لازم دستیاران را با فضای کاری این معاونت آشنا کنیم.

یزدانی با ابراز امیداوری از اینکه در آینده‌ای نزدیک دستیاران قادر شوند مشکلات موجود در حوزه خدمات شهری را حل کنند، گفت: با توجه به اینکه بستر کاری دستیاران در این معاونت ستادی است، دستیاران می‌توانند در موضوعات مربوط به قوانین، آئین نامه، بخش نامه، مقررات و سایر مباحث تخصصی بسیار نقش آفرین باشند و به عنوان بازوی کمکی در این زمینه ایفای نقش کنند.

وی همچنین با یادآوری این موضوع که از میان ۷۵ نفر داوطلبی که برای همکاری با معاونت خدمات شهری اعلام آمادگی کردند حدود ۲۰ نفر انتخاب شدند، اظهار داشت: با برنامه ریزی های صورت گرفته، مقررشده است که افراد توانمند و مجربی در کنار دستیاران قرار بگیرند و با ارائه آموزش‌های لازم به این افراد، شرایطی را فراهم کنند که دستیاران در کوتاه‌ترین زمان ممکن به مسائل کاری مرتبط با این معاونت آشنا و مسلط شوند.

یزدانی با تاکید بر اینکه اساساً مدیران تمایل دارند که افراد توانمند و متخصص را در کنار خود داشته باشند گفت: در شهرداری تهران نیز نیروهای مجرب و توانمند زیادی وجود دارد که به عنوان افراد کلیدی در تشکیلات شهرداری بسیار نقش مؤثری در تصمیم سازی ها دارند و امیدواریم که در آینده‌ای نزدیک دستیاران نیز پس از کسب تجارب لازم، بتوانند در جایگاه نیروهای کارآمد و کلیدی در کنار مدیران، نقش آفرین باشند.

وی افزود: بهره مندی همه جانبه از توانمندی دستیاران به نحوه مواجهه مدیران با این افراد و نیز کارآمدی دستیاران بازمی گردد.

یزدانی یادآور شد: بر اساس آمارهای ارائه شده، بیشترین تماس‌های صورت گرفته شهروندان با سامانه ۱۳۷، مربوط به حوزه خدمات شهری است که پاسخگویی به این پیام‌ها به معاونت متبوع ما بازمی گردد.

یزدانی با تاکید بر اینکه حجم تماس‌های مذکور بیانگر آن است که بالاترین آمار مخاطبان در شهرداری تهران به معاونت خدمات شهری بر می‌گردد تاکید کرد: این فرآیند نشان می‌دهد بهره گیری این معاونت از توان تخصصی افراد کارآمد، برای پیشبرد امور بسیار ضروری است.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران در پایان خطاب به دستیاران گفت: با توجه به روندی که برای استخدام در شهرداری تهران طی کرده اید، بسیار خوش بین هستم که در راستای مأموریت‌های تعریف شده، موفق خواهید بود و به عنوان بازوی توانمند در شهرداری تهران و مشخصاً حوزه خدمات شهری نقش مؤثری ایفا خواهید کرد.

منبع: خبرگزاری مهر


خبر 11 آذر 99: نهایی شدن لایحه استخدامی دهیاری‌ها تا پایان آذرماه

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، از ابلاغ لایحه استخدامی دهیاری‌ها طی آذرماه خبر داد و گفت: استان‌ها در نخستین مرحله باید نیازهای نیروی انسانی خود در دهیاری‌های سطح هر استان را به وزارت کشور اعلام کنند.

علی قربانی در گفت و گو با خبرنگار فارس در بجنورد، با اشاره به آخرین وضعیت لایحه جامع دهیاری‌ها در دولت اظهار کرد: لایحه جامع دهیاری‌ها و شهرداری‌ها در کمیسیون زیربنایی، کلان‌شهرها و اجتماعی دولت مصوب شده و بر اساس قول‌های داده‌شده تا پایان آذرماه این لایحه در هیات دولت به تصویب می‌رسد.

وی افزود: تصویب این لایحه بسیاری از موازی کاری‌ها در خصوص موضوعات عمرانی همچون قانون ماده ۹۹ شهرداری‌ها، ساخت و ساخت غیرمجاز، الحاق به محدوده و تفکیک اراضی‌ها را رفع می‌کند.

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور همچنین درباره آیین‌نامه استخدامی دهیاری‌ها نیز گفت: آیین‌نامه استخدام شهرداری های کشور طی سال گذشته آماده‌سازی شد و با پیگیری‌های انجام‌شده و طراحی چارت تشکیلاتی برای هر دهیاری به‌صورت کار کارشناسی اکنون آماده برای ابلاغ است.

وی ادامه داد: برای هرکدام از دهیاری‌ها از درجه ۱ تا ۶ به تعداد ۶ تا ۱۱ پست تعریف‌شده و پس از امضای این آیین‌نامه توسط وزیر کشور، فرآیند اعلام نیاز استان‌ها به تعداد افراد اعلام می‌شود.

قربانی خاطرنشان کرد: پس از ابلاغ این قانون و تعیین میزان نیاز هر استان، استانداری‌ها می‌توانند بر اساس شیوه‌نامه آزمون استخدامی ویژه این آیین‌نامه، به برگزاری آزمون اقدام کنند.

وی از ابلاغ این آیین‌نامه طی آذرماه خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود تا در سال آینده استان‌ها بتوانند از افراد پذیرفته در آزمون‌ها را به‌کارگیری کنند.

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ادامه داد: دهیاری‌ها در ارائه بودجه سال ۱۴۰۰ خود می‌بایست منابع مالی و هزینه‌ها این افراد را در بودجه خود لحاظ کنند در غیر این صورت نیازمند متمم در سال آینده خواهند بود.

وی از تصویب لایحه استخدامی شهرداری‌ها در کمیسیون اجتماعی مجلس نیز خبر داد و گفت: کلیات این لایحه مصوب شده و در کمیسیون در حال بررسی جزییات است.

قربانی در انتها با اشاره به تلاش برای تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی شهرداری‌ها به قراردادی خاطرنشان کرد: مکاتباتی برای تحقق این موضوع شده و در صورت اعلام مجوز از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور، با مصوبه دولت این اقدام انجام می‌شود که اتفاق بسیاری مهمی در ساماندهی نیروهای شهرداری خواهد بود.

منبع: خبرگزاری فارس