استخدام برای آموزشیاران نهضت سوادآموزی

استخدام آموزشیاران و آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی | تمدید مهلت ثبت نام آزمون

22_03_1400 0 نظرات

تمامی اخبار و اطلاعیه های “استخدام آموزشیاران و آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی” به محض انتشار در این صفحه اطلاع رسانی می شوند.

خبر 22 خرداد 1400: تمدید ثبت نام آزمون آموزشیاران و آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی، مدرسین طرح امین و معلمان قرآنی قبل از سال 1392

بدینوسیله به اطلاع کلیه متقاضیان ثبت‌نام و شرکت در آزمون داخلی آموزشیاران و آموزش‌دهندگان مستمر(دو نفر و بالاتر) نهضت سوادآموزی، مدرسین طرح امین و معلمان قرآنی قبل از سال 1392می‌رساند، با توجه به عدم تکمیل پرونده و عدم دریافت اطلاعات برخی از واجدین شرایط و تقاضای داوطلبان، مهلت ثبت‌نام این آزمون تا پایان روز دوشنبه 24 خردادماه 1400 تمدید شده است.

(منبع: سایت جهاددانشگاهی)


خبر 12 خرداد 1400: شروع ثبت نام آزمون آموزشیاران نهضت سوادآموزی، مدرسین طرح امین و معلمان قرآنی

به استناد قانون الحاق یك تبصره به بند (2) ماده الحاقی قانون تعیین تكلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در آموزش و پرورش سراسر کشور، مصوب 1399/11/12 و شیوه نامه‌های شماره 160150 مورخ 1398/9/2 ، 40/140 مورخ 1399/9/5 و 5/140 مورخ 1400/2/20 وزارت آموزش و پرورش، آزمون داخلی به منظور تعیین حد نصاب برگزار می‌گردد.
ثبت‌نام این آزمون تا پایان جمعه 21 خردادماه 1400 ادامه خواهد داشت.

> بخش اول: تعاریف

مفاهیم برخی از اصطلاحات بکار رفته در این دفترچه به شرح زیر است:
الف) قانون
قانون الحاق یك تبصره به بند (۲ (ماده الحاقی قانون تعیین تكلیف استخدامی معلمین حق التدر یسی و
آموزشیاران نهضت سوادآموز ی مصوب ۱۲/۱۱/۱۳۹۹ مجلس شورای اسلامی
ب) سازمان:
سازمان ادار ی و استخدامی كشور
ج) وزارت
وزارت آموزش و پرورش
د) دانشگاه
دانشگاه فرهنگیان
هـ) آموزشیار نهضت سوادآموز ی
فردی كه با رعایت ضوابط و مقررات آموزشی و ادار ی با مجوز گز ینش، گواهی آموزش تدر یس بدو خدمت و شناسه تدر یس در نهضت سوادآموزی از سال ۱۳۷۹ تا قبل از سال ۱۳۹۲ با نهضت سوادآموزی همكاری داشته و حقالزحمه خود را از محل اعتبارات دولتی دریافت نموده و همكار ی آنان هم اكنون ادامه دارد.
و) آموزش دهنده مستمر(دونفر و بالاتر) نهضت سوادآموزی
آموزش دهندگانی كه از سال ۱۳۷۹ تا قبل از سال ۱۳۹۲ به صورت مستقیم با نهضت سوادآموزی همكاری مستمر داشته و در هر دوره حداقل دو نفر سوادآموز را تحت پوشش قرار داده و حق الزحمه خود را از محل اعتبارات دولتی در یافت نموده و همكار ی آنان هم اكنون ادامه دارد. 

توجه مهم: کاربران گرامی این بخشی از آگهی آزمون آموزشیاران نهضت سوادآموزی، مدرسین طرح امین و معلمان قرآنی میباشد. جهت مشاهده متن کامل آگهی فایل pdf زیر را مطالعه نمایید:

جهت دانلود متن کامل آگهی اینجا کلیک نمایید

پرداخت هزینه | ورود به پروفایل | بازیابی کدرهگیری

جهت ثبت نام در آزمون اینجا کلیک نمایید


خبر 12 خرداد 1400: اطلاعیه آزمون آموزشیاران و آموزش‌دهندگان مستمر نهضت سوادآموزی، مدرسین طرح امین و معلمان قرآنی قبل از سال 1392

 بدینوسیله به اطلاع واجدین شرایط ثبت نام و شرکت در آزمون داخلی آموزشیاران و آموزش دهندگان مستمر(دو نفر و بالاتر) نهضت سوادآموزی، مدرسین طرح امین و معلمان قرآنی قبل از سال 1392 میرساند ثبت نام این آزمون از عصر چهارشنبه 12 خرداد 1400 آغاز و در پایان روز جمعه 21 خرداد ماه خاتمه خواهد یافت. شایان ذکر است در این آزمون، فقط افرادی میتوانند ثبت نام نمایند که مشخصات آنها از طریق وزارت آموزش و پرورش به مرکز آزمون جهاد دانشگاهی ارائه شده باشد. 


خبر 28 اردیبهشت 1400: اعلام منابع و زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزشیاران و آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی

استخدام برای آموزشیاران نهضت سوادآموزی : معاون سوادآموزی آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: براساس بخشنامه شماره5/140مورخه20 اردیبشهت وزارت آموزش وپرورش و اطلاعیه شماره 1 اداره کل منابع انسانی وپشتیبانی سازمان نهضت سوادآموزی آزمون کسانی که در آزمون 20تیر99 حد نصاب نمره لازم را کسب نکرده ویا به هر دلیل در آزمون شرکت نکرده اند تیرماه امسال برگزار می شود.
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد؛سیدحمدالله خواهش نیک گفت: براساس این بخشنامه وخبرپورتال وزارت آموزش وپرورش آزمون بصورت داخلی ومانند گذشته وصرفاً در رشته آموزگار ابتدایی برگزار می شود.
وی گفت: منابع آزمون عمومی که بصورت چند گزینه ای است شامل فناوری اطلاعات –مهارتهای هفتگانهIcdl- معارف اسلامی-ریاضی وآمار مقدماتی-زبان وادبیات فارسی- اطلاعات عمومی-هوش وتوانمندی های ذهنی است.
معاون سوادآموزی آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: آزمون تخصصی نیز چند گزینه ای وشامل اصول وفلسفه تعلیم وتربیت-روانشناسی پرورشی-روشها وفنون تدریس-اندازه گیری،سنجش وارزشیابی آموزشی است.
وی گفت: منابع آزمون تخصصی در بخش میز خدمت الکترونیکی در سامانه نهضت سوادآموزی قابل مشاهده است.


خبر 14 اردیبهشت 1400: احتمال برگزاری آزمون استخدام جدید آموزشیاران نهضت سوادآموزی در تیر ماه سال جاری

معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی به ارائه گزارش از آخرین وضعیت آموزشی استان‌ها ومراکز یادگیری محلی همچنین ارائه گزارش از تولیدات محتوای آموزشی و بارگذاری سامانه پیشخوان دولت پرداخت.
به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی، شاپور محمدزاده معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی ابتدا آرزوی قبولی طاعات وعبادات در لیالی قدر وماه مبارک رمضان کرده و ایام شهادت مولای متقین امام علی علیه السلام را تسلیت گفت و با نثار سلام وصلوات به روح ملکوتی شهدا خاصه شهید سردار حاج قاسم سلیمانی و امام شهدا وآرزوی سلامتی برای مقام معظم رهبری مدظله العالی، روز معلم را حضور تمامی معلمان تبریک و سالروز شهادت استادمرتضی مطهری را تسلیت گفت.
محمدزاده در خصوص دستور العمل جدید آزمون استخدام آموزش دهندگان گفت: طبق توافق به عمل آمده با وزارت آموزش و پرورش، در دستورالعمل جدیدجاماندگان و افرادی که در آزمون قبلی پذیرفته نشده اند با داشتن سابقه یک دوره همکاری با نهضت سواد آموزی بصورت تجمعی، قبل از سال 92 و فعال بودن طبق قوانین و مقررات سازمان می توانند در آزمون شرکت کنند و براساس آیین نامه اجرایی دولت باید 50درصد نمره آزمون را کسب کنند همچنین منابع آزمون همانند گذشته است و پس از ارسال شیوه نامه تبصره الحاقیه به بند 2 قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین و تکلیف مصوب 1399/11/12 مجلس شورای اسلامی که توسط وزارت آموزش و پرورش به استان ها اعلام می شود. پس از ثبت نام مشمولین، آزمون داخلی احتمالاً تیر ماه و یا هر زمانی که ستاد ملی مقابله با کرونا مجوز صادر کند برگزار می شود.
در ادامه مدیر کل برنامه ریزی دوره های سواد آموزی در مورد آخرین وضعیت آموزشی استان ها و مراکز یادگیری محلی و مدیر کل پژوهش و تولید محتوا در موضوع تولید محتوای آموزشی گزارش داده و اعضای شورای مرکزی نظرات و اخبار و تذکرات خود را در موضوع دستور جلسه بیان کردند.
در پایان رئیس سازمان گزارشات ارائه شده توسط اعضای شورای مرکزی را جمع بندی کرد.


خبر 7 دی 99: احتمال برگزاری آزمون استخدام برای آموزشیاران نهضت سوادآموزی

استخدام برای آموزشیاران نهضت سوادآموزی : سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: دولت باید برای جذب نیروهای نهضت سواد آموزی در آموزش و پرورش آزمون استخدامی برگزار کند.

حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در تشریح جزئیات نشست امروز (یکشنبه 7 دی) این کمیسیون اظهار داشت: دو طرح ساماندهی نیروهای نهضتی و جذب معلمان خرید خدمتی در جلسه امروز عصر این کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد افرادی که در آزمون استخدامی تیرماه نهضت سوادآموزی رد شد و یا امکان حضور در آن آزمون را پیدا نکردند بایستی در آزمون جدید شرکت کنند.

وی افزود: براساس آمارهای موجود 6 هزار معلم نهضتی در این آزمون رد شده و یا نتوانستند در آزمون شرکت کنند و کمیسیون آموزش بر همین اساس دولت را مکلف کرد که معلمان نهضتی پیش از سال 91 بایستی در آزمونی که دولت برای آنها برگزار می‌کند شرکت کرده و در صورت قبولی آموزش و پرورش باید مراحل استخدام آنها را فراهم کند.

منبع: خبرگزاری فارس