استخدام سازمان آتش نشانی

استخدام سازمان آتش نشانی | شروع ثبت نام

05_12_1399 0 نظرات
شروع ثبت نام آزمون استخدامی آتش نشانی تهران در سال 99 – 5 اسفند 99

استخدام سازمان آتش نشانی : سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران ، به منظور تکميل نيروهاي عملياتي خود در سطح شهر تهران از ميان افراد واجد شرايط از طريق آزمون هاي علمي ، عملي ، معاينات جسماني و رواني و طي مراحل گزينش ” 100 نفر مرد و 16 زن” براساس شرايط ذيل استخدام مينمايد.
مهلت ثبت نام تا 15 اسفند 99 می باشد.

شرایط عمومی

۱- تابعیت و اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران و متدین به یکی از ادیان رسمی کشور.
۲- ویژه آقایان: دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم
ویژه بانوان: دارا بودن حداقل مدرک کارشناسی در رشته های: عمران، معماری، مکانیک، صنایع، حقوق، روانشناسی، مدیریت صنعتی، بازرگانی، برق، جامعه شناسی، بهداشت حرفه ای و فارغ التحصیلان رشته های کارشناسی مرکز علمی و کاربردی آتش نشانی، ایمنی و خدمات شهری شهرداری تهران.
۳- عدم اشتهار به فساد اخلاقی و نداشتن پیشینه کیفری (سوء سابقه موثر) برابر گواهی مراجع ذیصلاح.
۴- متولدین ۰۱/ ۰۱/ ۱۳۷۲ به بعد
۵- دارا بودن کارت پایان خدمت یا کارت معافیت غیر پزشکی نظام وظیفه عمومی(برای آقایان).
۶- برخورداری از سلامت کامل جسمانی و روانی و توانایی لازم برای انجام کار در شغلی که در آن استخدام می شوند( آمادگی جسمانی) شامل الف: تست تشخیص روانشناختی – شغلی ب- عدم داشتن مشکلات و اختلالات روانی و عدم اعتیاد به مواد مخدر و دخانی برابر گواهی صادره از مراجع ذیصلاح و مورد نظر سازمان .
۷- عدم وجود هرگونه ممنوعیت استخدام در دستگاه های اجرایی به موجب آراء موثر مراجع قضائی و ذیصلاح.
تذکر: ملاک عمل در خصوص تاریخ فراغت از تحصیل، تاریخ مندرج در متن گواهینامه موقت و یا دانشنامه و در ارتباط با اتمام خدمت دوره ضرورت (تاریخ مندرج در قسمت خاتمه خدمت، کارت پایان خدمت) و همچنین در خصوص معافیت دائم غیر پزشکی(تاریخ مندرج در قسمت صدور کارت معافیت دائم) ، در آخرین روز ثبت نام داوطلبین (۱۵/ ۱۲/ ۱۳۹۹) می باشد.

شرایط اختصاصی

۱- ویژه آقایان: دارا بودن حداقل ۱۶۵ سانتیمتر قد، ویژه بانوان: دارا بودن حداقل ۱۶۰ سانتیمتر قد
۲- دارا بودن شرایط بومی در شهر تهران (داوطلب بومی: به داوطلبی گفته می شود که حداقل دارای یکی از ویژگی های زیر باشد
. الف- داوطلب حداقل (۴) چهار سال از سنوات تحصیلی (دبیرستان و یا دانشگاه) را به صورت متوالی یا متناوب در شهر مورد تقاضا برای استخدام طی کرده باشد.
ب- همسر و فرزندان تحت تکفل کارمندان رسمی و پیمانی دولت و یا نیروهای مسلح (صرفاً شاغلین) که شهر محل خدمت فعلی با شهر مورد تقاضا برای استخدام یکسان باشد.
ج- حداقل ۱ سال سابقه سکونت دائم داوطلب در استان تهران)
۳- فرزندان شهداء، مفقودین، جانبازان ۲۵% به بالا و آزادگان، همسر و فرزندان رزمندگان با سابقه حداقل ۶ ماه حضور در جبهه از سهمیه قانونی برخوردار و دارندگان مدال طلای مسابقات جهانی در شرایط مساوی، از اولویت برخوردار می باشند.

مراحل ثبت نام و مراحل اخذ آزمون

ثبت نام از تاریخ ۰۵/ ۱۲/ ۱۳۹۹ بمدت ۱۰روز بصورت اینترنتی ، از طریق سایت آتش نشانی تهران می باشد. لطفا شرایط ذکر شده در سامانه ثبت نام را در تمام مراحل به دقت مطالعه نموده و سپس ثبت نام را انجام دهید. پذیرش موافقت نامه در سامانه استخدام به منزله مطالعه کامل شرایط و قبول نمودن کلیه مفاد در نظر گرفته شده در آگهی استخدام است.
۱- عدم شرکت در هریک از بخش های آزمون ( علمی ، عملی، مصاحبه روانشناختی – شغلی ،گزینش، معاینات پزشکی ) به منزله انصراف از تقاضا تلقی میگردد.
۲- کلیه هزینه های معاینات پزشکی بر عهده داوطلبین میباشد که در مرکز معاینات معرفی شده، توسط داوطلب می بایست پرداخت گردد.

مراحل اخذ آزمون و نحوه اعلام نتیجه

۱- آزمون استخدامی سازمان آتش نشانی بصورت مرحله ای برگزار شده و شرکت در هر مرحله منوط به کسب حد نصاب لازم در مرحله قبلی است. عدم کسب حد نصاب لازم در هر مرحله منجر به حذف داوطلب از فرآیند استخدام خواهد شد.
۲- در مرحله اول بر اساس اطلاعات خود اظهاری افراد آزمون علمی برگزار و نتیجه آزمون و اعلام اسامی واجدین شرایط جهت مرحله بعد منوط به کسب حد نصاب نمره لازم می باشد.
۳- پس از برگزاری آزمون علمی واجدین شرایط بر اساس چند برابر ظرفیت استخدام به آزمون عملی معرفی می شوند.
۴- در زمان برگزاری آزمون عملی مدارک مورد نیاز به شرح ذیل با اطلاعات خود اظهاری افراد تطبیق داده شده و با بررسی و صحت سنجی مدارک و در صورت تائید، آزمون عملی از ایشان به عمل خواهد آمد.
۴-۱- اصل شناسنامه عکسدار.
۴-۲- اصل مدرک تحصیلی .
۴-۳- اصل کارت پایان خدمت و یا معافیت غیر پزشکی.
۴-۴- اصل کارت ملی .
۴-۵- همراه داشتن اصل و تصویر کارت یا معرفی نامه از بنیاد شهید و امور ایثارگران جهت فرزندان شاهد و ایثارگران .
۵- پس از اعلام نتایج آزمون عملی، اسامی چند برابر ظرفیت استخدامی جهت شرکت در مصاحبه روانشناختی – شغلی اعلام خواهد شد.
۶- افراد واجد شرایط تشخیص داده شده در مصاحبه روانشناختی – شغلی جهت طی مراحل گزینشی و معاینات پزشکی به مراجع ذیصلاح معرفی می شوند.

مفاد آزمون

آزمون علمی:
الف- هوش و توانمندی های عمومی(ضریب۲)
ـ معارف اسلامی(ضریب ۱)
ـ زبان انگلیسی(عمومی)(ضریب ۱)
ب- آزمون کتبی روانشناختی – شغلی * آزمون ورزشی برای آقایان : تر کیب بدنی(اندازه گیری قد و وزن)، انعطاف پذیری ، بارفیکس ، پلانک استاندارد(ثابت)، قدرت پنجه، دوی ۱۶۰۰ متر، عملیات ورزشی(کشیدن سورتمه با وزنه ۲۰ کیلوگرمی به مسافت ۲۰ متر به وسیله طناب از روبرو و کشاندن همان سورتمه به وسیله طناب روی شانه به مسافت ۲۰ متر، هل دادن سورتمه ورزشی بعدی با وزنه ۴۰ کیلوگرمی به مسافت ۲۰ متر و کشاندن همان سورتمه به وسیله طناب روی شانه به مسافت ۲۰ متر ، حمل دو گالن به وزن مجموع ۴۰ کیلوگرم به مسافت ۱۵ متر (رفت و برگشت جمعاً ۳۰ متر)).
آزمون ورزشی برای بانوان :
تر کیب بدنی(اندازه گیری قد و وزن)، انعطاف پذیری ، بارفیکس(بارفیکس افقی)، پلانک استاندارد، قدرت پنجه ، دوی ۱۶۰۰ متر، عملیات ورزشی(کشیدن سورتمه ورزشی با وزنه ۱۰ کیلوگرمی به وسیله طناب از روبرو به مسافت ۲۰ متر و کشاندن همان سورتمه به وسیله طناب روی شانه به مسافت ۲۰ متر ،هل دادن سورتمه بعدی با وزنه ۲۰ کیلوگرمی به مسافت ۲۰ متر و سپس کشاندن همان سورتمه به وسیله طناب روی شانه به مسافت ۲۰ متر، حمل دو گالن به وزن مجموع ۲۰ کیلو به مسافت ۱۵ متر (رفت و برگشت جمعاً ۳۰ متر)).
تبصره: اقلیتهای دینی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، از پاسخگویی به سئوالات به معارف اسلامی معاف بوده و در این صورت، نمره مکتسبه این داوطلبان، بر اساس مجموع تراز شده سایر سئوالهای آزمون عمومی محاسبه خواهد شد.

جهت دانلود راهنمای ثبت نام اینجا کلیک نمایید
جهت بازیابی کدرهگیری اینجا کلیک نمایید

جهت ثبت نام در آزمون اینجا کلیک نمایید

خبر 27 بهمن 99: شروع ثبت نام آزمون استخدامی آتش نشانی تهران از 5 اسفند 99 

ضمن آرزوی موفقیت وب سایت کانون استخدام ایران برای کلیه شما کارجویان گرامی به اطلاع میرسانیم؛ ثبت نام آزمون استخدامی سازمان آتش نشانی تهران برای تکمیل کادر عملیاتی خود از میان داوطلبان آقا و خانم از 5 اسفند 99 آغاز خواهد شد. شرایط ثبت نام به زودی اعلام خواهد شد.

جهت دانلود راهنمای ثبت نام اینجا کلیک نمایید

(منبع: سازمان آتش نشانی تهران)


خبر 25 بهمن 99: زمان انتشار دفترچه آزمون استخدام سازمان آتش نشانی

استخدام سازمان آتش نشانی : مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اعلام کرد که از فردا شنبه ۲۵ بهمن ماه، اطلاعیه استخدام زنان و مردان آتش‌نشان بر روی سایت سازمان آتش‌نشانی منتشر می‌شود.
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا، مهدی داوری با اعلام این خبر گفت: داوطلبانی که در آزمون‌های سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران موفق شوند، استخدام سازمان شده و باید مراحل آموزشی را طی کنند. در این مرحله برای سال ۱۴۰۰، تعداد ۱۰۰ آتش‌نشان مرد و ۱۶ آتش‌نشان زن برای کادر عملیاتی استخدام می‌شوند. آتش‌نشانان پس از گذراندن سه ماه دوره آموزشی فشرده وارد ایستگاه‌ها خواهند شد.
او در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره همسان شدن صندوق بازنشستگی شهرداری با صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی برای بازنشستگی آتش‌نشانان با ۲۰ سال سابقه، اظهار کرد: روال قانونی این موضوع در حال سپری شدن است. آتش‌نشانانی که بر اساس صندوق تامین اجتماعی بازنشسته می‌شوند، طبق قانون مجلس انجام می‌شود اما در خصوص صندوق بازنشستگی شهرداری استناد به مصوبه کمیسیون ۱۳۸ شده و در این کمیسیون، آتش‌نشانی به عنوان مشاغل سخت و زیان‌آور تشخیص داده شده است.
لایحه بازنشستگی آتش‌نشانان روی میز مجلس
داوری خاطرنشان کرد: بر اساس آیین‌نامه اجرایی این کمیسیون، آتش‌نشانان پس از ۲۵ سال می‌توانند بازنشسته شوند. ما در سازمان درخواست داده‌ایم تا درباره دیگر صندوق‌های بازنشستگی مانند صندوق بازنشستگی شهرداری، اتفاق مشابه صندوق تامین اجتماعی رخ دهد.
وی ادامه داد: این موضوع را در شورای عالی استان‌ها مطرح کردیم و در آنجا مورد بررسی قرار گرفت، به تصویب رسید و به صورت لایحه به مجلس شورای اسلامی ارسال شد. ما در حال حاضر منتظر مطرح شدن این لایحه در صحن مجلس هستیم. مذکراتی هم در این خصوص با نمایندگان داشته‌ایم اما فرآیند بررسی آن ممکن است طولانی شود. البته این اقدامات نیز نتیجه پیگیری سازمان آتش‌نشانی و شهرداری تهران بوده است تا بتوانیم این خلاء قانونی را برطرف کنیم.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران با بیان اینکه تقریبا ۹۰۰ آتش‌نشان جزو صندوق بیمه تامین اجتماعی هستند، تصریح کرد: از حدود بیش از ۵ هزار نفر جمعیت کارکنان آتش‌نشانی شهرداری تهران، بیش از ۸۰ درصد جزو صندوق بازنشستگی شهرداری بوده و حدود ۱۹ تا ۲۰ درصد مربوط به صندوق تامین اجتماعی هستند. در بدو استخدام، آتش‌نشانان می‌توانند یکی از صندوق‌ها را انتخاب کنند؛ یعنی هر کدام از آتش‌نشانان که جزو یکی از صندوق‌های تامین اجتماعی یا شهرداری هستند، در واقع این انتخاب خود آن‌ها بوده است.
داوری درباره افزایش حقوق کارکنان سازمان آتش‌نشانی نیز گفت: حقوق آتش‌نشانان مانند تمام کارکنان شهرداری افزایش سالانه دارد و شهرداری نیز مطابق آنچه دولت اعلام می‌کند برای کارمندان افزایش حقوق در نظر می‌گیرد.


خبر 17 بهمن 99: برگزاری آزمون استخدامی آتش نشانی در اسفندماه 

استخدام سازمان آتش نشانی : مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: ‌برنامه ریزی کردیم که در اسفند سال جاری آزمون استخدامی جدید را برگزار کنیم، تلاش میکنیم که حداکثر تا پایان اردیبهشت یا نهایتا خرداد ماه اسامی نهایی را اعلام کنیم.

مهدی داوری در گفت و گو با ایسنا، در خصوص شرایط آتش نشانانی که در آزمون استخدامی ٩٨ پذیرفته شده بودند گفت: افرادی که در دوره گذشته که در آزمون استخدامی سال ٩٨ شرکت کرده بودند در حال گذراندن دوره آموزشی هستند.

وی ادامه داد: اتفاقی افتاد که چند نفر از داوطلبان شکایتی انجام دادند که تا مراحل بررسی آن در مراجع قضایی پیگیری شد مراحل ورود پذیرفته شدگان متوقف شده بود.

داوری گفت: پس از اینکه مشکلی که پیش آمده بود حل شد، توقف این کار هم رفع شد و کار را دوباره شروع کردیم.

وی در خصوص زمانی که برای برگزاری آزمون دوره جدید سال ٩٩ در نظر گرفته شده است اظهار کرد: برنامه ریزی کردیم که در اسفند سال جاری آزمون استخدامی را برگزار کنیم، تلاش می کنیم که تا حداکثر پایان اردیبهشت یا نهایتا خرداد ماه اسامی نهایی را اعلام کنیم.

وی افزود: پس از آن که وضعیت این افراد مشخص شود در گروه ۵٠ نفره وارد سیستم آموزشی خواهند شد و ۴۵ روز پس از آن ۵٠ نفر بعد وارد خواهند شد. البته دوره آموزشی جزو استخدام محسوب می شود که حدود سه ماه هم به طول می انجامد و گاهی بنا به شرایط فشرده تر یا طولانی تر خواهد شد.

(منبع: خبرگزاری ایسنا)


خبر 12 بهمن 99: بکارگیری و استخدام بانوان آتش‌نشان ضرورت دارد

از اهداف مدیریت شهری ایجاد فضای برای حضور پر رنگ فعالیت های بانوان در شهر است، یکی از حوزه های که حضور بانوان در آن ضرورت دارد سازمان آتش نشانی است.

به گزارش همشهری آنلاین، زهرا صدر اعضم نوری، رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: برای امدادرسانی حوادث رخ داده در منازل شهری بهترین کسی که می‌تواند به بانوان خانه دار کمک کند، بانوان آتش نشان هستند. بنابراین به نظر می‌رسد استخدام بانوان آتش‌نشان ضرورت دارد.
نوری ادامه داد: در همین راستا اقدامات لازم را برای تحقق حضور ۱۶ نفر از بانوان آتش نشان را در سازمات آتش نشانی انجام دادیم و امیدوار هستیم به زودی تهران برای اولین بار از خدمات آتش نشانان بانو در حوادث شهری استفاده کند

منبع: همشهری آنلاین


خبر 8 بهمن 99: علت تاخیر در انتشار فرم های استخدامی آتش نشانی

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران چرایی تاخیر در انتشار فرم های استخدامی آتش نشانی را اعلام کرد.
مهدی داوری در گفت و گو با ایسنا درخصوص چرایی عدم انتشار فرم های استخدامی آتش نشانی برغم اعلام قبلی ، اظهار کرد: این تاخیر به علت وجود مشکل فنی در سایت بود.
وی ادامه داد: این انتشار با چند روز تاخیر مواجه شده و امیدواریم در هفته آینده این فرم را از طریق سایت و روزنامه ها منتشر کنیم.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی تهران اظهار کرد: این تاخیر به دلیل مشکل اداری یا منع قانونی نبوده است، صرفا یک مشکل فنی است که در حال برطرف کردن آن هستیم.
داوری اظهار کرد: متاسفانه در آخرین مراحل با یک مشکل فنی برخورد کردیم.
وی گفت: در این مرحله ۱۰۰ نفر مرد و ۱۶ نفر زن جذب خواهند شد که البته این فرایند در آینده هم ادامه دار خواهد بود.
به گزارش ایسنا، پیش تر اعلام شده بود که فرم های استخدامی سازمان آتش نشانی تهران تا آخر دی منتشر خواهد شد.

(منبع: خبرگزاری ایسنا)


خبر 8 بهمن 99: اعلام نتایج تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی مشاغل آتش‌نشانی شهرداری‌های استان‌های آذربایجان غربی و خراسان رضوی 

ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام برای یکایک شما کارجویان گرامی به اطلاع میرسانیم؛نتایج مرحله تکمیل ظرفیت آزمون مشاغل آتش‌نشانی شهرداری‌های سراسر کشور در استان‌های آذربایجان غربی و خراسان رضوی که مرحله آزمون عملی را به پایان رسانده و نتایج آن نهایی شده است، برای سیر سایر مراحل استخدامی اعلام می‌گردد.
داوطلبان به منظور اطلاع از نتیجه آزمون، می‌توانند به پروفایل خود در سایت آزمون جهاد دانشگاهی مراجـعه و از قسمت «نتیجه آزمـون عملی» نتیجه خـود را مشاهده نمایند.
داوطلبان پذیرفته شده ضروری است جهت سیر سایر مراحل استخدامی خود، به وب‌سایت استانداری محل خدمت خود مراجعه نمایند.

(منبع: سایت آزمون جهاددانشگاهی)

جهت بازیابی کدرهگیری اینجا کلیک نمایید
جهت مشاهده نتایج اینجا کلیک نمایید

خبر 30 دی 99: اعلام نتایج نهایی آزمون استخدام مشاغل عملیات آتش نشانی گلستان 

نتایج مرحله تکمیل ظرفیت آزمون مشاغل آتش‌نشانی شهرداری‌های سراسر کشور در استان گلستان که مرحله آزمون عملی را به پایان رسانده و نتایج آن نهایی شده است، برای سیر سایر مراحل استخدامی اعلام می‌گردد.
اطلاعیه مركز آزمون جهاد دانشگاهی در خصوص اعلام نتایج تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی مشاغل آتش‌نشانی شهرداری‌های سراسر کشور
داوطلبان گـرامی، با عنــایت به برگزاری آزمون استـخدامی مشــاغل آتش‌نشـانی شهرداری‌های سـراسـر کشـور و پس اعلام نتایج نهــایی این آزمـون در استان‌های مختلف، جهت تکمیل فرآیند آزمون، مرحله تکمیل ظرفیت آغاز گردید. لذا نتایج این مرحله از آزمون در استان گلستان که مرحله آزمون عملی را به پایان رسانده و نتایج آن نهایی شده است، برای سیر سایر مراحل استخدامی اعلام می‌گردد.
داوطلبان به منظور اطلاع از نتیجه آزمون، می‌توانند به پروفایل خود در سایت آزمون جهاد دانشگاهی مراجعه و از قسمت «نتیجه آزمون عملی» نتیجه خود را مشاهده نمایند.
داوطلبان پذیرفته شده ضروری است جهت سیر سایر مراحل استخدامی خود، به وب‌سایت استانداری محل خدمت خود مراجعه نمایند.

(منبع: سایت جهاد دانشکاهی)

جهت بازیابی کدرهگیری اینجا کلیک نمایید
جهت مشاهده نتایج اینجا کلیک نمایید

خبر 17 دی 99: انتشار فرم های استخدامی آتش نشانی تا پایان دی 99 

استخدام سازمان آتش نشانی : مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از انتشار فرم های آزمون استخدامی آتش نشانان خانم و آقا تا پایان دی ماه خبر داد.
مهدی داوری در گفت و گو با ایسنا، درباره نتیجه بررسی های انجام شده برای شرایط و نحوه جذب آتش نشانان زن اظهار کرد: مراحل آن در حال طی شدن است و همانطور که گفته بودیم فرم های استخدامی که هم مربوط به آقایان و هم مربوط به خانم ها است منتشر خواهد شد. افرادی که تمایل دارند می توانند فرم هارا تکمیل و به سازمان ارسال کنند.
وی گفت: پس از ارسال فرم، افراد داوطلب باید در آزمون های چند مرحله ای سازمان شرکت کنندو پس از آن پذیرفته شدگان وارد مراحل آموزشی خواهند شد.
داوری افزود: از نظر زمان بندی تقریبا مراحل اداری آن به پایان رسیده و به زودی این فرم ها منتشر خواهد شد.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی تهران گفت: هم برای آقایان و هم برای خانم ها میانگین سنی مورد نیاز تعریف شده که در اطلاعیه استخدام هم اعلام خواهد شد و محدوده سنی را تا حدود ۳۰ سال در نظر گرفته ایم.
وی ادامه داد: هر دو گروه خانم ها و آقایان ، آزمون های علمی، ورزشی و تست روانشناسی دارند که باید این مراحل را طی کنند تا هم از نظر جسمی و هم از نظر تناسب روحیات افراد با شغل آتش نشانی، مورد سنجش قرار گیرند.
داوری در خصوص ساعت کاری آتش نشانان زن که قرار بود بررسی شود نیز اظهار کرد: قرار بر این شده که خانم های آتش نشان هم مثل آتش نشانان مرد به صورت شیفتی کار کنند اما فعلا برای شروع، ساعت شیفت کمتری برای آن ها در نظر گرفته شده است، یعنی با توجه به ملاحظاتی که وجود دارد فعلا ساعت شیفت آن ها کمتر است اما نوع کار آن ها کاملا مثل آتش نشانان مرد خواهد بود.
وی ادامه داد: فکر میکنم که فرم های ثبت نام برای آزمون حداکثر تا پیش از پایان ماه در روزنامه ها و سایت سازمان منتشر خواهد شد.

(منبع: خبرگزاری ایسنا)