استخدام سازمان جنگل ها

استخدام سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری | خبر زمان آزمون استخدام جدید

10_03_1400 0 نظرات

تمامی اخبار و اطلاعیه های “استخدام سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری” به محض انتشار در این صفحه اطلاع رسانی می شوند.

خبر 10 خرداد 1400: خبر زمان آزمون استخدام جدید سازمان جنگل ها در سال 1400

نوبخت گفت: مقدمات استخدام ۸۶۰ نفر در سازمان جنگل‌ها از سوی سازمان اداری و استخدامی و سازمان برنامه و بودجه صادر شد.
به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاورد‌ها در سازمان جنگل‌ها اظهار کرد: بعد از گزارش عملکردی که از سوی ریاست سازمان جنگل‌ها در خصوص توسعه محیط زیست ارائه شد، همواره درخواست این سازمان آن است که ۵۰ درصد اعتبارات به اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوانداری در ۶ ماهه نخست سال اختصاص دهیم.
او افزود: سازمان نیازمند استفاده از فناوری نوین به ویژه دیجیتالی و ماهواره‌ای برای کنترل و نظارت لحظه‌ای و همچنین نیروی انسانی مجهز است تا در برابر حریق جان خود را حفظ کند.
نوبخت ادامه داد: بنابر قانون یک سوم بازنشستگان باید استخدام شوند و بدین منظور مقدمات استخدام ۸۶۰ نفر نیرو از سوی سازمان اداری و استخدامی و برنامه و بودجه صادر شد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: با توجه به حضور تشکل‌های مردمی در مقابله با حریق انصاف نیست که بدون تجهیزات جان این افراد را به خطر بیندازیم، از این رو به رغم محدودیت بودجه امسال باید ردیف‌هایی را به امور اولویت دار تخصیص دهیم.
نوبخت ادامه داد: با گزارش‌هایی که رئیس سازمان جنگل‌ها ارائه کرده است طی دو تا سه سال گذشته حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نفر نیرو از بدنه سازمان جنگل‌ها در ستاد و استان‌ها بازنشسته شده‌اند و این سازمان برای انجام وظایف خود نیازمند نیروی انسانی و تامین اعتبارات است.
به گفته او، ۸۶۰ نفر نیروی انسانی با انجام آزمون استخدامی از تیرماه وارد سازمان جنگل‌ها و منابع طبیعی می‌شوند که سازمان برنامه منابع اعتباری این تعداد را تامین‌ خواهد کرد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه در پایان با تاکید بر این موضوع که سازمان جنگل‌ها برای حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی در کنار تجهیزات و امکانات باید از ظرفیت‌های تشکلات مردم نهاد و سازمان‌های غیر دولتی استفاده کند، گفت: سازمان برنامه و بودجه با توجه به محدودیت‌های اعتباری برای تامین و تجهیز اطفای حریق و تامین نیروی انسانی از سازمان جنگل‌ها حمایت خواهد کرد.
گفتنی است؛ رئیس سازمان برنامه و بودجه صبح امروز در جریان بازدید از نمایشگاه دستاورد‌های منابع طبیعی، کارت افتخاری همیار طبیعت از سازمان جنگل‌ها دریافت کرد.

(منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)


خبر 13 اردیبهشت 1400: خبر استخدام جدید در سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور 

استخدام سازمان جنگل ها: مدیر کل امور اداری، رفاه و پشتیبانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از جذب و استخدام بیش از 1600 نفر از افراد در این سازمان خبر داد.
علی جعفری در توضیح بیشتر به مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها گفت: با تلاش و پیگیری های به عمل آمده از سوی سازمان جنگل ها، خوشبختانه مجوز جذب و استخدام 1670 نفر نیرو از سازمان اموراداری و استخدامی کشور گرفته شده است .
وی گفت: از این تعداد 910 نفر از طریق آزمون فراگیر دستگاههای اجرایی جذب و وارد منابع طبیعی می شوند و عناوین پست های مورد نیاز نیز با توجه به درخواست و شرایط اداره کل منابع طبیعی استان ها تعیین می شود.
به گفته مدیر کل امور اداری سازمان جنگل ها تاریخ ثبت نام و آزمون استخدامی این دسته از افراد متعاقبا از طریق سایت این سازمان اعلام می شود.  
جعفری در ادامه گفت: 760 نفر نیز که از فرزندان محترم شهدا و فرزندان جانبازان 70 درصد و بالاتر از آن هستند از طریق سازمان سنجش و آموزش کشور جذب منابع طبیعی می شوند.
 مدیر کل امور اداری، رفاه و پشتیبانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری تصریح کرد: فرزندان شهدا و جانبازان تا روز جمعه مورخ 1400/2/17 فرصت دارند در سامانه سازمان سنجش ورود و ثبت نام نمایند.
وی افزود: این افراد پس از قبولی در آزمون استخدامی در ادارات منابع طبیعی شهرستان ها و بخش های مربوطه به عنوان نیروهای حفاظتی بکار گرفته می شوند.
علی جعفری استخدام نیروهای حفاظتی را اتفاقی مهم برای منابع طبیعی کشور دانست و گفت: استخدام نیروهای حفاظتی صرفاً برای  تشدید اقدامات حفاظتی و تقویت نیروهای این مجموعه در عرصه های منابع طبیعی است.