استخدام سازمان ثبت اسناد و املاک | خبر برگزاری آزمون سردفتری اسناد رسمی در سال 1400

04_03_1400 1 نظرات

تمامی اخبار و اطلاعیه های “استخدام سازمان ثبت اسناد و املاک” به محض انتشار در این صفحه اطلاع رسانی می شوند.

خبر 2 خرداد 1400: خبر برگزاری آزمون سردفتری اسناد رسمی در سال 1400

 رئیس سازمان ثبت و اسناد و املاک کشور  از پیگیری این سازمان برای برگزاری آزمون سردفتری اسناد رسمی در سال ۱۴۰۰ خبر داد.
به گزارش اختبار، ذبیح الله خداییان که در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما حضور یافته بود در پاسخ به پرسش مجری برنامه درباره اقدامات انجام شده برای رفع انحصار در جذب سران دفاتر اسناد رسمی و دلیل جذب تنها هزار سردفتر جدید در چهارده سال گذشته گفت: در قانون دفاتر اسناد رسمی، ماده‌ای داریم که بر اساس یکی از مواد آن به ازای هر ۱۵ تا ۲۰ هزار نفر جمعیت باید یک دفترخانه وجود داشته باشد. سال گذشته ما پیشنهاد اصلاح آیین‌نامه این قانون را ارائه کردیم و خوشبختانه آیین‌نامه نیز به تصویب رئییس قوه قضاییه رسید.
با تصویب این آیین‌نامه تحول خوبی در حوزه سردفتری ایجاد و زمینه ای فراهم شد که هر سال آزمون سردفتری را برگزار کنیم زیرا در برخی شهرها کمتر از حدنصاب دفترخانه داریم.
سال گذشته بر اساس آزمونی که برگزار رده بودیم ۱۰۰۰مجوز سردفتری صادر کردیم و امسال نیز پیگیر برگزاری مجدد آزمون سردفتری هستیم.

(منبع: سایت اختبار)


خبر 14 بهمن 99: اطلاعیه زمانبندی مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدام سازمان ثبت اسناد و املاک 

استخدام سازمان ثبت اسناد : اداره کل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در رابطه با زمان تحویل مدارک پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت آزمون استخدامی نیروی انسانی این سازمان در سال 1399 اطلاعیه ای صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان ثبت، متن این اطلاعیه بدین شرح است:
پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت آزمون استخدام نیروی پیمانی سازمان ثبت اسنادو املاک کشور ، از تاریخ 18‏/11‏/99 لغایت 27‏/11‏/99 از ساعت 30‏/8 لغایت 14 ( در روزهای غیر تعطیل) ، مهلت دارند ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی ، با در دست داشتن مدارک ذیل ، به اداره کل ثبت اسناد و املاک استان محل سکونت ، مراجعه و مدارک موردنیاز را به واحد امور اداری ثبت استان تحویل دهند.
درصورت عدم مراجعه در مهلت مذکور ، مراتب بعنوان انصراف از مراحل استخدام محسوب خواهد شد.
لازم به ذکر است در راستای مساعدت با پذیرفته شدگان آزمون و جلوگیری از تردد آنها بین استانها ، مقرر شده هریک از پذیرفته شدگان آزمون به جای مراجعه به اداره کل ثبت اسناد و املاک استان مورد تقاضا برای استخدام ، به اداره کل ثبت اسناد و املاک استان محل سکونت فعلی مراجعه نمایند. بعنوان مثال فردیکه ساکن استان مازندران است و برای استخدام در استان تهران پذیرفته شده است ، برای تحویل مدارک و مستندات مورد نیاز ، در مهلت مقرر ، به اداره کل ثبت استان مازندران مراجعه نماید.
ضمناً پس از بررسی مدارک و مستندات ارائه شده ، تاریخ و زمان برگزاری مصاحبه تخصصی از افرادیکه مدارک آنها منطبق با مفاد آگهی استخدام بوده ، اطلاع رسانی خواهد شد.
‏-مدارک موردنیاز
1‏-اصل شناسنامه با 2 نسخه کپی از کلیه صفحات
2‏- کارت ملی با 2 نسخه کپی از دو طرف کارت
3‏- اصل کارت پایان خدمت یا معافیت قانونی ( آقایان ) با 2 نسخه کپی از دو طرف کارت
4‏- اصل مدرک تحصیلی که در زمان ثبت نام در آزمون ، بر اساس آن مدرک ثبت نام نموده اند با 2 نسخه کپی
5‏- عکس 4*3 سه قطعه
6‏-برای استفاده از اولویت بومی از طریق سکونت ، لازم است فرم استشهاد محلی از اداره کل ثبت اسناد و املاک استان محل سکونت اخذ و پس از تکمیل و ممهور به مهر نیروی انتظامی ( پاسگاه یا کلانتری محل ) ارائه گردد. (تکمیل این فرم توسط متقاضیان استخدام در مراکز استانها لازم نیست).
ضمناً داوطلبان بومی شهرستانی که دارای سوابق تحصیلی در مقاطع ابتدایی ، راهنمایی ، یا دبیرستان در شهرستان مورد تقاضا هستند ، با تایید اداره آموزش و پرورش شهرستان مربوطه ، مدت تحصیل را می توانند به عنوان تمام یا قسمتی از سابقه 10
سال سکونت به شرط ارائه استشهاد محلی مبنی بر تایید ساکن بودن فعلی فرد در شهرستان مورد تقاضا ، ملاک محاسبه قرار دهند.
7- برای اضافه شدن به حداکثر سن ، داوطلبانی که به صورت غیررسمی و تمام وقت در وزارتخانه ها و موسسات و شرکتهای دولتی ، بانک ها و شرکت های تحت پوشش آنها ، شرکت های بیمه های دولتی ، شهرداریها و موسسات و شرکت های دولتی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است ، موسسات و شرکت های ملی و مصادره شده که به نحوی از بودجه و کمک دولت استفاده می کنند ، نهادهای انقلاب اسلامی و شرکتهای تحت پوشش آنها از تاریخ 22‏/11‏/1357 به خدمت اشتغال داشته اند ، مدارک و مستندات مربوطه را ارائه نمایند.
8‏- معرفی نامه صادره از بنیاد شهید و امور ایثارگران استان برای ایثارگران
9‏-معرفی نامه از طرف اداره کل بهزیستی استان برای متقاضیان استخدام بر اساس سهمیه معلولین

(منبع: سایت سازمان ثبت اسناد و املاک)

آدرس ادارات کل ثبت اسناد و املاک استانها جهت تحویل مدارک پذیرفته شدگان چندبرابر ظرفیت آزمون